Par valstij nodarītu kaitējumu vairāk nekā 10 miljonu apmērā – nosacīts sods

tiesa
Rīgas rajona tiesa Jūrmalā piespriedusi trīs gadus ilgu nosacītu cietumsodu kādam bijušajam Valsts ieņēmumu dienesta (VID) izmeklētājam par nodokļu nemaksāšanas atbalstīšanu vairāk nekā desmit miljonu eiro apmērā.
Par to liecina publiski pieejamais anonimizētais tiesas spriedums.

Sods piespriests pamatojoties uz vienošanos, ko notiesātais noslēdza ar lietas prokuroru.

Šajā noziegumā bija iesaistīts vēl viens VID izmeklētājs, pret kuru ir izdalīta atsevišķa krimināllieta. Šajā lietā Augstākā tiesa (AT) šogad atcēla otrās instances notiesājošo spriedumu un nodeva to atkārtotai izskatīšanai Rīgas apgabaltiesā.

Spriedumā norādīts, ka 2008. gadā notiesātais ticies ar kādu uzņēmēju, kurš lūdzis palīdzību izvairīties no nodokļu maksāšanas, izmantojot vairākus uzņēmumus, noformējot ar nodokli apliekamu darījumu dokumentus par faktiski nenotikušiem darījumiem un pārskaitot naudas summas kopā ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) Uzņēmumu reģistrā reģistrētiem uzņēmumiem uz viltotu un nepatiesu informāciju saturošu dokumentu pamata, tādējādi faktiski nenodarbojoties ar uzņēmējdarbību un izvairoties no 18% PVN apmaksas 7 627 118 latu (10 852 412 eiro) apmērā.

No AT sprieduma izriet, ka uzņēmējs patiesībā bijis operatīvais darbinieks, kurš veicis operatīvo eksperimentu.

Veicot noziedzīgās darbībās notiesātais izmantoja VID Nodokļu informācijas sistēmu, lai iegūtu informāciju par vairākiem uzņēmumiem, kuri tiktu izmantoti nodokļu nemaksāšanas shēmā.

Par savu dalību shēmā abi bijušie VID izmeklētāji kopā cerēja saņemt 750 000 latus (1 067 153,86 eiro) lielu atlīdzību, taču līdz brīdim, kad viņus aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki viņi paspēja saņemt vien 3400 latus (4837 eiro) katrs.

Spriedumā norādīts – lai gan bijušie VID darbinieki operatīvajam deva norādījumus par to, ka, lai noziedzīgā nodokļu nemaksāšanas shēma darbotos veiksmīgi, tad dažos no pārbaudītajiem uzņēmumiem nepieciešams nomainīt direktorus, kā arī veikt citas darbības sekmīgai noziedzīgā nodarījuma realizācijai, operatīvais darbinieks neveica nekādas darbības noziedzīgā nodarījuma realizēšanai, bet radīja abiem noziedzniekiem maldīgu priekšstatu, ka ir sekojis viņu padomiem.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
nerss
nerss

te var redzēt, cik mums tiesiska valsts. jāsāk ar tieslietu sakārtošanu, nevis algu pielikšanu viņiem. jo lielākas algas, jo vairāk cūcības.