Parasta sagadīšanās. Solvitas Āboltiņas vīra firma piegādās mašīnas gan policijai, gan ātrajai palīdzībai

Āboltiņas vīrs

Konkursā par 52 automašīnu piegādi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam uzvarējis politiķes Solvitas Āboltiņas (V) vīra pārstāvētais uzņēmums SIA “Auto Blitz”.

Kā zināms, šis uzņēmums iepriekš ieguva tiesības piegādāt 40 jaunus spēkratus arī Valsts policijai.

Kā pastāstīja NMPD pārstāve Ilze Bukša, dienestā ir noslēdzies atklātais konkurss par ātrās palīdzības automašīnu iegādi un aprīkošanu brigāžu mediķu vajadzībām. Kopumā tika saņemti deviņi pretendentu piedāvājumi, no kuriem par uzvarētāju atzīts “Auto Blitz”. Bukša stāstīja, ka “Auto Blitz” piedāvājums atbilda visām konkursa nolikumā izvirzītajām prasībām, tehniskajai specifikācijai un ir saimnieciski visizdevīgākais. Plānots, ka gada laikā dienestam tiks piegādātas 52 jaunas, pilnībā aprīkotas un Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) reģistrētas ātrās palīdzības brigāžu mašīnas par kopējo summu 4,02 miljoni eiro, ieskaitot PVN.

Saskaņā ar konkursa nolikumu vērtējums veidojās no vairākiem parametriem – mašīnas cenas, dzinēja jaudas, reglamentēto tehnisko apkopju un transportlīdzekļa ekspluatācijas izmaksām 300 000 kilometru darbmūža nobraukumam, servisa pakalpojumu izmaksām, rezerves daļu izmaksām un tehnisko apkopju un garantijas nosacījumiem. NMPD ir nosūtījis informāciju par komisijas lēmumu pretendentiem un Iepirkumu uzraudzības birojam. Ja desmit dienu laikā netiks saņemtas sūdzības, komisijas pieņemtais lēmums stāsies spēkā, norādīja Bukša.

Janvārī opozīcijas deputāts Andrejs Elksniņš (S) bija lūdzis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) pārbaudīt valsts iepirkumos uzvarējušā “Auto Blitz” darbību. Elksniņš iesniegumā KNAB pauda, ka “Auto Blitz” “pēdējos trijos darbības gados pamanījies ar savas pārstāvētās markas automobiļiem apgādāt ne vienu vien valsts iestādi, tiekot pie vairākiem miljoniem eiro”.

“Lauvas tiesa nopelnīta tieši Iekšlietu ministrijas iepirkumos, un pēdējais no tiem – piegādātie “Opel Insignia” automobiļi – ir izpelnījies īpašu uzmanību. Īpatnēji, bet iepirkumu veiksme iet roku rokā ar partijas “Vienotība” atrašanos pie varas,” norādīja deputāts.

“Firmas.lv” pieejamā informācija liecina, ka “Auto Blitz” padomē darbojas partijas “Vienotība” valdes priekšsēdētājas Āboltiņas dzīvesbiedrs Jānis Āboltiņš.

Savukārt septembrī KNAB informēja, ka pārbaudē nav konstatējis valsts amatpersonu saistību ar uzņēmumu “Auto Blitz”, kurš ieguva tiesības piegādāt Valsts policijai automašīnas un kurā darbojas Āboltiņas dzīvesbiedrs. Uzņēmums Valsts policijai 2014.gadā piegādāja 40 jaunas “Opel Insignia” automašīnas par 1,3 miljoniem eiro bez PVN.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka nedaudz vairāk par pusi “Auto Blitz” kapitāla daļu pieder AS “Mūsa Motors grupa”, bet pārējie dalībnieki ir Vitauts Tučkus, Ģirts Zemītis un Māris Varkalis. Āboltiņš darbojas arī “Mūsa Motors grupas” padomē.

2014.gadu uzņēmums noslēdza ar 5 924 458 eiro apgrozījumu un 20 096 eiro peļņu. Savukārt 2013.gadu uzņēmums noslēdza ar 5 821 882 eiro apgrozījumu un cieta 38 127 eiro lielus zaudējumus.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LETA

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


9
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Yes
Yes

Tur ir vienošanās par bezmaksas strapobu piegādi otkata vietā

Armands
Armands

Notiek tā! Ir konkurs uzņēmumi iesūtīja savas tāmes Sarkangalvīte ielika tos grozā aizgāja māja! parādīja vilkam šis nometa pa 2 eurikus lētāk un konkurs vinets! Viegla nauda! nu nekas elle viņi pastrādās

G.D.
G.D.

No karmas neizbēgt

Jurists
Jurists

Vienotības kriminālais grupējums laikam tur savā pakļautībā arī valsts policiju un citas spēka struktūras, ka tiem nesodīti paliek šādi sevišķi smagi koruptīvi noziegumi pret valsti vainu pastiprinošos apstākļos – noziegumu izdarīšana organizētās grupās.

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Kāpēc maksāt 71 000€ par parastu mašīnu? Parastie jaunie Volvo bisiņi maksā 21 000€. Nu, par 30 000€ varēja vienu mašīnu saorganizāt. Iespējams, ka pat lauku novadi tiktu pie vienas mašīnas uz novadu. Bezšaubām, elitārie liekēži, kurus en nicinu un ienīstu.
Policijai var dot arī Ladas Priotas vai daudz lētākus modeļus Lada Kalina un Lada Granta. Pašvaldību policistiem var dot Nivas…. Vismaz es tā pa lēto organizētu. Lēti auto no Krievijas…. Vismaz lauķi neizmirs un būs kaut maziņš, bet konforts….

zlobs
zlobs

matu krasai tak vajag peninus

zlobs
zlobs

jus tak neesat īsti gaiši

Jančuks
Jančuks

Kaimiņ, un kā lai es atgriezos LV, ka šī ( ****** ) kontrolē arī bērnu tiesības!!!!! Bāriņtiesas ir viņas pakļautībā!

He.
He.

Apm.78 tūkst katrs auto…. 10- 20 tūkst peļņa uz katru auto vismaz, kopā nav slikti….