Pretterorisma vienības “Omega” kandidātu atlasē pazemina izglītības prasības

Omega
Foto: Valsts policija

Valsts policijas (VP) pretterorisma vienība “Omega” izsludinājusi jaunu kandidātu atlasi. No šī gada uzņemšanā mainīti izglītības nosacījumi, dodot plašākas iespējas piesaistīt “Omega” rindām jaunus kandidātus, vēsta Latvijas televīzija.

Pretterorisma vienība “Omega” jau 30 gadus ir būtiska daļa no kopējā valsts drošības pamata. Tā ir speciāli apmācīta un ekipēta vienība, kura veic uzdevumus, kas saistās ar paaugstinātu bīstamību, tostarp ķīlnieku atbrīvošanu, īpaši bīstamu noziedznieku aizturēšanu, sprāgstvielu meklēšanu un citus uzdevumus.

Ja iepriekš pretendentam uz darbu vienībā vajadzēja būt jau iegūtai vismaz pirmā līmeņa augstākajai izglītībai, tad šobrīd potenciālajiem kandidātiem jābūt vismaz vidējai izglītībai.

VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka vietnieks pulkvedis Reinis Znotiņš intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” norādīja, ka kopš pēdējās kandidātu atlases ir pagājuši 2 gadi, tāpēc sastāvu nepieciešams gan atjaunot, gan arī paplašināt.

“Neskatoties uz to, ka esam izsludinājuši pieteikšanos ar vidējo izglītību, labā ziņa ir tā, ka ar vidējo izglītību palikt vien nevarēs.

Ienākot vienībā, būs arī jāturpina mācības. Tās mēs bezmaksas nodrošināsim vai nu Valsts policijas koledžā vai arī Iekšējās drošības akadēmijā.

Tas, ka šobrīd nav izglītības, nenozīmē, ka nebūs jāmācās,” norādīja Znotiņš.

Pretendenti nedrīkst būt arī krimināli sodīti, savukārt iepriekšējā pieredze nav noteicošā, jo kandidāti tiks profesionāli apmācīti un sagatavoti. Iespēja dienēt pretterorisma vienībā ir arī pretendentiem, kuri tagad vai iepriekš savu karjeru ir saistījuši ar iekšlietu vai aizsardzības dienestiem

No pretendentiem tiek sagaidīta mērķtiecība, laba psiholoģiskā noturība un fiziskā sagatavotība. Pieteikties var gan vīrieši, gan sievietes.

“Omega” kaujinieka algas apmēru Znotiņš atklāt nevarēja, vien norādot, ka policijas ietvaros tā ir konkurētspējīga.

Kandidātus aicina pieteikties, sūtot motivētu pieteikumu un CV uz e-pasta adresi [email protected]. Izraudzītie kandidāti pēc tam tiek aicināti uz pārrunām, kurām seko medicīniskā pārbaude un trīs dienu atlase, kuras laikā tiek pārbaudīta kandidātu fiziskā un emocionālā noturība.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jāzeps
Jāzeps

Visi pašvaldības policisti Jelgavā ir uzskaitē Ģintermuižā.

Anniņa
Anniņa

Tāpat , kā Saeimā , pietiek ar palīgskolas diplomu !

paviāns
paviāns

Izglītības lejupslīdi dažādi mēģina kompensēt veidojot savu mācību sistēmu, macibu centrus utt. Būtu labi, ka OMEGA pamācījusies saprastu nepieciešamību iebrukt un iztīrīt IZM no tās darbiniekiem.

Gatavošanās
Gatavošanās

Pēdējā laika tendences ar obligāto mobilizāciju, sodu palielināšanu tiem kas izvairās no mobilizācijas izskaidro kāpēc tāds solis. Visi gan jau redzējuši tos video kā Ukrainā vīriešus ķer uz ielām, metro, sabiedriskajos, veikalos, kāpņutelpās, un pat no auto rauj ārā. Ķērāji jau tādi paši bez izglītības, ja neķers tad pašu uz fronti aizsūtīs. Gudrs cilvēks savu līdzcilvēku neies ķert un sūtīt uz fronti. Palasot Rinkēviča twiteri tāda sajūta ka valdība te gatavo nākošo Ukrainu. Ļoti uzprasās lai kāds šeit iebruktu. Likumdošanā arī tiek pieņemtas līdzīgas izmaiņas kādas pieņēma Ukraina. Valdībā arī visādi ārzemju aģenti, dubultpilsoņi (piem. Kariņš), kur nav īsti saprotams… lasīt vēl »

Inter
Inter

Ej steidzami ārstējies.

Pārsmieties
Pārsmieties

Krimināli apsūdzētais Kariņš lien uz EP vēlēšanām !

Piere
Piere

Pamazām nāk sapratne, ka ar pieri izgāzt durvis var arī bez augstàkās izglītības