NRC “Vaivari” vadītājas atlaišana: darbinieki stāsta par VM valsts sekretāres Dreikas visatļautību un nekorektajiem izteikumiem

Indra Dreika
VM valsts sekretāre Indra Dreika

Nacionālā rehabilitācijas centra (NRC) “Vaivari” darbinieki valdes priekšsēdētājas Andas Nulles atlaišanā saskata Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāres Indras Dreikas patvaļīgu rīcību, ziņo LETA.

Otrdien VM notikušajā NRC “Vaivari” dalībnieku ārkārtas sapulcē nolemts saistībā ar uzticības zaudēšanu atsaukt no amata centra valdes priekšsēdētāju Nulli.

VM norāda, ka, ņemot vērā dienesta pārbaudē konstatētos faktus NRC “Vaivari” pārvaldībā – lēmumu pieņemšanu interešu konflikta situācijā, kapitālsabiedrības resursu ieguldīšanu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētos projektos, kuru rezultātā tika aprīkota Nulles ģimenes ārsta prakse, jaunā ambulatorā centra būvniecību, kurā bez konkursa ir iezīmētas telpas Nulles privātpraksei, kā arī radinieku nodarbināšanu atbildīgos amatos bez konkursa – ārkārtas dalībnieku sapulcē tika pieņemts lēmums, ka slimnīcas valdes priekšsēdētāja nevar turpināt darbu, pamatojoties uz uzticības zaudēšanu, jo valdes priekšsēdētājas rīcība neatbilst krietnai un rūpīgai saimniekošanai.

NRC “Vaivari” darbinieki savukārt uzsver, ka dienesta pārbaudē skatīti tie paši jautājumi, kas 2013.gadā, attiecībā uz kuriem gan VM, gan arī KNAB toreiz sniedza atzinumu un pārkāpumi tika novērsti. Viņu vērtējumā, šobrīd, kad Latvijā vēl tiek veidota jaunā valdība un arī jaunas veselības ministrs vēl nav apstiprināts, Dreika rīkojusies patvaļīgi, pārkāpjot noteiktās procedūras un ārējos normatīvos aktus, proti, “sasaucot NRC “Vaivari” dalībnieku ārkārtas sēdi desmit minūtes pirms tās sākuma, viņa ārkārtīgas steidzamības kārtā atbrīvojās no iestādes vadītājas”.

“Vaivaru” darbinieki izplatītajā paziņojumā pauž nostāju, ka Nulles darbības laikā iestāde kļuvusi ne tikai par Latvijas rehabilitācijas izcilības centru, bet arī guvusi atzinību un konkurētspēju gan Baltijā, gan Eiropā.

Tāpat Nulle esot veikusi ieguldījumu rehabilitācijas attīstībā un popularizēšanā valstī, tai skaitā personīgi izvirzot ideju par klīniski metodiskās vadības nepieciešamību šī ārstniecības pakalpojuma unificēšanu. Būtisks esot arī Nulles pienesums Ukrainas karadarbībā cietušo personu rehabilitācijas nodrošināšanā, sākot ar iniciatīvu darba grupas izveidei valstiskā līmenī un beidzot ar Latvijai unikālās pieredzes uzkrāšanu politraumu pacientu rehabilitācijai.

Nulles aizstāvji notikušajā saskata Dreikas vienpersonisku rīcību, kas “kalpo par negatīvu signālu visai medicīnas nozare, kad ierēdnis, pārkāpjot noteiktās procedūras, izrāda klaju nekompetenci un savu personisko nepatiku pret Nulli, atlaiž nozarei svarīgu speciālistu, aizstājot ar jauniem valdes locekļiem, kam nav nekāds pieredzes rehabilitācijas jomā un kuri turklāt nodarbināti citu medicīnas iestāžu vadībās”.

Vienlaikus pārmetot Nullei valdes priekšsēdētājas amata savienošanu ar ārsta amatu, Dreika iestādes valdē iecēlusi vadītājus, kas savienos darbu NRC “Vaivari” valdē ar darbu citu slimnīcu valdēs, pauž neapmierinātību “Vaivaru” personāls.

Nākotnē NRC “Vaivari” plāno paplašināt rehabilitācijas pakalpojumu infrastruktūru, tādējādi audzējot kapacitāti sniegt pakalpojumus arvien plašākam pacientu lokam, turpināt un attīstīt sadarbību ar slimnīcām rehabilitācijas klīniski metodiskajā vadībā, meklēt sadarbības iespējas ar citām ārstniecības iestādēm arī ārpus Jūrmalas un Rīgas, lai paplašinātu pakalpojumu pieejamību.

Šobrīd, viņu vērtējumā, pastāv risks, ka daudz no Nulles iesāktajām iniciatīvām netiks attīstītas un atbalstītas, vai arī tiks aktīvi bremzētas.

