Ogres mērs Egils Helmanis pieprasa oficiālu publisku Bordāna atvainošanos par nepatiesajām apsūdzībām

Jānis Bordāns
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP)

Ogres pašvaldības vadītājs Egils Helmanis vērsies Tieslietu ministrijā ar iesniegumu, kurā prasa tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) publisku atvainošanos par nodarīto kaitējumu.

Kā zināms, 2020.gada nogalē pēc 11 gadu tiesāšanās Rīgas apgabaltiesa pilnībā attaisnoja Ogres mēru Helmani un reģionālās TV studijas vadītāju Robežnieku par 2009. gadā nenotikušu izspiešanu. Kā tika muļļāts kriminālprocess, var izlasīt ŠEIT.

Kriminālprocesa publiskuma dēļ Egila Helmaņa vārds vairāk kā desmitgadi tika saistīts ar aizdomām par smaga noziedzīga nodarījuma izdarīšanu. Šajā laikā visos vadošajos Latvijas medijos, tostarp sabiedriskajā medijā, ilgstoši un masveidīgi tika izplatīta negatīva informācija, šīs publicitātes rezultātā nodarīts kaitējums gan Helmaņa reputācijai, gan arī aizskarta viņa cieņa un gods, kā arī radīti pārdzīvojumi viņa ģimenes locekļiem. Turklāt jāņem vērā, ka šāda publicitāte ir ilgusi visu Helmaņa kā pašvaldības deputāta profesionālās darbības laiku.

Iesniegumā Tieslietu ministrijai Egils Helmanis norāda – kā vairāk nekā desmit gadus muļļātā kriminālprocesā nodarītā kaitējuma atlīdzinājumu vēlas tieslietu ministra Jāņa Bordāna publisku atvainošanos.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
cements
cements

Bordāns un JKP Saeimā netiks. Paskatieties kā šiem gāja Rēzeknes novada pašvaldības domes vēlēšanās – 1 vieta no 19. Tautai pret JKP nav nekādu simpātiju!

Rupeklis
Rupeklis

Bordānam ir jāatvainojas visām mājsaimniecībām par pekstiņiem ar kadastrālo vērtēšanu.

Fotiss
Fotiss

Ok. Tad pajaitājiet tā laika Ogres apkārtnes uzņēmējiem, kad jumta maksas bija nodeva, ja nē, tad klapēja. Tamdēļ jau šī epopeja rēcīga, jo mēs, tie komerceļi, izmiruš vēl neesam, atceramies musu jumtu sejā.

Stienis
Stienis

Sanāk, ka Tu un pārējie uzņēmēji klusējāt, iesniegumu policijai nerakstījāt, par lieciniekiem nepieteicāties, neskatoties uz to, ka – kā Tu apgalvo – reāli devi naudu un viņš to ņēma… Vai pareizi saprotu?

Trollolo
Trollolo

Kam tu Ogrē rakstītu iesniegumu? Hmmm? ja nejaucu, tad Ogres tā brīža VP Kārtības policijas priekšnieks Māris Rožāns, tagad ir Helmaņa neoficiālais PRists un dēvē sevi par Ogres “neatkarīgāko” žurnālistu. Kā Kārtības policijas šefs viņš arī noteica, kurš izskatīs un kādai rīcība jābūt ar VP saņemtajiem iesniegumiem. Nav jau tā, ka iesniegumu nebija, bija diezgan…

tuta
tuta

Ka tik tu kaut ko nejauc? Rožāns nekad nav bijis kārtības policijas priekšnieks. To amatu ieņēma šajā kriminālprocesā it kā cietušā uzņēmēja Kārkliņa biznesa partneris Mukāns. Un vispār kārtības policija vāc dzērājus uz ielām, izspiedējus ķer kriminālpolicija. Kurš ir rakstījis kādu iesniegumu policijai?

Leons
Leons

Kāds sakars Bordānam? Vai tad viņš bija ministrs 11 gadus? Jāprasa atvainošanās un naudas kompensācina no prokuratūras un konkrētiem prokuroriem, kuri uzturēja apsūdzību par neesošiem noziegumiem.

Karta
Karta

No JKP diždarboņas , kas ir tikai savā prāta dimensijā? Un kā te ar to bezkompromisa tiesiskumu ššda kāzusa risināšanā?