Par atbilstošu NEPLP locekļa amatam atzīst arī Putni, kurš vēl pavisam nesen bija partijas vadītājs

Putnis

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) Sabiedriskā konsultatīvā padome par atbilstošākajiem NEPLP locekļu amatu kandidātiem atzinuši publicistu Ilmāru Šlāpinu, žurnālistu Jāni Eglīti, kādreizējo Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītāju, kādreizējo (no 2017. gada oktobrim līdz 2019. gada septembrim) partijas “Progresīvie” valdes priekšsēdētāju un ģenerālsekretāru Robertu Putni un žurnālisti Ievu Kalderausku.

Konsultatīvās padomes vēstule deputāta Artusa Kaimiņa vadītajai parlamenta Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, kas sākusi iztaujāt amatiem pieteikušos kandidātus, liecina, ka padome vērtējusi kandidātu reputāciju, valodu prasmes, zināšanas un pieredzi, strādājot vadošā amatā, kā arī izpratni par valsts pārvaldi un mediju darbības specifiku un lomu demokrātiskā sabiedrībā.

Konsultatīvā padome uzklausījusi 15 no 17 amata kandidātiem, neintervējot Gintu Linmeijeri, kura atsauca savu kandidatūru, un Ilzi Pētersoni, kura nevarēja ierasties uz interviju.

Apkopojot padomes locekļu vērtējumus, visaugstākos vērtējumus saņēma četri kandidāti – Šlāpins, Eglītis, Putnis un Kalderauska. Vienlaikus padome atzīmēja, ka pozitīvu vērtējumu saņēma arī bijušais Saeimas deputāts Kārlis Seržants, datorfirmas SIA “NT Piedzīvojumi” valdes loceklis Andis Plakans, “Rīga TV24” satura redaktore, producente Inese Šuļžanoka un bijusī NEPLP locekle, ārštata žurnāliste, recenzente, mediju analītiķe Aija Dulevska.

Iepriekš gan Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija bija nolēmusi, ka pirms NEPLP amata kandidātu uzklausīšanas sabiedrisko konsultatīvās padomes vērtējumi netiks publiskoti. Taču šodien komisijas sēdē padomes vēstule bija ietverta starp citiem sēdes dokumentiem, kas bija pieejami visiem klātesošajiem.

Komisija sākusi intervēt NEPLP amatu kandidātus, plānojot iztaujāšanas procesu noslēgt nākamajā nedēļā.

NEPLP Sabiedriskās konsultatīvās padomes locekle, biedrības “Par legālu saturu” pārstāve Dace Kotzeva iepriekš norādījusi, ka vakantajiem amatiem NEPLP pieteikušies arī tādi cilvēki, kuri nepatērē medijus. Turklāt ne visi kandidāti, kas izrādījuši interesi par darbu NEPLP, ir kvalificēti šim darbam, uzskata Kotzeva.

Uz diviem vakantajiem padomes locekļu amatiem pašlaik pretendē 16 kandidāti. Viņu vidū ir SIA “Bite Latvija” mobilo ierīču menedžeris Jānis Ābele, bijusī NEPLP locekle, ārštata žurnāliste, recenzente, mediju analītiķe Dulevska, TV3 ziņu žurnālists, SIA “E Komunikācijas” valdes loceklis Eglītis un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” lektors Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžmenta programmā, Latvijas Pašvaldību mācību centra pasniedzējs Ilmārs Jargans.

Tāpat uz NEPLP kandidē SIA “Mediju grupa Super FM” radio raidījumu vadītāja, redaktore Jekaterīna Jerofejeva-Āboliņa, LNT žurnāliste Kalderauska, “Latvijas Radio 2” mūzikas programmu vadītāja Daiga Mazvērsīte, rakstniece, Rīgas domes deputāte Eva Mārtuža un žurnāliste AS “Latvijas Mediji” izdevumos Pētersone.

Uz amatiem kandidē arī datorfirmas SIA “NT Piedzīvojumi” valdes loceklis Andis Plakans, kādreizējais Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs, Latvijas Kultūras akadēmijas vieslektors Putnis, bijušais Saeimas deputāts Seržants, filozofs, bijušais interneta žurnāla “Satori.lv” galvenais redaktors Šlāpins, Latgales Reģionālās televīzijas attīstības direktore, “Rīga TV24” satura redaktore, producente Šuļžanoka, konsultants, pētnieks Latvijas Universitātē Oļģerts Tipāns un TV3 ziņu žurnālists Jānis Zariņš.

Konkurss uz NEPLP divu locekļu vakancēm izsludināts, jo šo amatu atstājusi Gunta Līdaka un padomes vadītāja Dace Ķezbere.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir jauna sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti  un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Trepe
Trepe

Partijas priekšnieks mēdiju superpadomē- nu kāpēc gan ne? Vismaz zilie bus drošīb;ā – par tiek kladzin;ās visur un vienmēr Kā gan citadi apkarot Covid un celt IKP?

Joe
Joe

Nu tik būs tā deja….pastum – pastum…😄

Sorosiks
Sorosiks

Tikko Vācijā gredzenus mijis ar otru homīti , reputācija derīga NEPLP homo prpogandai ?

Sorosiks
Sorosiks

Reputācija super , tikko Vācijā gredzenus mijis ar otru homīti , derīgs NEPLP homo propogandai ?

Stienis
Stienis

Nu vells ar’ ārā! Vai Putnis varētu objektīvs? Šis cilvēks, kurš pieņēmis visus šābrīža rietumu liberālākos uzskatus, tagad teorētiski varētu kļūt atbildīgs par plašsaz. līdzekļiem?