Nulles aizstāvji vērš uzmanību, ka nesen tikšanās laikā ar iestādes personālu Dreika ne tikai esot izrādījusi klaju necieņu un augstprātību pret mediķiem, bet arī apvainojusi darbiniekus.

Pēc viņu paustā, intensīvās terapijas nodaļas apskates laikā Dreika nodaļas ārstam esot vaicājusi: “Ko tieši jūs šeit darāt, vai guļat ar māsiņām? Vai esat šeit atnācis izgulēties?” Tāpat VM valsts sekretāre esot norādījusi, ka ārstam būtu mērķtiecīgāk strādāt laukos.

“Vaivaru” darbinieki pārmet, ka Dreikas “nekompetences, mobinga un attieksmes dēļ” iestādē ir kavējušies arī vairāki iepirkumi, tai skaitā iepirkums par granulām, kā rezultātā šobrīd tās uzņēmumam esot jāpērk par daudz dārgāku cenu.

NRC “Vaivari” aicina Valsts prezidentu Egilu Levitu un Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) izvērtēt un pievērst uzmanību šim gadījumam, kas “met ēnu pār visu medicīnas nozari, iezīmējot to, ka VM nav svarīga nozares attīstība un ilgtspēja, bet arī personisko antipātiju risināšana un pacientu, mediķu un Latvijas valsts medicīnas konkurētspējas pasaulē rēķina”.

Vienlaikus iestādes darbinieki aicina izvērtēt arī Dreikas darbību un rīcību, ka arī atbilstību ieņemamajam amatam, kā arī visus citus medicīnas nozares pārstāvjus neklusēt, bet vērst uzmanību uz citiem pārkāpumiem un attieksmi no VM valsts sekretāres puses.

Pagaidām nav izdevies noskaidrot veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) viedokli par Dreikas lēmumu. Nav arī skaidrs, vai pēc Dreikas paustajiem pārmetumiem būtu plānots vērsties kādā tiesībsargājošā iestādē, lai tā izvērtētu Nulles darbību.

Ministra komunikācijas padomniece Lāsma Bindere skaidroja, ka lēmumus attiecībā uz kapitālsabiedrībām pieņem valsts sekretāre, kas ir kapitāla daļu turētāja. Valsts sekretāre ir informējusi ministru par savām darbībām, tostarp ir iepazīstinājusi ar dienesta pārbaudes ziņojumu, kas cita starpā ir nosūtīts arī KNAB izvērtēšanai.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: nra.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ando
Ando

“Ko tieši jūs šeit darāt, vai guļat ar māsiņām?” — Jā! Varētu arī ar tevi, ja vien tu neizskatītos pēc vecas, klimaktēriskas plekstes….

1580
1580

Demokrātiska sabiedrība, kādu Latvijā veidojam pēdējos 30 gadus un vēlamies tās neatgriezenisku nostiprināšanos, gan no tiesību normu konstrukcijas, gan praksē pieprasa no valsts amatpersonām efektīvu, godīgu un personisko interešu neietekmētu rīcību – Dreika, kā Jums ar visu iepriekš minēto? Vai uz Jums tas neattiecās? Kā ar mobingu un bosingu Jūsu vadītājās iestādēs? Cik daudz labu speciālistu ir aizgājuši Jūsu valdīšanas laikā dažādās iestādēs? Kā intereses Jūs lobējat? UN BEIDZIET NOMELNOT ANDU NULLI! Jūs ne tuvu neesat izdarijusi, to ko ir izdarījusi Anda Nulle, Jūs tikai graujat, postat, likvidējat, melojat, izsmejat, pazemojat.

Valdis Placebo Zatlers
Valdis Placebo Zatlers

Vai ingrīda circene atkal savu meitu mercalovu mēģinās iebīdīt?

ivars
ivars

Kartēja valsts amatpersonu nesodāmā augstprātība, kad sodīs viņu mīļos, tad sāks domāt arī par citiem cilvēkiem!!!

ruksis
ruksis

Daudzi Latvijā vēl slimo ar “padomismu”.

transvestīte daniēla
transvestīte daniēla

Kāpēc pret pauļutu vēl nav uzsākts kriminālprocess ?

vecā smerdele dreika
vecā smerdele dreika

Aizver savas pākstis te ble. Jasna?

Monta
Monta

Nākošais VM izmetīs to čekisti no darba !

Kārlis
Kārlis

Anda, sūdz Tiesā to Dreiku par atjaunošanu amatā un morālās kompensācija piedzīšanu par goda un cieņas aizskārumu , ko tai žurkai būtu jāmaksā no savas kabatas , nevis VM līdzekļiem !

Aubē
Aubē

Kā pianists diktē – tā tikai vergu korī ļauts kaukt Dažu smalko dzirdi tas traumē