KNAB šefs par Rimšēviča lietu: Brīžiem izdevīgāk zaudēt kauju, lai uzvarētu karu

KNAB

Ir skaidrs, ka brīžiem varbūt izdevīgāk zaudēt kauju, lai beigās uzvarētu karā, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” pauda Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs Jēkabs Straume.

Tā viņš komentēja Eiropas Savienības tiesas (EST) lēmumu atcelt rīkojumu, ar kuru no amata atstādināts Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Straum esot bijis pilnībā pārliecināts, ka tieši šāds būs EST spriedums. Tas tādēļ, ka procesa virzītājs izmantojis tiesības nesniegt pierādījums, izriet no viņa teiktā.

“Es uzskatu, ka tas bija nevis apzināts gājiens zaudēt, bet apzināts tādā ziņā, ka izmeklēšanas noslēpums procesa virzītājam ir jāsargā,” norādīja KNAB priekšnieks.

EST otrdien paziņoja, ka ir atcēlusi lēmumu, ar kuru Rimšēvičs atstādināts no amata. Ņemot vērā EST spriedumu, Rimšēvičs varēja atsākt darbu LB un jau trešdien ieradās savā darba vietā.

EST norādīja, ka tiesvedības rakstveida daļas posmā Latvija nav sniegusi nekādus, pat ne sākotnējus pierādījumus apgalvojumiem par korupciju, kas ir bijuši apstrīdētā lēmuma pieņemšanas pamatā.

Komentējot Latvijas izvēli neiesniegt EST prasītos pierādījumus, ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers norādīja, ka sākotnēji tiesa skaidrojusi, ka Latvijas iesniegtie materiāli tiks izsniegti arī prasītāju pusei, taču lēmumu par materiālu izsniegšanu var pieņemt tikai procesa virzītājs jeb prokuratūra, tādēļ izlemts par materiālu neiesniegšanu tiesai.

Kalnmeiers gan piebilda, ka vēlākā lietas iztiesāšanas posmā atklājies, ka tomēr pastāvējusi iespēja lūgt tiesu ievērot konfidencialitāti.

KNAB pērn 18.jūnijā nosūtīja prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai krimināllietas materiālus pret Rimšēviču un uzņēmēju Māri Martinsonu. Neilgi pēc tam prokuratūra šajā lietā Rimšēvičam uzrādīja apsūdzību par kukuļņemšanu, bet Martinsonam – par kukuļņemšanas atbalstīšanu. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 11 gadiem.

Rimšēvičs preses konferencē iepriekš apgalvoja, ka nav vainīgs un tāpēc pats neatkāpsies no Latvijas Bankas prezidenta amata. Viņam inkriminētos noziegumus Rimšēvičs uzskata par atsevišķu baņķieru interesēs veiktu nomelnošanu.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Līva
Līva

Tā ir, KNAB vēl turpina strādāt.

Zane L
Zane L

Rimšēvič, vēl nekas nav beidzies, KNAB turpina rakt!

Hav
Hav

Labāk būtu ķēris reketierus, kas savācot eur 150 no lidostas taksistiem, kuri tad atspēlējas uz galvaspilsētas viesiem. Moš ar to KNAB kopā ar ģenerālprokuru spēj tikt galā. Īstas pārliecības gan nav. Sorre.

Gača
Gača

Lembistānieši pamatīgi zaudēja kauju. Derētu arī kāds atlaists kaujinieks, kas droši ķērās klāt nacionālās bankas prezidentam, bet aizmirsa, ka tiesu vara prasa tādu nieku kā pierādījumus.

derdz
derdz

hm, pēc kara visi gudri, bet par kādu karu iet runa … Jūs esat knab vadītājs un pildāt valsts (tautas) varu savā jomā, bet ja neesat knab vadītājs, tad jau labāk paklusēt, ka ir kaut kāds karš par kaut ko kaut kā vārdā un mērķos. Ja patiešām ir kaut kādi pierādījumi par Rimševiču par ko var likt cietumā pēc likuma, tad jau to būtu izdarījuši un advokāti tur jau neko daudz vairs nevarētu izdarīt pat ECT tiesa!

GGG
GGG

Apsūdzētajam visi lietas materiāli ir uz rokas, NAV nekāda izmeklēšanas noslēpums. Operatīvajā ceļā iegūtie pierādījumi arī ir legalizēti ar procesuālām darbībām. Pierādījumus iespējams nesniedza, lai nebūtu to ES tiesas vērtējums, kas kā noprotams būtu nelabvēlīgs jebkurā gadījumā un uz to vērtējumu aizstāvība varētu atsaukties arī tiesā.

Ko tagad dara Streļčenoks, kam kalpo, vai ir kāda informācija?

guna
guna

Straume varbūt ir labs čalis, bet tā nav profesija. KNABs kopā ar proķeni padirsa gan kauju, gan karu. Tā vietā lai atstātu amatus un drusciņ saglabātu seju, Kalnmeijers ar savu burbuļošanu vēl ir apķēzijies līdz ausīm un Straume iet viņa pēdās.

Murģis Kurpnieks
Murģis Kurpnieks

Pareizi jālasa: labāk zaudēt godu, nekā amatu

andrejs
andrejs

Strames Jeskam atkapties no knabasanas jo irgaligi izgazies.

Ēriks
Ēriks

Ko tas muld par kauju !!! Labāk būtu atvainojies par to šovu gadu atpakaļ .