No Pētera Apiņa vēlas piedzīt 100 000 eiro

Pēteris Apinis

Bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs vērsies tiesā par goda un cieņas aizskārumu un 100 000 eiro mantiskās kompensācijas piedziņu no Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidenta Pētera Apiņa.

Pieteikums iesniegts Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā, kas lietu paredzējusi skatīt nākamā gada 9.februārī.

Belēvičs tiesai skaidro, ka viņš veic aktīvu sabiedrisko darbību un palīdz sabiedrības locekļiem, tāpēc bijušajam ministram ir svarīgs viņa «kā godīga cilvēka, zinoša profesionāļa, spējīga vadītāja novērtējums profesionāļu jeb ārstu, medicīnas personāla, pacientu un arī sabiedrības acīs».

Prasītājs iesniegumā tiesai pauž viedokli, ka Apinis aktīvi nodarbojas ar publicistiku, tomēr ne vienmēr ir objektīvs un patiess, un nereti esot pilnīgi nepamatoti aizskarošs. Pēc Belēviča domām, attiecībā pret viņu Apinis esot izvērsis plašu apmelošanas un goda un cieņas aizskaršanas kampaņu, kuras mērķis esot bijis «nodarīt būtisku kaitējumu prasītājam, diskreditējot viņu pēc iespējas plašāk sabiedrības un atsevišķu indivīdu acīs».

Belēvičs domā, ka Apinis esot izvērsis kampaņu pret viņu, jo toreizējais ministrs atteicies «apmierināt atbildētāja godkāri un finansiālo ieinteresētību sev vēlamajā amata saņemšanā». Konkrētajā gadījumā Belēvičs atsaucas uz savu lēmumu neiecelt Apini Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdē.

Kādreizējais ministrs tiesai uzskaitījis pāris publikācijas, kas, pēc viņa domām, ir neobjektīvas, nepatiesas, godu un cieņu aizskarošas. «Atbildētājam kā augsta līmeņa profesionālim ārstniecības jomā ir zināms, ka šie ir nepatiesi fakti, kurus viņš tīši izplatīja nolūkā kaitēt prasītājam, diskreditējot prasītāja reputāciju sabiedrības acīs,» prasībā uzsver politiķis.

Belēvičs lūdzis tiesu atzīt par nepatiesām un prasītāja godu un cieņu aizskarošas konkrētas ziņas, uzlikt par pienākumu Apinim atsaukt norādītās ziņas, atsaukumu publicējot tajos pašos plašsaziņas līdzekļos, kuros tās tika izplatītas, tādā pašā formātā un vietā, apmērā un ilgumā. Tāpat pieteicējs lūdzis uzlikt par pienākumu Apinim viņam rakstveidā atvainoties, kā arī publiski atvainoties norādītajos medijos.

Apinis gan par ierosināto tiesvedību komentārus aģentūrai LETA sniegt nevēlējās. «Belēvičam patīk tādas lietas darīt, es to nekomentēšu,» tā sacīja LĀB vadītājs.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Rasma
Rasma

Solvita-saulīte mana.Nepārdzīvo,gan jau tie plebeji aizmirsīs Tavu ūjināšanu.Gan jau manas mašīnas aizbāzīs visus caurumus!