Nav jau Latvija – Igaunijā “Danske Bank” atmazgāšanas lietā aiztur 10 personas

banka

Otrdien aizturēti seši bijušie Dānijas bankas “Danske Bank” Igaunijas filiāles darbinieki, bet trešdienas rītā apcietināti vēl četri darbinieki saistībā ar izmeklēšanu par naudas atmazgāšanu šajā filiālē, paziņoja Igaunijas Ģenerālprokuratūras preses pārstāvis.

Ģenerālprokuratūrai ir pamats uzskatīt, ka šie apcietinātie cilvēki apzināti ļāvuši bankas klientiem pārvietot naudas līdzekļus, kas varētu būt pakļauti atmazgāšanai.

Laikraksts “Postimees” otrdienas naktī vēstīja par astoņu personu arestu. Laikraksts gan norāda, ka bijušie “Danske Bank” Igaunijas filiāles vadītāji Aivars Rehe un Tenu Vanajūrs nav starp aizdomās turētajiem.

2014.gadā Igaunijas finanšu pakalpojumu uzraudzības iestāde paziņoja, ka “Danske Bank” Igaunijas filiālē konstatējusi liela mēroga ilgstošus noteikumu par cīņu pret naudas atmazgāšanu pārkāpumus.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: la.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Andris
Andris

Ilze Znotiņa intervijā Jānim Domburam pirms pāris dienām …”Trasta komercbanku likvidēja uz noziedzīgi iegūtu līdzeļu legalizācijas jautājumu pamata”. ..
Interesanti vai bēdīgi slavenās trasta komerc”bankas” īpašnieki tiesā varētu pierādīt 500 tūkstošu izcelsmi, ko viņi skaidrā naudā esot devuši kā kukuli

Andris
Andris

Latvijā daudz kas notiek kaut kā vairāk emocionāli nevis racionāli.
Latvijas uzņēmums, kuram Latvijā bija aizliegts atvērt norēķinu kontu Latvijas rezidentiem, tika saukts par banku! Bet tā bija ar “Trasta komercbanku”. FKTK bija aizliedzis šim uzņēmums atvērt kontu Latvijas rezidentiem..
Kā var uzņēmums Latvijā vispār saukties par banku, ja tam aizliegts atvērt savas valsts rezidentiem kontu un pieņemt noguldījumus!