Pēc sabiedrības sašutuma, prokuratūra tomēr pārdomā un izbeidz krimināllietu pret Ventspils baseinā noslīkušā zēna vecākiem

Juris Stukāns
Ģenerālprokurors Juris Stukāns

Neraugoties uz to, ka pat ģenerālprokurors Juris Stukāns pārliecināti apgalvoja, ka noziedzīgs nodarījums noticis, prokuratūra tomēr paklusām izbeigusi sabiedrības sašutumu izraisījušo krimināllietu pret Ventspilī peldbaseinā noslīkušā zēna vecākiem.

Pēc vairāku mēnešu izmeklēšanas policijā, Valsts ieņēmumu dienestā un prokuratūrā, tomēr ir izbeigta krimināllieta, kas raisīja plašu sabiedrības un arī amatpersonu sašutumu. Prokuratūra secinājusi, ka nav saskatāms noziedzīga nodarījuma sastāvs gadījumā, kad pēc traģiskā notikuma Ventspils peldbaseinā noslīkušā zēna vecāki no sporta iestādes saņēma kompensāciju, bet to neuzrādīja savās ikgadējās iedzīvotāju ienākumu deklarācijās, ziņo raidījums “Nekā personīga”.

Visas izmeklējošās iestādes iepriekš raidījumam apgalvoja, ka noziegums ir bijis un vecāki ir vainīgi. Lai arī šāda veida kompensācijas netiek apliktas ar nodokļiem un valsts no informācijas nesniegšanas deklarācijā nebija cietusi nekādus zaudējumus.

Bojā gājušā zēna vecāku advokāts Didzis Vilemsons norāda, ka “26. aprīlī bijām prokuratūrā pie prokurores papildus liecību sniegšanai. Kā izrādījās tika arī grozīta apsūdzība. Ņemot vērā to, ka apsūdzība tika grozīta, tad liecības mēs sagatavojām un iesniedzām rakstveidā. Un papildus tika iesniegta sūdzība par prokurores lēmumiem”.

“5. maijā saņēmu paziņojumu, ka kriminālprocess 30. aprīlī ir ticis izbeigts. Šobrīd detalizēti faktiskie apstākļi nav zināmi, bet ir zināms tas, ka process ir izbeigts uz tā paša pamata, ko es jau lūdzu pašā sākumā – ka izdarītajā noziegumā nav noziedzīgā nodarījuma sastāva, kas ir kriminālprocesu nepieļaujošs apstāklis. Šobrīd tas paziņojums, ko esmu saņēmis, to apliecina, ka prokurore ir nonākusi pie tieši tāda paša secinājuma,” norāda Vilemsons.

Uz jautājumu, vai var teikt, ka vairāku mēnešu veiktā izmeklēšana bijusi bezjēdzīga, Vilemsons bilst: “Es tā varētu teikt. Šajā konkrētajā gadījumā es domāju, ka visus tos apstākļus, kas bija jānoskaidro, varēja noskaidrot arī neuzsākot kriminālprocesu un varēja pieņemt atbilstošu lēmumu, kas sākotnēji būtu bijis pareizi un lietderīgi. Lēmumu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu.”

Tagad paskatoties gan uz Valsts policijas, VID un prokuratūras rīcību, kāda būtu bijusi cienījama šo iestāžu attieksme attiecībā pret vecākiem?

“Šajā gadījumā, lai katra iestāde, lai pati vērtē savu rīcību. Vienīgais ir mans viedoklis, ka, zinot šī notikuma apstākļus, sakarā ar ko vispār šis jautājums ticis analizēts, lietderīgi un saprātīgi būtu bijis šo kriminālprocesu neuzsākt.

Visu informāciju varēja iegūt pavisam citā veidā. Lai nebūtu šādā veidā cilvēki jāiesaista saistībā ar tik traģiskiem notikumiem un vēl tādās darbībās, ka cilvēki kļuva par apsūdzētajiem. Manuprāt tas ir nesamērīgi,” atbild advokāts.

Traģiskā nelaime notika 2017. gadā. Un tikai šī gada 20. maijā lietu, kurā apsūdzēts peldēšanas nodarbību treneris, sāks skatīt tiesa.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: skaties.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Stienis
Stienis

Kā man žēl šīs ģimenes, un cik nožēlojamas ir mūsu tā saucamās tiesībaizsardzības iestādes. Nav vārdu… Un visu cieņu advokātam!