Pedofilu lapu grābšana diez vai pāraudzinās, uzskata tiesībsargs

pedofilu lapu grābšana nepāraudzinās

Pedofilu resocializēt diez vai var lapu grābšana, komentējot Liepājas tiesas diviem vīriešiem par mazgadīgas meitenes seksuālu izmantošanu piespriesto sodu, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda tiesībsargs Juris Jansons.

Kā Puaro.lv jau vēstīja, Liepājas tiesā nolasīts spriedums, ar kuru tēvs un dēls – Jevgeņijs Smirečanskis un Oļegs Smirečanskis – atzīti par vainīgiem par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgo pret viņas gribu. Tiesa Jevgeņiju Smirečanski sodīja ar piespiedu darbu uz 240 stundām un probācijas uzraudzību vienu gadu, bet Oļegu Smirečanski ar 200 stundu piespiedu darbu un probācijas uzraudzību. Abiem solidāri jāatmaksā valstij cietušajai izmaksātā kompensācija 1120 eiro, kā arī katram jāatmaksā valstij ar tiesāšanos un advokāta pakalpojumiem saistītie izdevumi – 201,97 eiro katram.

Jansons norādīja, ka birojs arī vērtēs pilno tiesas spriedumu, kas būs pieejams nākamnedēļ.

Tiesībsargs akcentēja, ka, aplūkojot Valsts policijas sniegto informāciju par pastrādātajiem noziegumiem pret bērniem, var secināt, ka prevencija nedarbojas – pāris gadu laikā šādu noziegumu skaits ir divkāršojies.

Runājot par šādu noziegumu sekām cietušajiem, Jansons akcentēja, ka bērns, kurš ticis seksuāli izmantots, vēlāk var nespēt veidot attiecības, tāpat pētījumi liecina, ka bērns, kurš ir seksuāli izmantots, nākotnē var kļūt par varmāku.

 

Avots: BNS

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
solaris
solaris

Nu, “eksperte” Kronberga iebilst. Viņa domā, ka labāk par visiem zina, kā jādara, kad pedofils veicis vardarbību pret mazu bērnu.