Nelikumīgas putnu patversmes ir problēma ne tikai Latvijā

putni

Lielākajā daļā Eiropas valstu sniegt palīdzību, ārstēt vai turēt savvaļas putnus drīkst tikai valsts licenzētas organizācijas.  Amerikā šādu patversmju darbu regulē federālie likumi, un privātpersonām turēt putnus mājās (vai nelicenzētās it kā patversmēs) ir aizliegts ar likumu.

Starptautiskā dzīvnieku patversmju federācija (Global federation of animal sanctuaries) ir izstrādājusi detalizētus standartus, kādiem jāatbilst dzīvnieku, tajā skaitā putnu, patversmēm, lai varētu uzskatīt, ka tās tiešām palīdz dzīvniekiem un neapdraud cilvēkus.

Teju katrā rakstā, ko var atrast internetā par to, kā būtu jārīkojas, ja atrodat slimu vai ievainotu putnu, tiek uzsvērts  – izvairīties no nelikumīgām, nelicenzētām patversmēm un skaidri nošķirt likumīgas patversmes no pašdarbnieku kaktu kantoriem (distinguish between legitimate organizations and substandard operations).

Šāda cīņa ar nelicenzētām, nelikumīgām kaktu patversmēm ir izskaidrojama tikai un vienīgi ar rūpēm par dzīvniekiem. Jo patversmes, kas neatbilst prasībām un standartiem, nespēj ne tikai nodrošināt palīdzību dzīvniekiem, tās ir bīstamas, izplata slimības un nenodrošina putnu atveseļošanos un atgriešanos dabā.

Arī skandalozajā Asaru ģimenes nelikumīgajā patversmē Jūrmalā, kura neatbilst nedz starptautiskajiem GFAS, nedz Latvijas likumdošanas standartiem, putnu skaits pastāvīgi pieaug un nav nekādu pazīmju par atveseļotu lielo putnu atbrīvošanu un atlaišanu dabā, kas savukārt iespējams tikai tāpēc, ka atbildīgās valsts institūcijas un Jūrmalas dome uz to piever acis.

Šeit  https://www.birdwatching-bliss.com/injured-bird.html var lasīt sīkāk par to, ko darīt ar ievainotu vai slimu putnu un kā izskatās starptautiskiem standartiem atbilstoša un likumīga putnu patversme. Žēl, ka Asaru ģimene ir izvēlējusies nevis izveidot šādu priekšzīmīgu patversmi, bet gan visiem spēkiem turas pie sava nelikumīgā, nelāgi smakojošā (burtiskā nozīmē) un nekādiem standartiem neatbilstošā ierīkojuma.

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Opā
Opā

Beidzot pareiza nostāja, jābeidz izdabāt tiem pseidoglābējiem

Jonas
Jonas

Labāk jau nu būtu padomājuši, ka vajag ieviest zāģēšanas aizliegumu pavasarī, kā igauņiem, nevis čakarēt cilvēkus, kuriem nav vienalga, kas notiek ar putniem.

Dana
Dana

Vajadzētu ieviest, bet tad Asaru ģimene varbūt vairs nebūtu devītākā bagātākā , jo kā gan jūsuprāt tēvs to naudu sapelnijis? Un kurš lobē, šo fantastisko Latvijas mežu noplicināšanu?

Dana
Dana

Šādās vietās, kur sanitāros standartus un neko citu neviens nekontrolē, putnu gripa un citas dzīvnieku slimības nonāk cilvēku organismā, mutē, pārveidojas un veido jaunas formas, pret kurām nav zāļu ne cilvēkiem, ne putniem. Pa īstam bīstami, īpaši, ja šādas fermas tiek viedotas ierobežotā teritorijā, apdzīvotā vietā.