Valsts ieņēmumu dienesta “astoņkājī” jauna jezga – atstādināti divi augsti Nodokļu un muitas policijas darbinieki

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) astoņkājī ir jauna jezga: kopš 18.septembra no saviem amatiem ir atstādināti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes Izmeklēšanas reģionālās daļas vadītājs Jānis Velps un Vidzemes nodaļas vadītājs Jurģis Krīgers, vēsta portāls Pietiek.

Jānis Velps bija Izmeklēšanas reģionālās daļas vadītājs, kas atbild par visiem izmeklētājiem Latvijas reģionos, un viņa formālā priekšniece skaitījās Iveta Stūraine. Taču faktiski visus būtiskākos jautājumus izlēma J. Velps, jo I. Stūrainei nav pieredzes un saprašanas par izmeklēšanu.

Nav noslēpums, ka līdz šim J. Velps bija bēdīgi slavenās Lato Lapsas pasūtījuma lietas izpildītājas Kristīnes Prusakas-Brinkmanes labā roka, kurš darīja to, ko lika. Kā zināms, K. Prusaka-Brinkmane par „labu uzvedību” un mutes turēšanu L. Lapsas pasūtījuma lietas sakarā joprojām gaida, kad viņai tiks nodrošināts solītais amats Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā.

Saistībā ar I. Stūraini saistībā ar pašreizējo situāciju vēl ir jāpiemin tas, ka viņas vīrs Andris Stūrainis, kurš Valsts policijā ir bataljona komandiera vietnieks, ir liels bēdīgi slavenā „lietu arhitekta” Kaspara Čerņecka ģimenes draugs. Tiek runāts, ka arī „visviedākie” padomi L. Lapsas pasūtījuma lietā nākuši tieši no K. Čerņecka.

Interesants kungs ir arī J. Krīgers, kuru atrotēja no Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes, – tur viņš nebija vēlējies klausīt priekšnieku Pēteri Bausku un patvaļīgi izrīkojies arestu uzlikšanas ziņā. K. Prusakai-Brinkmanei viņš izrādījās noderīgs un divu gadu laikā “uzdienējās” no izmeklētāja par priekšnieku.

Jau tuvākajās dienās klajā nāks ziņas par to, kāda visos šajos notikumos ir promejošās VID ģenerāldirektores Ievas Jaunzemes un Nodokļu un muitas policijas pārvaldes priekšnieka amatā apstiprinātā „Juraša brigādes” pārstāvja Aigara Prusaka loma, kā arī – kas tieši tiek inkriminēts abiem atstādinātajiem.

Avots: Pietiek

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jefiņš
Jefiņš

Nav saprotams ko tā var muļļāties, var atlaist visu VID kopumā un nekāda kļūda nebūs notikusi.