Viens no jaunajā VID kukuļošanas kriminālprocesā aizturētajiem – ģenerāļa Podiņa uzticamības persona Štālbergs, liecina neoficiāla informācija

Intars Štālbergs

Viens no jaunā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonu kukuļošanas kriminālprocesa ietvaros aizturētajiem varētu būt VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktora, ģenerāļa Kaspara Podiņa uzticamības persona – pārvaldes augsta ranga darbinieks Intars Štālbergs, liecina  Pietiek rīcībā esoša neoficiāla, taču droša informācija.

Šādi šā gada sākumā I. Štālberga vietu VID hierarhijā raksturoja kāds ļoti labi informēts Pietiek lasītājs: „Intars Štālbergs, kura pārraudzībā ir ļoti nozīmīgā Finanšu izmeklēšanas daļas pirmā nodaļa, iepriekš bijis mazpazīstams Kurzemes rajona policijas izmeklētājs, pastrādājis bankā un neilgu laiku pabijis par izmeklētāju VID. Tomēr pilsētā runā, ka nācis uz VID jau ar solījumu, ka speciāli viņam tiks izveidota silta vadītāja vieta, lai tikai būtu uzticams cilvēks blakus. Solījums ticis dots, jo arī I.Štālbergs ir K.Podiņa novadnieks, uzticības persona. Pilsētā runā arī, ka draudzīgās saites veidojušās, pateicoties I.Štālberga radu rakstiem šo radu svarīgai ietekmei Kurzemē, tajā skaitā brāļa ciešajām saitēm ar labi zināmo Edgaru Jaunupu.”

Par to, ka I. Štālbergs ir ne tikai aizturēts, bet arī apcietināts, faktiski nav šaubu, – viņa mobilais telefons vakarvakar bija izslēgts, savukārt viņa brālis, advokāts Ēriks Štālbergs uz jautājumiem atbildēja ārkārtīgi izvairīgi. „Kāpēc man tas jākomentē?” ar pretjautājumu atbildēja Ē. Štālbergs. „Vai jūs vienmēr komentējat savas māsas darbības?”

Tikmēr Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) apstiprina tikai to, ka vakar, 23. augustā iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros veiktas neatliekamās kriminālprocesuālās darbības vairākos objektos, tostarp VID. Kriminālprocesa laikā aizturētas trīs personas, un vēl divām personām ir tiesības uz aizstāvību. Tiesa lēmusi par apcietinājuma piemērošanu divām personām.

KNAB uzsācis kriminālprocesu šī gada 2. jūnijā aizdomās par iespējamu kukuļņemšanu lielā apmērā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, par ko atbildība paredzēta Krimināllikuma 320. panta trešajā daļā.

KNAB skaidro, ka pašlaik veic aktīvāko izmeklēšanas procesa fāzi, iegūstot un nostiprinot pierādījumus, tāpēc plašāku informāciju par kriminālprocesu nevar atklāt. Birojs vienīgi izsakot pateicību Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai un VID Iekšējās drošības pārvaldei par kriminālprocesā sniegto atbalstu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Pasta
Pasta

tātad patiešām uzticības persona… bet tālāk lai tiek galā militārā policija

apmīztais aisbergs
apmīztais aisbergs

Nez kur atrodas slavenā Ilmāra Rimševica krimināllieta, kur knābs ar tădu blīkšķi aizturēja Latvijas Bankas prezidentu, jo viņš esot no bezpajumtnieka un haritonova šestjorkas izspiedis 500 tūkstošus? Kāpēc Latvijas Televīzija vairs neintervē prokuroru jirgenu, pašu godīgāko no visiem prokuroriem?

baltais klucis
baltais klucis

Lai apmīztais aisbergs varētu puaro komentāros drukāties un domātu, ka ir baigais nazis

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Kara alstākļos, kā saka aizsardzības ministrs, pīrāgs būs drusku jāpārdala. Dažām bankām būs nepieciešamas subsīdijas no valsts. Citi to negribēja saprast

Tapa
Tapa

Izspiešanā apsūdzētais Raimonds Štālbergs, kurš bija saistīts ar VID lielā priekšnieka Vaškeviča spridzināšanu ir radinieks. Tas uzvārds pilnīgi pielīp tam kantorim.

paranoiskais šizofrēniķis
paranoiskais šizofrēniķis

Jāaiztur visi latvieši. Tikai ebrēji un krievi ieviesīs VIDā kārtību (Švecova, Vaškevičs).