KNAB vēlas daudz plašākas tiesības piekļūt privātpersonu un uzņēmumu banku kontu informācijai

Jēkabs Straume

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) gatavos izmaiņas likumā, kas birojam piešķirtu daudz plašākas tiesības piekļūt privātpersonu un uzņēmumu banku kontu informācijai.

KNAB priekšnieks Jēkabs Straume otrdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atzina, ka birojs piekļūšanai konta informācijai vēlētos tādu pašu rīcības ātrumu kā Valsts ieņēmumu dienestam nodokļu administrēšanas jomā.

Novēršanas jomā KNAB patlaban jau ir salīdzinoši vieglāk piekļūt šai informācijai, kas attiecas uz partiju iespējams nelikumīgu finansēšanu. Savukārt apkarošanas jomā un korupcijas risku analīzes jomā patlaban ir “jāiet garais ceļš, un birojam jāprasa konkrēta informācija par konkrētiem kontiem, līdz ar to nav iespējams analizēt lielākus datus”.

Apkarojot korupciju publiskajos iepirkumos, KNAB vēlētos analizēt arī juridisko personu kontus – “kustību, transakcijas, skaidras naudas noņemšanu”.

Attiecībā uz privātpersonu kontu informācijas analizēšanu KNAB priekšnieks nenoliedza, ka šajā jomā varētu rasties neliels jautājums par datu aizsardzību, tāpēc, gatavojot izmaiņas likumā, birojs tās saskaņos ar Datu valsts inspekciju (DVI).

Birojs normatīvā regulējuma grozīšanai veiks saskaņošanu ar citām iestādēm un tad iesniegs šo iniciatīvu parlamentā.

Straume arī norādīja, ka šāda piekļuve kontu informācijai korupcijas apkarošanas iestādēm pasaulē nav nekas jauns, jo šādas tiesības, piemēram, ir Lietuvas atbildīgajai iestādei.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
MZGD
MZGD

Ar platiem soļiem uz policejisku valsteli , uz aizdomu pamata , bez pierādijumiem tiesās , mobilizācijā jau būs Lauku tiesas , kā Staļina laikā !

MJBB
MJBB

Kur problēma? Ar tiesneša sankciju-lūdzu!

circenis
circenis

Pamazām tiek pievilkti visi totalitāras varas atribūti. Drīzumā gaidam pieprasījumus bez saskaņošanas ienākt un veikt pārbaudes dzīvokļos, “sabiedrības” interesēs nošķirt bērnus no vecākiem, cilvēkus no necilvēkiem, visus no jebkāda īpašuma utt. Un to visu “tautas” kalpi, protams, apstiprinās kā ļoti vajadzīgu un pamatotu. Vergiem tiesības nav vajadzīgas, īpaši kamēr nav izlemts vai vergi vispār vajadzīgi!