Nākamnedēļ sāks izskatīt krimināllietu, kurai līdzīgas Latvijas vēsturē vēl nav bijis

tiesa

Atjaunotās Latvijas vēsturē pirmo krimināllietu par apmācīšanos terorismam un terorismu slavinoša satura materiālu izplatīšanu Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā sāks skatīt nākamnedēļ.

Tiesas sēde ieplānota 1.novembrī plkst.10.

Iepriekš prokuratūra nodevusi tiesai atjaunotās Latvijas vēsturē pirmo krimināllietu par apmācīšanos terorismam un terorismu slavinoša satura materiālu izplatīšanu.

Noskaidrots, ka lietā apsūdzēts Rihards Daugavietis.

Neminot personas vārdu, prokuratūrā informē, ka persona apsūdzēta par to, ka tā ieguva zināšanas nolūkā īstenot un sekmēt terorismu (apmācīšanās terorismam) un veica terorismu slavinošu un uz terorismu aicinoša satura materiālu izplatīšanu.

Saskaņā ar apsūdzību vīrietis nolūkā īstenot un sekmēt terorismu, izmantojot interneta resursus, meklēja informāciju par teroristiskos uzbrukumos pielietojamiem rīkiem un metodēm.

Atrastos materiālus, kuros tiek slavinātas teroristiskas darbības, aicinājumi tādas veikt, kā arī sniegtas detalizētas pamācības teroristisku aktu veikšanai un līdzekļu sagatavošanai, persona lejupielādēja un glabāja datu nesējā USB ar nosaukumiem – “Tiešā darbība: uguns pielaišana naktī”, “Dievu tiesa, Krievija paliks krieviska no jauna, kad līs nekrievu asinis” un citus.

Tādējādi apsūdzētais ieguva zināšanas par sprāgstvielu, šaujamieroču, kaitīgu un bīstamu vielu, kā arī citu bīstamu priekšmetu un līdzekļu izgatavošanu un praktisku izmantošanu nolūkā izdarīt ar terorismu saistītus noziegumus.

Apsūdzētais arī izveidoja video ierakstu, kurā pauda aicinājumu uz terorismu, norādot, ka pats grasās veikt terora aktu – masveida apšaudi sinagogā -, un aicināja citus cilvēkus rīkoties līdzīgi. Izmantojot saziņas aplikāciju “Telegram”, apsūdzētais video nosūtīja citām personām.

Krimināllikums par apmācīšanos terorismam paredz brīvības atņemšanu līdz septiņiem gadiem.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: apollo.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Es brīnos
Es brīnos

Kopš kura laika (pat visslimākās, visļaunākās) informācijas meklēšana un glabāšana ir noziegums? Manuprāt, lielāks noziegums ir meklēt internetā “kā veikt abortu” – tur reāli tiek noslepkavots cilvēks, kurš nevar aizstāvēties. Bet te sodīs cilvēku, kurš neko nevienam nav izdarījis. Ok, tādam tipam vajadzētu pārbaudīt galvu pie ārsta, noteikt novērošanu, bet ne jau krimināli sodīt.