„Likumīgo zagli” Guli, kurš reiz bija apņēmies “ieviest kārtību” Latvijā, Turcijas kūrortā nogalinājis paša apsargs

Par vienu no ietekmīgākajiem brīvībā esošajiem „likumīgajiem zagļiem” dēvēto azerbaidžāņu “mafijas” līderi Nadiru Salifovu (Guli) naktī no 19. uz 20. augustu nogalinājis paša apsargs, kriminālā autoritāte Hagans Zeinalovs ar iesauku Baku Hans.

Kā vēsta portāls “Kommersant” , atsaucoties uz informācijas avotu, kas pietuvināts nogalinātā Salifova klanam, slepkava – jaunais un uzskatos nenobriedušais Hagans Zeinalovs apmēram pirms gada iekļuva “likumīgā zagļa” Guli “brigādē” apsarga amatā.

Nadirs Salifovs (Lotu Guli) kopā ar savu slepkavu
Haganu Zeinalovu (kreisajā pusē)

Slepkavība notikusi brīdī, kad Guli kopā ar citiem bandas locekļiem sēdējis viesnīcas numurā pie galda un spēlējis kārtis. Guli parasti ne soli nespēra bez apsardzes, jo jau vairākkārt bija mēģināts viņu nogalināt. Tāpat arī šoreiz kopā ar upuri bija vairāki apsargi, tomēr neviens nekādu apdraudējumu Guli dzīvībai neuztvēra.

Kad slepkava ienāca viesnīcas numurā, viņš piegāja Guli no aizmugures un aukstasinīgi četras reizes iešāva galvā. Turklāt, ienākot telpā, slepkavas ierocim jau bija noņemts drošinātājs. Raidījis šāvienus, slepkava meties bēgt, viens no apsargiem viņu sašāvis, taču Zeinalovam izdevies aizkļūt līdz automašīnai un pat iedarbināt to. Tomēr drīz vien viņu uz šosejas netālu no Antālijas aizturējusi Turcijas policija.

Azerbaidžāņu izcelsmes bandīts Nadirs Salifovs (Guli) zināms kā viens no nežēlīgākajiem organizētās noziedzības pārstāvjiem. Pirmo reizi ieslodzījumā viņš nonāca jau 1995. gadā un uzreiz uz 15 gadiem par smagiem noziegumiem, turpat cietumā 2001. gadā viņu kronēja par likumīgo zagli.

Interesanti, ka savā kamerā viņš pat bija izveidojis kazino, kurā spēlēja ne tikai citi ieslodzītie, bet arī apsargi. Pēc ieslodzījuma viņš sāka ilgu, asiņainu karu par organizētās noziedzības troni Azerbaidžānā. Karā krita desmitiem viņa pretinieku un tas beidzās vien pēc viņa galvenā konkurenta Rovšana no Lenkorānas nogalināšanas 2016. gadā, kurš gaišā dienas laikā tika nošauts savā automašīnā Stambulas centrā. Lai atriebtos slepkavam, uz Turciju pat devās Rovšana brālis desmit kaujinieku pavadībā, taču viņus notvēra vietējie likumsargi.

Guli “impērijā” ietilpa Azerbaidžāna, Sverdlovskas apgabals Krievijā, kā arī nozīmīga daļa Maskavas tirgu – viņš nodarbojās ar visu, ieskaitot reketu un narkotiku tirdzniecību.

Jau zināms, ka uz Guli organizācijas vadību pretendē trīs likumīgie zagļi, tāpēc nevar izslēgt bruņotus konfliktus.

Guli intereses Latvijā

Kā Puaro.lv rakstīja 2016.gada maijā, tolaik Baltijas valstu azerbaidžāņu diasporas sāka žēloties par Guli sūtītiem cilvēkiem, kas piedāvā „jumta” pakalpojumus. Tika nepārprotami paskaidrots, ka atteikuma gadījumā ne Baltijā, ne arī kur citur plašajā pasaulē neviens nepalīdzēs atrisināt problēmas, kas varētu piemeklēt īpaši stūrgalvīgos.

Savukārt jauns.lv raksta, ka pastiprinātu interesi par Latviju Guli izrādījis jau 2010. gadā, un tā tiek saistīta ar “Trasta komercbankas” darbību. Tolaik “Trasta komercbanka” sāka strādāt Azerbaidžānas finanšu tirgos, nodibinot tur savu pārstāvniecību “TKB Leasing”, – galvenais, ar ko šī filiāle nodarbojās, bija naudas atmazgāšana un tās pārskaitīšana uz Eirozonas valstīm.

Zīmīgi, ka 2014. gadā Baku TKB filiāles vadītājs tika pieķerts klientu naudas zādzībā un viņu oficiāli apsūdzēja par 600 tūkstošu eiro piesavināšanos. Zinoši cilvēki gan ir pārliecināti, ka patiesā summa bijusi daudz lielāka, un arī Guli esot zaudējis vērā ņemamas summas. Iespējams, tieši tāpēc tajā pašā gadā Latviju masveidā sāka apmeklēt Guli sūtīti emisāri, kas gan vietējo azerbaidžāņu diasporā, gan sarunās ar pašmāju organizētās noziedzības līderiem, meklēja iespējas uzsākt plašu darbību Latvijā. Tomēr pretimnākšanu viņš nesagaidīja un vainīgs pie tā esot likumīgais zaglis Zurabs Šamugija un viņa autoritāte.

Paralēli esot izrādīta arī interese par iespējām atgūt TKB pazaudēto naudu un, protams, ka šī interese pastiprinājās arī pēc bankas maksātnespējas izsludināšanas 2016. gadā.

Jauns.lv vēsta, atsaucoties uz portāla rīcībā esošu neoficiālu informāciju, ka arī maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības izmeklēšanā kā viena no versijām bijusi arī Guli iespējamā atriebība par pazaudēto naudu.

Avoti: Kommersant; jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
korupcija Saeimā gadiem
korupcija Saeimā gadiem

Aināra Šlesera dubultnieks.