Neseno notikumu iespaidā trešdaļai iedzīvotāju mazinājusies uzticība policijas darbam

Armands Ruks
Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks

Nesenie notikumi – sievietes slepkavība Jēkabpilī un vainīgā neatrašana jau mēneša garumā, pusaudžu kautiņš Imantā un izskanējušie pārmetumi policijas virzienā – likuši aizdomāties par policijas darbu. Turpinoties kriminālprocesam par kautiņu Imantā Rīgā policijā sākta pārbaude, lai pārliecinātos par policijas darba profesionalitāti.

“900 sekundes” aptaujā skaidroja, cik ļoti sabiedrība uzticas likumsargiem un vai šie notikumi uzticību nav mazinājuši,

“Kantar” veiktā aptauja liecina, ka gandrīz puse jeb 47% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 65 gadiem uzticas Valsts policijai, savukārt gandrīz tikpat liels skaits jeb 43% policijai neuzticas. Vēl desmitajai daļai iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Bet uz jautājumu, vai ir mainījusies viņu uzticēšanās Valsts policijas darbam pēdējo 12 mēnešu laikā, lielākā daļa jeb 62% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka uzticība nav mainījusies.

2% iedzīvotāju apgalvo, ka viņu uzticība Valsts policijai Latvijā ir pieaugusi, tomēr teju trešā daļa aptaujāto atzīst, ka uzticība policijai ir samazinājusies. Savukārt 6% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi šajā jautājumā.

Avots: TV3 900 sekundes

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar