Pret satiksmes ministru Linkaitu lūdz uzsāk kriminālprocesu par neslavas celšanu “LDz” vadībai

AS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) prezidents Edvīns Bērziņš un viceprezidents Aivars Strakšas lūguši Valsts policiju uzsākt kriminālprocesu pret satiksmes ministru Tāli Linkaitu (JKP) par neslavas celšanu.

“Mēneša garumā publiski izplatot deklaratīvus apgalvojumus, kuriem trūkst jebkāda pierādījumu seguma, kā arī publiski sniedzot apzinātus, apkaunojošus izdomājumus, Linkaits būtiski grauj LDz vadības un visa LDz koncerna reputāciju, gan radot sabiedrībā aizdomas, ka es, mans kolēģis Aivars Strakšas un pārējās Linkaita norādītās amatpersonas personu grupā ir izdarījušas noziedzīgu nodarījumu, gan būtiski kaitējot LDz koncerna kā uzticama partnera reputācijai reģionālajos un starptautiskajos tirgos,” skaidro Bērziņš.

Mēneša laikā kopš satiksmes ministra publiski paustajiem apgalvojumiem par iespējamajiem noziedzīgajiem nodarījumiem Bērziņš gan lūdzis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) sniegt informāciju par jebkādiem tā rīcībā esošiem saistītiem faktiem, gan ticies ar šīs iestādes vadību.

“Esmu saņēmis pārliecinošu informāciju, ka KNAB rīcībā nav informācijas ne par manu, ne Strakšas iesaisti jebkādās koruptīvās darbībās,” uzsvēra Bērziņš.

LDz viceprezidents 9.maijā rakstiskā iesniegumā aicinājis Linkaitu vai nu precizēt savus izteikumus un sniegt konkrētus argumentus, kas apliecinātu publiski izteikto apgalvojumu patiesumu, vai arī atsaukt, pēc Strakšas domām, godu un cieņu aizskarošos publiskos apvainojumus.

“Tomēr līdz pat šim brīdim Linkaits nav atsaucis savus apvainojumus, tādējādi nodarot būtisku kaitējumu reputācijai,” norādīja Strakšas.

LDz prezidents norādīja, ka pēc ministra izteikumiem LDz padome un citas institūcijas saņēmušas oficiālas vēstules no “Baltkrievijas dzelzceļa” vadības, Dzelzceļa transporta padomes un “Krievijas dzelzceļa” vadības, kā arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Darba devēju konfederācijas un citiem LDz vietējiem un starptautiskiem partneriem, kas pauduši neizpratni par notiekošo un aicinājuši transporta nozares politiskos vadītājus un LDz padomi profesionāli izvērtēt to rīcībā esošos faktus un pieņemt politiski neitrālus un OECD labas pārvaldības vadlīnijām atbilstošus lēmumus.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jurka
Jurka

jācer, ka to dzelzceļa un taksīšu astoņkāji ministram Tālim izdosies sekmīgi izkvēpēt

Junda
Junda

Nu, godīgi sakot, Linkaits cerīgs ministrs nešķita jau no paša sākuma, zinot, ka pusmūžu barojies no šķēles un meroni barotavām. Jautājums tikai bija- kad līdīs ārā āža kāja, bet tā izlīda torpēdas ātrumos:)

Ilze
Ilze

Edvīn , tu sūdzies policijai , kuru kūrē Linkaitīša čomaks Ģirģens , tā taču viena brandža ! Labāk iesūdz Linkaitīti Tiesā par neslavas celšanu , kas radijusi zaudējumus LDZ , un valstij kopumā !

Tanks
Tanks

Nez vai Linkaits saprot, ka šis pasākums no viņa puses nav vairs nekontrolējams.
Uzbrauca kā ministrs, bet dabūs atbildēt kā privātpersona, tas ir no sava maka.
Šoreiz vainīgs būs policijas priekšnieks, gan jau, ka prasīs atstādināt.

Stienis
Stienis

Linkaitis tikai apliecina, ka amatā viņš ir ar citu uzdevumu, kam ar mūsu valsts transporta attīstību ir maz sakara. Iesākumā šķita, ka viņš būs sakarīgs ministrs, taču izrādās ir tik pat amatierisks kā visi pārējie JKP ministri.