Kristaps Bunkus: Tikai ātra demonstratīvu slepkavību atklāšana mums ļaus neatgriezties 90.gados

slepkavība

Ir acīmredzami, ka neatklātas demonstratīvas slepkavības ļauj noziedzniekiem Latvijā justies  droši, uzskata nodibinājuma “Martins Bunkus Justice Foundation” valdes loceklis Kristaps  Bunkus. 

Kristaps uzsver, ka pēdējo dažu gadu laikā ir notikušas vairāk skaļu slepkavību nekā iepriekšējos  desmit gados kopā. Jaunākā – 14.aprīlī demonstratīvi, cilvēku acu priekšā tika nogalināts futbola  aģents Romāns Bezzubovs. Taču vēl joprojām nav zināmi vainīgie ne zvērināta advokāta Mārtiņa Bunkus nogalināšanā, kas tika nošauts pie Meža kapiem 2018.gada 30.maija rītā līdzīgos apstākļos,  ne arī vairākos līdzīgos noziegumos.  

Bunkus vērtējumā publiski pieejamie materiāli liek domāt, ka aizvadītajos gados policijas rīcība ir  uzlabojusies. Proti, likumsargi ātri ieradās nozieguma vietā pie Mēbeļu nama, norobežoja slepkavības  izdarīšanas vietu, tāpat var secināt, ka pierādījumu vākšanā patlaban tiek izmantota efektīvāka pieeja  nekā iepriekš. Piemēram, jau uzreiz pie iespējamajiem aculieciniekiem tika meklēti video reģistratoru ieraksti.

“Ar nožēlu jāatzīst, ka pirms trijiem gadiem policija šādu aicinājumu publiski izplatīja tikai  nākamajā dienā un, nešaubīgi, tas tāpat kā citas ar Mārtiņa nogalināšanas izmeklēšanu saistītās  darbības, bija krietni novēlotas,” uzsver Kristaps Bunkus.  

Tomēr, neskatoties uz to, ir acīmredzami, ka noziedznieki, kuri plāno un izpilda šādas demonstratīvas  slepkavības spēj būt vairākus soļus priekšā likumsargiem,

ir acīmredzami, ka noziedznieki, kuri plāno un izpilda šādas demonstratīvas  slepkavības spēj būt vairākus soļus priekšā likumsargiem,

neskatoties uz to,

ir acīmredzami, ka noziedznieki, kuri plāno un izpilda šādas demonstratīvas  slepkavības spēj būt vairākus soļus priekšā likumsargiem,

tādēļ “Martins Bunkus Justice Foundation”  valdes loceklis aicina tiesībsargājošās nozares vadību pievērst pastiprinātu uzmanību policijas spēju  stiprināšanai un šādu smagu, sabiedrības drošību apdraudošu noziegumu savlaicīgai atklāšanai.  

“Mārtiņa Bunkus slepkavība ir jāatklāj un vainīgie izpildītāji un pasūtītāji ir jānosēdina uz tiesas sola. Tikai un vienīgi precīza, izlēmīga un stingra amatpersonu attieksme pret šādu noziegumu  izmeklēšanu neļaus mums atgriezties 90.gados, kad demonstratīvas slepkavības bija izplatīta  noziedznieku varas demonstrēšanas metode,” uzskata Kristaps Bunkus.  

Jau vairāk nekā divus gadus nodibinājums “Martins Bunkus Justice Foundation” seko līdzi visiem  procesiem, kas skar iespējamos zvērināta advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības virzienus, un  turpinās šo darbu tik ilgi, kamēr policija neatradis vainīgos un nenosēdinās tos uz tiesas sola.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Nika
Nika

Bet, cienījamais kungs, Jūs taču saprotat, ka spēcīgas, darboties spējīgas un gribošas policijas nebūs. Zaglīgā un kriminalā valdiba nekad nebūs interese uzturēt domāt un rīkoties spējīgu policiju. Kas ir policija Latvijā šodien? Ir viena, valdībai pietuvināta šlaka, kā Finansu policija, Knab utt., kuri strādā normālos darba apstākļos, ar pieņemamu algu. Un, protams, izpilda šefu pasūtījumus. Un ir prastā kriminālpolicija, kura strādā PSRS laika remontētās telpās, ar nenormālu noslodzi un ļoti neinteresantu atalgojumu. Diemžēl cilvēka dzīvība Latvijā ir zemākajā cenu kategorijā, atšķirība no partiju finansiālajiem konfliktiem, tāpēc lietas tiek izmeklētas ar zemākās kategorijas iespējām. Vai var gaidīt labus kadrus policijā ar… lasīt vēl »