“Pārāk daudz dzīvju ir sagrautas neveiksmīgās pieejas dēļ”- marihuānu ASV klasificēs kā mazāk bīstamu narkotiku

marihuāna

ASV valdība 16. maijā spērusi soli, lai klasificēt marihuānu kā mazāk bīstamu narkotiku, kas nozīmē, ka cilvēkiem, kuri lieto vai glabā šo vielu, turpmāk, visticamāk, nebūs jānonāk cietumā.

“Pārāk daudz dzīvju ir sagrautas mūsu neveiksmīgās pieejas dēļ,” runājot par ASV marihuānas politiku, norādīja ASV prezidents Džo Baidens.

“Tāpēc šodien Tieslietu ministrija sper nākamo soli, lai pārklasificētu marihuānu no I saraksta narkotikām uz III saraksta narkotikām,” platformā “X” pavēstīja Baidens.

ASV narkotikas tiek iedalītas piecās dažādās kategorijās. Līdz šim marihuāna bija pirmajā, visstingrākajā kategorijā, kurā ietilpst arī tādas vielas heroīns un LSD. Tagad ASV valdība iesniegusi pieteikumu, lai turpmāk iekļautu marihuānu trešajā kategorijā. Tādējādi marihuāna būs līdzvērtīga ketamīnam un steroīdiem. ASV mediji to nodēvējuši par vēsturisku soli.

Izmaiņas klasifikācijā atzīst marihuānas lietošanu medicīnā, bet nav plānota pilnīga marihuānas legalizācija visā valstī privātam patēriņam.

Lai gan vairāk nekā 20 ASV štatos marihuāna jau ir legāla izklaides un medicīniskiem mērķiem, bet vairāk nekā desmit citos štatos tā ir legāla tikai medicīniskiem mērķiem, federālie likumi šajā jautājumā atpaliek no štatu likumiem.

Baidena valdības solim ir tālejošas sekas attiecībā uz pētniecību un nodokļiem un vienlaikus tas veicina turpmāku marihuānas dekriminalizāciju.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
111111111
111111111

Разпешить марихуану в ЛАТВИИ😃

это будет естественный отбор когда часть умрет от этой травки

😃😃😃😃😃😃😃😃

intelektuālis
intelektuālis

Viens mērkaķis iesāk, citi mērkaķi taisa pakaļ.

Internetam
Internetam

Pie mums gan – viss kas nav alkohols tas ir slikts. Kaut no alkohola intoksikācijas un lietošanas sekām mirst miljoniem cilvēku katru gadu. Bet no briesmīgās marihuānas kaut kā neviens nemirst.

ccca
ccca

no mariuānas mirst un paliek debīli, to es kā mediķis saku. lai atļauj lietot, bet ar piebildi, ka valsts medicīnas sistēmai viņi nav jāārstē. to var darīt par savu naudu un privātās klīnikās.

Karo
Karo

Sanitārs neskaitās mediķis.