KNAB tīklos lielas zivis

KNAB tīklos lielas zivis

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizturējis Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras virsprokurora pienākumu izpildītāju Vilni Ulmi, Valsts policijas (VP) Kriminālistikas pārvaldes priekšnieku Uģi Araku, kā arī par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, nelikumīgām darbībām ar fiziskas personas datiem un kukuļa pieprasīšanas mēģinājumu no kādas privātpersonas par lēmuma par aresta uzlikšanu mantai atcelšanu sācis kriminālprocesu pret Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras, VP Kriminālistikas pārvaldes amatpersonām un kādu privātpersonu.

Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras virsprokurora pienākumu izpildītāju Viļņa Ulmja VID iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija liecina, ka 2014.gadā viņš prokuratūrā nopelnījis gandrīz 28 000 eiro, tomēr papildu ieņēmumus izdevies gūt citā veidā – SIA “Olympic Casino Latvia” Ulmim pērn izmaksājusi 11 000 eiro laimestu.

Vēl 1000 eiro viņš ieguvis, pārdodot īpašumu individuālajam komersantam “Auto G.M.”. Tāpat Ulmim pērn izmaksāta apdrošināšanas atlīdzība 285 eiro apmērā no AS “Baltikums” un pabalsts 136,5 eiro apmērā.

Skaidrā naudā viņš bija uzkrājis 11 500 eiro , bet kā parādsaistības deklarēti  29 500 eiro.

Ulmim pieder dzīvoklis Rīgā un zeme Ogresgala pagastā, kā arī viens zemesgabals Rīgā, kas ir kopīpašums. Viņam nav transportlīdzekļu un Ulmis nav aizdevis summu, kas pārsniedz 20 minimālās mēnešalgas.

Savukārt aizdomās par iespējamu noziedzīga nodarījuma izdarīšanu KNAB aizturētā Valsts policijas (VP) Kriminālistikas pārvaldes priekšnieka Uģa Araka Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Publiskojamo datu bāzē pieejamā valsts amatpersonas deklarācija par 2014.gadu liecina, ka viņš par darbu policijā pērn saņēmis 24 014 eiro, bet Rīgas Stradiņa Universitātes maksātā alga bijusi 136 eiro. Arakam nav nekustamo īpašumu, transportlīdzekļu, kā arī uzkrājumu. Tāpat viņš nav aizdevis vai palicis parādā summas, kas pārsniedz 20 valdības noteiktās minimālās mēnešalgas.
Ceturtdien nākusi klajā ziņa, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētajā kriminālprocesā figurē vēl viens prokurors. Vakar, 17.jūnijā, viens no Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokuroriem atbrīvots no amata pēc paša vēlēšanās. Arī šis prokurors ir iesaistīts KNAB izmeklētajā kriminālprocesā, taču plašāka informācija nav sniegta.
Avots: LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
haralds
haralds

jā, tā nu KNĀB’im (Korupcijas Novēršanas Apkarošanas Birojs – red. piez.) sanācis! ko nu darīs?