Latvijas mediķiem atbalstu pauduši arī ārvalstu kolēģi

ārstu streiks

Lietuvas veselības aprūpes darbinieku arodbiedrība atbalsta Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) prasības par nepietiekamu veselības aprūpes sistēmas finansējumu, paziņojumā medijiem un partneriem norāda kaimiņvalsts arodbiedrības prezidente Aldona Baubelīte.

Atbalstot veselības aprūpes nozares darbinieku 7.novembra sapulci pie Saeimas, Lietuvas kolēģi novēl vienotību, apņēmību un izturību, pārstāvot savus biedrus un īstenojot likumīgos sociālā dialoga principus, uzsverot, ka tiesiskums ir saistošs arī valsts augstākām institūcijām, rakstīts ziņojumā.

Atbalstu latviešu mediķiem paudusi arī Eiropas Jauno ārstu asociācija, norādot, ka situācija nav pieņemama un tā pakļauj riskam gan Latvijas veselības aprūpes sistēmu, gan arī veselības aprūpes darbiniekus, rakstīts asociācijas izplatītajā ziņojumā.

Eiropas Jauno Ārstu asociācijas pārstāvji norādījuši, ka viņi atbalsta veselības aprūpes darbinieku gaidāmo protestu. Tāpat asociācijas biedri aicina Saeimu ievērot “Veselības finansēšanas likumu”, lai radītu ilgtspējīgu veselības aprūpes sistēmu.

Jau vēstīts, ka, protestējot pret plānoto veselības aprūpes finansējuma apmēru tuvākajiem gadiem, mediķi ceturtdien rīkoja protesta akciju “Viena diena bez ārsta”, aicinot visus ārstus, izņemot neatliekamās palīdzības mediķus, vienu dienu paņemt bezalgas atvaļinājumu. Šajā dienā pie Saeimas norisināsies arī protesta akcija.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
balse
balse

Par to bordānam un lupatu barbijai ir nedalīts ieziemiešu darbaļaužu atbalsts

papa
papa

Nu kā var nesolīt? Ja reiz lūdz-ne to vien var sarakstīt Papīrs jau visu pacieš