Pēc 11 gadu tiesāšanās uz nepatiesu apsūdzību pamata, TM publicē atvainošanos Ogres mēram Helmanim “par sagādātājām neērtībām”

Egils Helmanis

Pēc tam, kad Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (NA) pieprasīja tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) oficiālu un publisku atvainošanos par nepatiesajām apsūdzībām, kas pēc 11 gadu tiesāšanās vainagojās ar Helmaņa attaisnošanu, Tieslietu ministrija publicējusi
atvainošanos oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” sludinājumu sadaļā.

“Pamatojoties uz Kriminālprocesā un administratīvo pārkāpumu lietvedībā nodarītā kaitējuma atlīdzināšanas likuma 14. panta trešo daļu, Tieslietu ministrija Latvijas Republikas vārdā atvainojas Egilam Helmanim par sagādātajām neērtībām, ciešanām un pārdzīvojumiem, nepamatoti turot aizdomās un saucot pie kriminālatbildības kriminālprocesā,” teikts paziņojumā, kuru ministrija publicējusi oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Kā zināms, 2020.gada nogalē pēc 11 gadu tiesāšanās Rīgas apgabaltiesa pilnībā attaisnoja Ogres mēru Egilu Helmani un reģionālās TV studijas vadītāju Robežnieku par 2009. gadā nenotikušu izspiešanu. Kā tika muļļāts kriminālprocess, var izlasīt ŠEIT.

Kriminālprocesa publiskuma dēļ Egila Helmaņa vārds vairāk kā desmitgadi tika saistīts ar aizdomām par smaga noziedzīga nodarījuma izdarīšanu. Šajā laikā visos vadošajos Latvijas medijos, tostarp sabiedriskajā medijā, ilgstoši un masveidīgi tika izplatīta negatīva informācija, šīs publicitātes rezultātā nodarīts kaitējums gan Helmaņa reputācijai, gan arī aizskarta viņa cieņa un gods, kā arī radīti pārdzīvojumi viņa ģimenes locekļiem. Turklāt jāņem vērā, ka šāda publicitāte ir ilgusi visu Helmaņa kā pašvaldības deputāta profesionālās darbības laiku.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Vorkuta
Vorkuta

Večukiņam ļoti piestāv viņa ķelogreika. Nebūs jāizsniedz no noliktavas. Malacis!

Sabīne
Sabīne

bezkompromisa bordānisma viena no izpausmes formām JKP tiesiskums. Un kur tagad likties ar tādu reputāciju, kas 11 gadus kladzināta visos ssabieriskos medijos līdz pulsa zaudēšanaiAtliek vien Helmanis vērsties tiešā pret TM un visu tos sistēmu par gida un cenas aizskarsānu sniedzot dažādas intervijas un skaidrojumus, savu ļimončiku jau noteikti vajadzetu piedzīt no valsts

Stienis
Stienis

Es PAR!

PILSONIS
PILSONIS

vairāk