Pat maksātnespēja neatbrīvos Artusu Kaimiņu no saistībām sakarā ar dzēruma ugunsgrēka radīto zaudējumu nomaksu

Kaimiņa izraisītais ugunsgrēks Antonijas ielā

Lai gan bijušais Saeimas deputāts un bijušais aktieris Artuss Kaimiņš varētu cerēt, ka ar maksātnespējas procesu tiks sveikā cauri un atbrīvosies no parādsaistībām, kas radušās viņa dzērumā izraisītā ugunsgrēka dēļ, nāksies sarūgtināt gan viņu, gan līdzīgās situācijās nonākušos – tā nenotiks.

Kā jau ziņots, apdrošināšanas sabiedrība Balta  divarpus gadus cenšas no tagadējā „vienas lomas aktiera” piedzīt vairāk nekā 24 tūkstošus eiro par dzērumā izraisīto ugunsgrēku. Tā kā A, Kaimiņš nekādi nav vēlējies maksāt, lieta nonākusi tiesā.

“Ugunsgrēka izcelšanās iemesls bija degošas cigaretes, sveces vai cita mazjaudīgā siltuma impulsa iedarbība uz gultas materiāliem vai degošajām konstrukcijām ar tālāku ugunsgrēka izplatīšanos. Aprakstītājā situācijā pārkāpts 2016. gada 19. aprīļa Ministru kabineta noteikumu Nr.238 „Ugunsdrošības noteikumi” 6.punkts,” teikts eksperta atzinumā par ugunsgrēka izcelšanās iemesliem. Faktiski tas nozīmē, ka ugunsgrēks izcēlies, bijušajam deputātam gultā dzērumā smēķējot.

Turklāt ugunsgrēka dzēšanā ugunsdzēsēji nolēja ne tikai pašu degošo A. Kaimiņa dzīvokli, bet arī apkārtējos un apakšējos dzīvokļus, kuru īpašnieki arī varētu mēģināt no bijušā Saeimas klauna piedzīt zaudējumus, kuru kopējais apmērs varētu sasniegt pat simts tūkstošus eiro.

Klīst runas, ka pats bijušais aktieris varētu būt nodomājis no parādsaistībām izvairīties ar savu privātpersonas maksātnespējas procesu. Taču maksātnespējas likuma izpratnē netiek atzīti par dzēšamiem tādi parādi, kas radušies neatļautas darbības rezultātā.

Ja par ugunsgrēka izcelšanās iemeslu tiks atzīta paša A.Kaimiņa smēķēšana dzērumā vai kāda cita „neatļauta darbība”, tad šis parāds paliks spēkā arī pēc maksātnespējas procesa pabeigšanas un viņam no tā izvairīties neizdosies.

Maksātnespējas likuma 164.panta 4.punkts nosaka, ka pēc saistību procedūras pabeigšanas  netiek dzēsti prasījumi par uzturlīdzekļu samaksu, prasījumi no neatļautas darbības, prasījumi par administratīvo pārkāpumu procesā piemērotajiem un Krimināllikumā paredzētajiem sodiem, kā arī kompensācija par radīto kaitējumu.

Citi attēli no ugunsgrēka vietas apskatāmi pie šīs publikācijas.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar