Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība iesūdzējusi tiesā Latvijas Televīziju

LTV

Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) ir vērusies tiesā, lai no Latvijas Televīzijas (LTV) piedzītu zaudējumus, kas, organizācijas ieskatā, tai nodarīti ar, iespējams, lielāku mūzikas izmantojumu programmās nekā paredzēts saistībās, informē LaIPA pārstāve Laila Bēķe.

Bēķe atsaucās uz Autortiesību likumu, kas paredz tiesības izpildītājiem un fonogrammu producentiem saņemt taisnīgu atlīdzību par komerciālos nolūkos publicētu fonogrammu izmantošanu. Izmantošana ietver raidīšanu, publiskošanu, publisko izpildījumu, no komerciālos nolūkos publicētām fonogrammām sastāvošu raidījumu publiskošanu, retranslāciju un citus publiskošanas veidus.

Bēķe klāstīja, ka strīds ar LTV ir par mūzikas procentuālo daļu abās LTV programmās. LaIPA saskaņā ar pušu noslēgto līgumu ir veikusi mūzikas izmantojuma izvērtēšanas monitoringu un secinājusi, ka LTV neesot sniegusi patiesus datus par mūzikas izmantojumu programmās, proti, mūzikas esot vairāk, attiecīgi arī jāmaksā vairāk. LaIPA pārstāve atzīmēja, ka monitoringa datus apvienība ieguvusi no specializēta ārvalsts uzņēmuma “BMAT Licensing S.L.U.”.

Bēķe skaidroja, ka atrisināt šīs domstarpības sarunu procesā pusēm neizdevās, līdz ar to LaIPA iesniegusi prasību tiesā par zaudējumu piedziņu, kas skar izpildītāju un fonogrammu producentu darbu izmantošanu, tās raidot LTV programmās.

Pēc Bēķes paustā, patlaban tiesā ir divas lietas: viena par zaudējumu piedziņu par periodu no 2015. līdz 2020.gadam, un otra – par periodu no 2021. līdz 2022.gadam.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Gada glezna
Gada glezna

Re kā LaIPA parazitē un ir piesūkusies silei, jo LTV naudu neražo, bet dzīvo uz nodokļu maksātāju rēķina.
Tātad LaIPA snaikstās pēc nodokļu maksātāju naudas.

Pagakas
Pagakas

Paga ko? 😅 Ka tiesi LTV ir komercialas televizijas un ka uz viniem attiecas sis?

Irija
Irija

Labs pussolis līdz likvidācijai… nav taču jēgas pat to TV slēgt iekšā… tur tikai gaudu dziesmas un pozitīvs tikai par politdarbiniekiem