Meroni joprojām nav nodevis Lemberga arestēto mantu Nodrošinājuma valsts aģentūrai, kā to lēma tiesa

Meroni

Šveices advokāts Rūdolfs Meroni joprojām nav izpildījis pirmās instances tiesas spriedumu un nav nodevis Nodrošinājuma valsts aģentūras (NVA) pārvaldībā bijušā Ventspils mēra Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”), viņa dēla Anrija un meitas Līgas īpašumu.

Rīgas apgabaltiesa kā pirmā tiesu instance 2021.gada 22.februārī toreizējam Ventspils domes priekšsēdētājam piesprieda piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un 20 000 eiro sodu. Cietumsodā tiesa nolēma ieskaitīt Lemberga atrašanos apcietinājumā un pavadīto laiku mājas arestā 2007. un 2008.gadā. Lembergs toreiz pēc aizturēšanas apcietinājumā un mājas arestā bija no 2007.gada 14.marta līdz 2008.gada 22.februārim.

Lembergu pēc sprieduma nolasīšanas apcietināja tiesas zālē, jo tiesa lēma līdz iepriekš spēkā esošos drošības līdzekļus atcelt. Pēc cietumā pavadīta aptuveni gada 2022.gada 25.februārī Lembergs tika atbrīvots no apcietinājuma pret 100 000 eiro drošības naudu.

Pirmās instances tiesa arī nolēma, ka Lembergam cietušajiem jāmaksā kopumā aptuveni 64 000 eiro. Tāpat tiesa nolēma no Lemberga valsts labā piedzīt procesuālos izdevumus 22 180 eiro apmērā par valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sniegšanu.

Lembergu tiesa 19 apsūdzības sadaļās atzina par vainīgu, bet 21 sadaļā attaisnoja. Lembergu atzina par vainīgu kukuļņemšanā, dokumentu viltošanā, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā, dienesta viltojumā, neatļautā dalībā mantiskos darījumos, kā arī nepatiesu ziņu norādīšanā deklarācijas. Savukārt attaisnots viņš tika dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā un valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanā.

Lemberga dēlam Anrijam tiesa piesprieda divus gadus un vienu mēnesi cietumā, kā arī mantas konfiskāciju. Viņš atzīts par vainīgu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā, kā arī neatļautas piedalīšanās mantiskos darījumos atbalstīšanā.

Savukārt kādreizējam Lemberga biznesa partnerim Ansim Sormulim tiesa piesprieda divu gadu cietumsodu un mantas konfiskāciju. Cietumsodā tiesa nolēma ieskaitīt viņa aptuveni mēnesi ilgo atrašanos apcietinājumā 2007.gadā. Sormuli tiesa atzina par vainīgu kukuļņemšanas atbalstīšanā, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā un neatļautas piedalīšanās mantiskos darījumos atbalstīšanā.

Lemberga dēlam un Sormulim iepriekš noteiktos ar brīvības atņemšanu nesaistītie drošības līdzekļi tiks atcelti, tikai stājoties spēkā spriedumam.

Tāpat tiesa nolēma kriminālprocesu daļā par Ventspils uzņēmēja Jurija Bespalova noziedzīgajām darbībām izbeigt sakarā ar noilgumu. Bespalovs 2012.gadā nomira.

Tāpat tiesa atcēla Meroni no Lemberga krimināllietā arestētās mantas glabāšanas. Šīs lietas tiesnese Irīna Jansone žurnālistiem pēc sprieduma pasludināšanas skaidroja, ka lēmums mainīt glabātāju arestētajai mantai tika pieņemts, jo pret Meroni Valsts policijā sākts kriminālprocess. Policija paziņoja, ka kriminālprocess sākts par Meroni rīcību, pārvaldot Lemberga mantu.

Rīgas apgabaltiesa kā pirmā instance šo lietu sāka skatīt jau 2009.gadā. Nākotnē par apgabaltiesas kā apelācijas instances nolēmumu vēl būs iespējams iesniegt kasācijas sūdzību vai protestu Augstākajā tiesā.

Par pirmās instances tiesas spriedumu tika saņemta apelācijas sūdzība.

Rīgas apgabaltiesa lietu turpinās skatīt 9.februārī plkst.10.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: TVnet

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kirpičinskis
Kirpičinskis

Kopš kura laika valdniekiem kaukāda sūda vergu tauteles viedoklis?

Traki koordinējošs AML čempions
Traki koordinējošs AML čempions

Tas tikai nozīmē, ka Jurisa kungs savā amatā tikai tēlo darbību, ka kaut ko koordinē, ka viņa darbības imitācijai ir kaut jebkāda jēga. Varbūt tas pretkorupcijas čempions nemaz nav čempions? Vai varbūt pirmais no beigām? Ģenerālprokurora kungam būtu laiks pieņemt lēmumu šā sakarā.

Mantrauši
Mantrauši

Kāda veca, iesmakusi un mazinteresanta tēma.
A Mārupē dega dronu ražotne. Par to nekas nav sakāms? Jebšu tas neaktuāli?

Šveices žurkulēns
Šveices žurkulēns

Man nahuj jūsu tiesa!

Meroni
Meroni

Lieku mīksto uz Latvijas tiesu.

Usakovs
Usakovs

Man labāk patīk cietais.

Vanga
Vanga

Vai godātā tiesa ir pārliecinājusies par kunga atrašanos šaisaulē? Šveicē medicīna laba, bet tomēr – visi ir mirstīgi

Lawyer
Lawyer

Tad varbuut saakt tajaas tiesaas nodarbinaat cilveekus ar atbilstoshu kvalifikaaciju? NAV TACHU. Meroni toties taada ir…. Luuk, rezultaats. Duraki. ; -)