Krāpnieki un šarlatāni apvieno spēkus – burvju atmiņūdens “Memory Water”

ūdens

Pirms gada SIA “Memory Water” kļuva par sociālo uzņēmumu un ieguva Eiropas Savienības budžeta grantu teju pusotra simta tūkstošu eiro apmērā, uz pilsoņu iemaksu rēķina legalizējot Daugmales alķīmiķu rūpalu arī starptautiskā mērogā.(1) (2) Sociālā uzņēmējdarbība ir industriālā kapitālisma strādnieku vidē dzimis altruisma un solidaritātes koncepts, kura attīstībai varam izsekot kopš viduslaikiem, kad ordeņbrāļi Palestīnā dibināja hospitāļus Krusta karos cietušajiem veterāniem. Arī “Atmiņūdens” stārtapa peļņas oficiālais virsuzdevums ir sabiedriskā labuma vairošana – nodarbinot cilvēkus ar īpašām vajadzībām.(3) Kā apgalvo uzņēmuma vadītājs Pļaviņš – viņam jau ir pieredze, nodarbinot kādu cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem.(4)

Nav izslēgts, ka Latvijā šī ir vienīgā iespēja attīstīt maģisko ražošanu, kas atkarīga no saules un mēness frekvencēm.(5) Tomēr publicitātē Pļaviņš mērķgrupu neiesaista un maksātspējīgu vientuļnieku uzrunāšanu dalībai slēgtās diskusiju grupās uztic pievilcīgām dāmām, piemēram – Annai Rozītei. (6) (7) Tiesa – arī viņa atzīst, ka ikdienā sarunājas ar dzeramo ūdeni.(8)

krāpnieki

Droši vien tā ir tikai sagadīšanās, ka Pļaviņš publiski parādās kopā ar partijas KPV himnas autoru Memmēnu, reklāmā izmanto šīs partijas saukli un grantu saņem valsts pārvaldes sektorā, kuru vada KPV biedre. (9) (10) Drīzāk tā ir nelāga tendence – intelektuāli mazāk apdāvināto un tādēļ mazāk izglītoto, neapmierināto sabiedrības daļu apsēdušie avantūristi sāk apvienot spēkus.

“Memory Water”, kurš, faktiski, pats savam ūdenim izsniedzis kvalitātes sertifikātu, produkta tiesības uz eksistenci balsta tikai vienā argumentā – Lika Montanjē autoritātē.(11) (12) (13) Francūzis Montanjē, kopā ar tautieti Barrē-Sinusī reiz atklāja HIV vīrusu un par to saņēma Nobela prēmiju. Amerikānis Gallo, kurš strādāja paralēli to nesaņēma, jo apbalvojamo personu skaits vienā kategorijā ir ierobežots.(14)

Drīz pēc vīrusa atklāšanas visā pasaulē sākās vakcīnas meklējumi. Kangs, Robinsone, protams arī Galls, kurš sapņo par globālu virusologu tīklu… Zinātnieku darbs jau šodien norisinās pēc atvērtā koda principa. Intriga saglabājas vienīgi tajā, kurš spers pēdējo, izšķirošo soli un tam vistuvāk šobrīd ir amerikānis Dens Bruks. Savukārt Montanjē kompanjone Barrē-Sinusī tikai pirms nepilniem trim gadiem nolika starptautiskās HIV/AIDS biedrības (IAS) vadītājas pilnvaras. Starp citu, viņa ir viena no zinātniekiem, kas atklātā vēstulē prezervatīvu ienaidnieku – pāvestu Benediktu reiz apsūdzēja “neizturamā cinismā”.(15)

Pats Montanjē šobrīd dzīvo Ķīnā, lai Šanhajas universitātē patvertos no “intelektuālā terora”, jeb, pareizāk – fondu nevēlēšanās finansēt viņa radikālās idejas.(16) (17) Jau nākamajā gadā pēc prēmijas iegūšanas viņš pievērsās homeopātijai un saņēma pierādījumos balstītās zinātnes pasaules apsūdzības šarlatānismā, savukārt viņa eksperimenti tika nodēvēti par “patoloģisko zinātni” jeb zinātni par parādībām, kuru nav. Taisnoties nācās pat pseidozinātnes atbalstīšanā apsūdzētajai UNESCO, kas Montanjē savās telpās deva iespēju organizēt semināru.(18)

Franču kungs sevi uzskata par “jaunā Galileja” – Ig Nobela parodijbalvas ieguvēja Benvenista sekotāju. Šis homeopātu priekšstāvis ķīmijas postulātu apstrīdēšanas karā ar akadēmiķiem bija visskaļākais, apgalvojot, ka ūdens atmiņa spēj saglabāt to vielu īpašības, ar kurām tas reiz saskāries.

Homeopātiem ideja par “ūdens atmiņu” jeb ūdens strukturēšanu bija nepieciešama tādēļ, lai to kultivētajiem placebo preparātiem piedēvētu aktīvo vielu klātbūtni. No akadēmiskajām aprindām padzītais Benvenists mūža nogalē gāja vēl tālāk un nodibināja kompāniju “Digibio”, jo ticēja, ka ūdens atmiņas efekts var tikt panākts arī ar telefona un interneta starpniecību. Par uzņēmuma eksperimentiem “bioloģiskās mijiedarbības digitalizācijas” jomā ieinteresējās ASV Aizsardzības departaments, taču neatkarīgi pierādījumi netika gūti. Neliels uzņēmums ar līdzīgu nosaukumu “Digi.Bio” pastāv arī šobrīd.(19) Tas nodarbojas ar “bioloģisko programmēšanu” un šim mērķim jau izstrādājis mikrohidrodinamikas ierīci, kas eksperimentos operē ar niecīgu šķidruma daudzumu.(20) Lieki teikt, lielāko atbalstu šis Nīderlandes stārtaps līdz šim guvis tieši Ķīnas biznesa inkubatorā.

Arī Montanjē runā par ūdens informāciju jeb molekulu elektromagnētiskajām pēdām, DNS starojumu un ar to saistīto kvantu teleportāciju, kā arī par dzīvu šūnu spēju atšifrēt ar interneta starpniecību saņemtus signālus. Taču viņš nav vienīgais Nobela prēmijas laureāts ar sabojātu reputāciju. Benvenista atbalstītājiem pieskaitāms arī fiziķis Braiens Džozefsons – Kembridžas profesors, kurš aizraujas ar pētījumiem parapsiholoģijā un homeopātijā, mīl misticismu un meditāciju. Savukārt divkārt apbalvotais, multidisciplinārais zinātnieks Lainuss Polings, kurš ticēja, ka ar lielu “C” vitamīna daudzumu iespējams uzveikt vēzi, kolēģu sabiedrībai lika tikai pavīpsnāt.

Protams, drosmīgiem zinātniekiem dažkārt nākas sastapties ar kolēģu šaubām. Arī HIV infekcijā bāzētais imūndeficīta sindroms reiz tika uzskatīts par sociālu patoloģiju jeb “homoseksuālistu vēzi”. Akadēmiskā sabiedrība tikai ar grūtībām spēja noticēt, ka šis pērtiķu retrovīruss ir spējis evolucionēt, iekarojot arī cilvēku populāciju.

Ir zināms, ka Montanjē tēvs bija drosmīgs amatieris, zinātnes entuziasts, kas eksperimentēja savas mājas pagrabā, savukārt viņa dēls pēc daudziem gadiem saņēma Nobela prēmiju. Mēs, protams, nezinām, vai Latvijas ārstu biedrības viceprezidents Māris Pļaviņš, kurš strukturēto ūdeni reklamē uzņēmuma “Memory Water” mājas lapā ir tā īpašnieka Jāņa Pļaviņa tēvs.(21) (22) Tā paša Jāņa, kurš ar patērētājiem drosmīgi eksperimentē savā birojā, Lāčplēša ielas bēniņos. Toties ir zināms, ka ūdens atmiņas koncepts par melu zinātni ar īpašas Zinātņu akadēmijas komisijas slēdzienu atzīts pat Krievijā – zemē, kas izceļas ar savām maģiskās domāšanas tradīcijām.(23) (24) Un visbeidzot – zināms, ka paranormālo parādību atmaskotāja Džeimsa Rendija fonda piedāvāto balvu miljona ASV dolāru apmērā ar saviem pierādījumiem vēl nav ieguvis neviens ūdens strukturētājs.(25) Arī Jānis Pļaviņš. Jo viņš ieguvis simttrīsdesmit tūkstošus eiro tepat – Latvijā.

Autors: Māris Luste

______________________
(1) https://www.lsm.lv/…/pieskirti-pirmie-granti-socialajiem-u…/
(2) https://bankwatch.org/…/uplo…/2012/06/EU-peoplesguide-LV.pdf
(3) https://likumi.lv/doc.php?id=294484
(4) https://www.lsm.lv/…/pieskirti-pirmie-granti-socialajiem-u…/
(5) https://www.memorywater.com/lv/sakums#time-line
(6)https://www.facebook.com/memorywater/videos/285798642020700/UzpfSTE3MTI3NDI1MjE6MTAyMDUyMDgzODExNjUwOTE/?q=anna%20roz%C4%ABte%20memory%20water&epa=SERP_TAB
(7)https://www.facebook.com/memorywater/videos/217716645796720/UzpfSTQ3ODY5NDAyNTgyOTAwNjo3NTUxNjcxNDE1MTUwMjU/?q=memory%20water%20lieckalni%C5%86a&epa=SERP_TAB
(8) https://www.delfi.lv/…/anna-rozite-medz-aprunaties-ar-dzera…
(9) https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2101771246539698&set=a.465707913479381&type=3&theater
(10) https://medium.com/…/in-latvian-mans-iesniegums-knab-par-me…
(11) https://www.memorywater.com/lv/bio-udens
(12) https://ir.lv/…/struktureta-udens-tirgotaji-tiek-pie-eirop…/
(13) https://skaties.lv/…/latvija-var-netrauceti-maldinat-pirce…/
(14) https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMp038194
(15) https://ru.diphealth.com/344-francoise-barre-sinoussi-co-di…
(16) https://science.sciencemag.org/content/330/6012/1732
(17) https://avilian.co.uk/…/french-nobelist-escapes-intellectua…/
(18) https://www.sciencemag.org/…/unesco-host-meeting-controvers…
(19) https://digi.bio/
(20) https://medium.com/…/bringing-biology-to-the-21st-century-a…
(21)https://www.memorywater.com/…/1ce/00e/5661ce00e7571182740358…
(22) https://www.memorywater.com/lv/sakums
(23) https://klnran.ru/tag/pamyat-vody/
(24) https://vz.ru/society/2018/8/20/937978.html
(25)https://www.bbc.co.uk/scien…/horizon/…/homeopathyrandi.shtml

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,TwitterYoutube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar