KNAB sākta pārbaude par kārtējo informācijas noplūdi

Straume KNAB

Jēkaba Straumes (attēlā) vadītajā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ir sākta pārbaude par jau kārtējo informācijas noplūdi – šoreiz saistībā ar Rīgas satiksmes iepirkumu un korupcijas krimināllietu.

Kad pēc Polijas masu informācijas līdzekļu publiskotajiem datiem kļuva zināms, ka Rīgas satiksmes darbinieku un citu personu aizturēšana saistīta ar konkrētiem šī pašvaldības uzņēmuma iepirkumiem, KNAB sabiedrībai un medijiem sniegtā informācija bija ārkārtīgi skopa.

Taču bija viens izņēmums – TV3 raidījums Nekā personīga, kas bieži ir guvis ievērību kā tam drošības dienestu pārstāvju „piespēlētas” informācijas tālāk izplatītājs. Arī šoreiz raidījums bija saņēmis informāciju, kas varēja nākt tikai no kāda esoša vai izbijuša KNAB darbinieka.

No biroja raidījumam bija noplūdināta informācija gan par to, ka „par katru Rīgai piegādāto trolejbusu, autobusu un tramvaju kukuļos maksāts vidēji 5%-7%”, gan par KNAB noskaidroto attiecībā uz iepirkumu mākslīgu sadārdzināšanu.

No KNAB raidījumam bija noplūdinātas pat nelegālo darījumu detaļas, piemēram, – „starpība ražotājam bija jāmaksā ar Rīgas satiksmi saistītai Krjačeka privātfirmai, kas transportam sniedz garantijas remontu. Šī firma tālāk naudu pārskaitīja caur fiktīviem uzņēmumiem par neesošiem pakalpojumiem, un galā kukulis tika sadalīts”.

Pagaidām nezināmais KNAB darbinieks bija noplūdinājis ziņas par izmeklētāju taktiku, piemēram, – KNAB pie šīs lietas strādāja ilgi, bet vērienīgās aizturēšanas notika, kad Rīgā ieradās tramvaju un trolejbusu ražotāja, Čehijas uzņēmuma Škoda pārstāvis Vladimirs Kozaks”.

Kā informē KNAB priekšnieka vietnieks Jānis Roze, pēc šīs informācijas izvērtēšanas ir uzsākta resoriskā pārbaude, kuras izskatīšana paredzēta līdz šā gada 19. martam. Savukārt dienesta izmeklēšana tikšot uzsākta, ja „tiek identificēts, ka tikusi izpausta tāda informācija, kas klasificēta saskaņā ar Ministru kabineta 2004.gada 26.oktobra noteikumiem Nr. 887 “Valsts noslēpuma objektu saraksts””.

Kā zināms, tieši par valsts noslēpuma izpaušanu Ģenerālprokuratūra pašlaik pieprasījusi izdot kriminālvajāšanai bijušo KNAB darbinieku, tagadējo Saeimas deputātu Juri Jurašu. Juraša pārstāvētās Jaunās konservatīvās partijas vadītājs, bijušais tieslietu ministrs Jānis Bordāns jau ir paziņojis, ka „notiek apzināts valsts sagrābšanas mēģinājums”.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
parasta
parasta

Kāds satraukums? Tas taču pašsaprotami, ka viss tur šķirbains un kā tad jkp deputātiņi visu savlaicīgi zināt šantāžai parastajai

blondīne
blondīne

un kas tagad būs vainīgs ? jurašs un juta taču vairs nestrādā ? ko tagad vainos mūžīgajās noplūdēs ?

ess
ess

Pagaidām uzvar korupcija!

Andris
Andris

Vai attēlā redzamā persona nevarētu informēt – kurš lūdz šo pārbaudi sākt?