KNAB sāktajā lietā pret VID figurē 25 000 eiro liels kukulis

prokurori

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktajā lietā saistībā ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID) iespējamā kukuļa vērtība ir ne mazāk kā 25 000 eiro,

KNAB paziņoja, ka 2. jūnijā sācis kriminālprocesu aizdomās par iespējamu kukuļņemšanu lielā apmērā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Kukuļa apmēru KNAB nav atklājis, tomēr LETA pārliecinājās, ka saskaņā ar likumu atbildība par noziegumu, kas izdarīts lielā apmērā, iestājas, ja nozieguma priekšmeta kopējā vērtība nodarījuma izdarīšanas brīdī nav bijusi mazāka par 50 minimālo mēnešalgu kopsummu. Šāds mēnešalgu kopums patlaban veido 25 000 eiro.

Kā jau vēstījām, šajā lietā Rīgas pilsētas tiesa šonedēļ drošības līdzekli apcietinājumu piemērojusi Nodokļu un muitas policijas pārvaldes kādas nodaļas vadītājam Intaram Štālbergam. Tiesas lēmumu Štālbergs tuvākajās dienās var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Publiski pieejamā amatpersonas pagājušā gada deklarācija liecina, ka vīrieša ienākumi pērn veidojuši 53 373 eiro, no kuriem 34 316 eiro bija alga par darbu VID.

Štālbergs savā īpašumā deklarējis četras automašīnas – 1998.gada izlaiduma “Dodge Durango”, 1997.gada izlaiduma “Lincoln Navigator”, 2004.gada izlaiduma “Audi A3”, 1999.gada izlaiduma “Jaguar XJ 4.0”, bet valdījumā deklarējis 2004.gada izlaiduma “Infiniti FX 35”.

Štālbergam pērn bankā uzkrājumus veidoja 20 358 eiro, bet parādsaistības 21 670 eiro.

Kā zināms, KNAB otrdien veicis kriminālprocesuālās darbības vairākos objektos, tostarp Valsts ieņēmumu dienestā (VID), un aizturējis vairākas personas.

Kriminālprocesa laikā aizturētas trīs personas, un vēl divām personām ir tiesības uz aizstāvību. Tiesa lēmusi par apcietinājuma piemērošanu divām personām.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Nevar būt
Nevar būt

Tik maz! Tas tak būtu apkaunojums tiem kukuļņēmējiem!

idiots bondars
idiots bondars

Kaut kāds antīko automobīļu kolekcionārs aizturēts?