Policija izbeidz kriminālprocesu par draudiem nogalināt Rimšēviču; saistība ar Bunkus slepkavību visticamāk nav pētīta

Rimšēvičs

Valsts policija (VP) izbeigusi kriminālprocesu par iespējamiem draudiem nošaut korupcijā apsūdzēto Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču.

Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 1. nodaļā pieņemts lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu. Lēmums pamatots ar Kriminālprocesa likuma normu, kas paredz, ka kriminālprocess ir jāizbeidz, ja izdarītajā nodarījumā nav nozieguma sastāva.

Pēc aizturēšanas un tai sekojošās atbrīvošanas Rimšēvičs 20. februārī paziņoja, ka Latvijā daudziem esot kļuvis neērts. Viņš apgalvoja, ka esot saņēmis draudus par nošaušanu. Par to viņš informējis drošības institūcijas. “Skaidrs, ka esmu Latvijā pamazām daudziem kļuvis neērts. Man ir skaidri izteikti nogalināšanas, precīzāk, nošaušanas draudi, par kuriem esmu informējis drošības institūcijas,” toreiz norādīja Rimšēvičs.

Janvāra beigās viņam uz mobilo tālruni atnākusi īsziņa “no konkrēta cilvēka”. Intervijā LTV raidījumam “1:1” Rimšēvičs paskaidroja, ka īsziņu saņēmis no sev ļoti labi pazīstama cilvēka, kurš īsziņas tekstā norādījis, ka viņam ir informācija par vēlmi Rimšēviču nogalināt.

Kā zināms, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 18. jūnijā nosūtīja prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai krimināllietas materiālus pret Rimšēviču un uzņēmēju Māri Martinsonu. Neilgi pēc tam prokuratūra šajā lietā Rimšēvičam uzrādīja apsūdzību par kukuļņemšanu, bet Martinsonam – par kukuļņemšanas atbalstīšanu.

KNAB šo lietu sācis pēc divu likvidējamās “Trasta komercbankas” (TKB) akcionāru iesnieguma. Abi akcionāri lietā figurējot kā kukuļdevēji, taču esot atbrīvoti no kriminālatbildības, jo viņi labprātīgi vērsušies tiesībsargājošajās iestādēs ar informāciju par šo notikumu.

Viens no akcionāriem vērsies pie Rimšēviča jau 2010. gadā, lūdzot palīdzēt jautājumos saistībā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK), apmaiņā piedāvājot Rimšēvičam apmaksātu atpūtas braucienu uz Kamčatku. Savukārt 2012. gadā šis akcionārs kopā ar vēl citu atkārtoti vērsies pie Rimšēviča, lūdzot palīdzēt citos jautājumos saistībā ar FKTK. Kā samaksu Rimšēvičs pieprasījis 500 000 eiro, kas tiktu samaksāta divās daļās – viena pirms un viena pēc FKTK lēmuma.

Februāra beigās arī notikusi seifa zādzība no Rimšēviča mājas. Policija par notikušo sākusi kriminālprocesu. VP pārstāve pirmdien norādīja, ka lietā turpinās izmeklēšana, bet aizdomās turēto personu patlaban nav.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Lamata
Lamata

Šitiem brekšiem naudas nekad nevar būt par daudz.