Pietiek: Ekonomikas policija divus gadus noklausījusies Rimšēviča sarunas

Ilmārs Rinšēvičs

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) uzdevumā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča telefonsarunas noklausītas aptuveni divu gadu garumā. Savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šai lietai „pieslēgts” tikai pašā pēdējā brīdī.

Tā vēsta Pietiek , atsaucoties uz portāla rīcībā esošu informāciju no izmeklēšanai tuviem avotiem.

Kā liecina šī informācija, kriminālprocess, kura ietvaros ENAP veikusi izmeklēšanas darbības, ir ierosināts saistībā ar pazīstamo uzņēmēju Māri Martinsonu. Savukārt Rimšēvičs šī procesa ietvaros figurējis tikai kā Martinsona kontaktpersona. Tikai pirms dažām dienām pieņemts lēmums no šī kriminālprocesa izdalīt jaunu, kas arī piekritis KNAB.

Pietiek informācijas avoti norāda, ka tieši ar šiem faktiem skaidrojama KNAB vadības klusēšana saistībā ar šo kriminālprocesu. Birojam vienkārši nekas nav bijis sakāms, jo visas iepriekšējās izmeklēšanas darbības veikuši ENAP pārstāvji un KNAB faktiski tikai „pasaukts” uz kratīšanām.

Tikai pašlaik KNAB sākot noskaidrot, par ko tieši ir runa. Un ar to varot būt saistītas arī biroja dīvainās darbības attiecībā uz Rimšēviču, kurš, kā zināms, pats ieradās biroja telpās, taču nekavējoties tika formāli aizturēts un atbrīvots tikai pēc divām diennaktīm, kaut arī nebija nekādu pazīmju, ka viņš mēģinātu izvairīties no izmeklēšanas vai tai pretdarboties.

Šī informācija arī izskaidro, kāpēc pēc aizturēšanas piektdien uzņēmējs Martinsons no izolatora tika atbrīvots vēl pirms Rimšēviča, – KNAB sāktajā kriminālprocesā (atšķirībā no ENAP izmeklētās lietas) viņš „nav interesants”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar