Korupcija Ķīnā: naudas daudzums pagrabā – vairākas tonnas

korupcija

Korupcija ir problēma, kas kā melna sērga saēd ne tikai mūsu valsts ekonomiku. Šis gadījums Ķīnā ir apliecinājums tam, ka kukuļos saņemtie labumi var sasniegt patiešām prātam neaptveramus apmērus.

Atvaļinātā ģenerālpulkveža Ķīnas Tautas Republikas Centrālās militārās padomes priekšsēdētāja vietnieks Sjui Caihou (Xu Caihou) nāve 2014.gadā iestājās brīdī, kad prokuratūra jau gadu izmeklēja lietu par bijušā Ķīnas komunistiskās partijas politbiroja locekļa ļaunprātīgu dienesta pilnvaru izmantošanu pašlabuma gūšanai.

Izmeklēšanā tika konstatēts, ka Caihou izmantoja savu dienesta stāvokli citu personu iekārtošanai prestižos amatos, par to ņemdams kukuļus gan personīgi, gan ar savas ģimenes locekļu starpniecību. Atvaļinātais ģenerālpulkvedis tika vainots citu personu interešu lobēšanā apmaiņā pret naudu vai īpašumu, kurus guva arī ar savas ģimenes locekļu starpniecību.

Kratīšanā bijušās militārpersonas mājā atrada vairākas tonnas naudas – ASV dolārus, eiro un juaņas. Milzīgajā 2000 m² lielajā pagrabā tiesībsargājošo iestāžu darbinieki atrada arī vairākus simtus kilogramu izmeklēta nefrīta un senu ekskluzīvu priekšmetu kolekciju. Lai izvestu tik milzīgu apjomu konfiscēto korupcijas pierādījumu, bija nepieciešamas divpadsmit kravas automašīnas.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar