Meņģelsone: Latvijai šogad jāpērk Covid-19 vakcīnas par 63 miljoniem eiro, kā to paredz līgums

Līga Meņģelsone
Veselības ministre Līga Meņģelsone

Saskaņā ar EK līgumu mums un tā kā tas tika sadalīts katrai no ES valstīm, Latvijai šogad Covid-19 vakcīnas ir jāiepērk par 63 miljoniem eiro. Tā ir milzu summa – uzreiz gan jāsaka, ka tā ir tā saucamā “atkāpe” un tas neietekmēs pamatbudžetu vai veselības budžetu, TV24 raidījumam “Ziņu top” skaidroja jaunā veselības ministre Līga Meņģelsone (AS).

“Protams, tās ir sirdssāpes, ko par šo naudu mēs varētu loģisku un sakarīgu izdarīt. Tāpēc viena lieta, ko es prasīju Phizer, kas sastāda daļu šīs summas, samainīt šīs vakcīnas pret inovatīvām onkoloģijas zālēm prioritāri zālēm. Tas ir viens virziens.

Otrs virziens – EK ļoti stingri teikusi, ka tas ir jādara tikai kopējās sarunās un nedrīkst būt nekādas individuālas sarunas, nedrīkstam veikt nekādas akcijas kā valsts atsevišķi. Šobrīd vienošanās ir, ka sadalījums ir pa ceturkšņiem, nevis visu paredzēto mums sūtīs gada pirmajā pusē. Tā ir sāpīga tēma visām valstīm, šī tēma būs svarīga arī tiekoties ar komisāru,” raidījumā norāda Meņģelsone.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: TV24

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


16
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Dr.No
Dr.No

Pirmkaart, taa daamiite var runaat ar kaut kaadu PHIZER, cik veelas. Farmaacijas kompaanija saucas PFIZER. Otrkaart, ja nu tas tomeer ir PFIZER….. Tekstaa teikts – PRASIIJU…. Labi, tad paskaidro siikaak – kad, kur, kaadaa valodaa, ar kaadu konkreeti shiis kompaanijas amatpersonu shaada PRASIISHANA notika. Vai shii amatpersona tiesiiga lauzt piegaades liigumu? Vai apzinaats konkreeto onkologjisko medikamentu daudzums un konkreetais pielietojums deriiguma terminja ietvaros? Gaidu atbildi.

Kate
Kate

Krištopān , ieplāno par šiem miljoniem kārtējo parlamenta izmeklēšanas komisiju , kā arī par Aizsardzības ministrijas patronu naudas izšķērdēšanu , jo Bruņotiem spēkiem trūkst patronas !

zare
zare

Smags Juhņevičas štābiņa mantojums… Galveais jau tika padarīts – aizņēmas naudu, lai amerikāņu kompānijam samaksātu. Kāda starpība ir tās vakcīnas vai nav. Te taču desmitiem šādu pirkumu visās jomās. Cipari gan mazāk, bet ne mazāk smieklīgi visi tie VISC datorpogrammu pirkumi, vai RTU moikas kursi prestižu amerikas augstskolu patrepēs indiešu centros un tā tik pa visam nozarēm

jets
jets

tajā pat laikā uz izmeklējumiem mēnešiem jāgaida… ne veselība, bet bizness… drīz uz Igauniju būs jābrauc ārstēties….

Valdis Placebo Zatlers
Valdis Placebo Zatlers

Nez kurš ta .uces bērns tādu līgumu noslēdza?

Jautājien
Jautājien

Vai tajās Faizer sarunās nepiedalijās arī Lewit , bija tāda info , ko viņš tur meklēja ?

Karlīne
Karlīne

Idiotisms. Par to jāmaksā mirstīgajiem, varnešu kabatas jau necietīs.

Ai Ai
Ai Ai

Tā ir katastrofa. Visu laiku neprofesionāļu, kas nespēj neko prognozēt tērē milzu summas, saņem milzīgu algu. Nekādas atbildības par visu ievārīto. Ir pietiekoši daudz profesionāļi, kas var precīzi prognozēt notikumus medicīnā, tikai tos baidās aicināt strādāt, jo ir bailes no tā, ka viņi atklās ministrijas ierēdņu reālo nespēju…

Inta
Inta

Un kur tu , Meņğelsone , bāzīsi tās nepārbaudītās vakcīnas ?

Karlīne
Karlīne

Piespiedīs vecīšus potēties.

Slepkavas dēls
Slepkavas dēls

Cieti, Mengelsone !

Uldis
Uldis

Nu tad jau būs jāimunizē ar pabildus diviem būsteriem dienā mūsu paši svarīgākie. Nacionālās drošības labad, protams.

bondars
bondars

Kur ir aitas, tur ir cirpēji

māra zālīte ķuzule (baumane)
māra zālīte ķuzule (baumane)

Es aizliedzu jums publicēt šādu informāciju. Man pieder autortiesības uz ciparu 63, jo man ir 63 gadi

Kariņš no Delavēras
Kariņš no Delavēras

Man nav šitā kantora akciju. Man ir cita farma giganta akcija. Eli Lilly. Ja netici, ieeja vid publiskajās deklarācijās paskaties

Ha Ha
Ha Ha

Bet Faizere ar Modernu ietilpst tajā Eli Lilly! Tā ka atdod tautai 63 miljonus!