KNAB priekšnieks neapmierināts ar tiesas lēmumiem – piespriestie sodi varēja būt stingrāki

Jēkabs Straume

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai norādīja, ka nav apmierināts ar tiesas spriedumiem. Lai gan tiesu vara ir neatkarīga, vairākos gadījumos piespriestie sodi varēja būt bargāki, uzskata Straume.

“Es negribētu izteikties skarbi. Tiesu vara ir neatkarīga un tiesu lēmumi ir tiesnešu ziņā, bet vienā, otrā gadījumā, man liekas, varēja būt stingrāki piemērotie sodi. Arī tajā skaitā piemērotie sodi, kad ir vienošanās (prokuratūrā),” uzsvēra KNAB priekšnieks.

Straumes vietniece Ineta Cīrule priekšnieka teikto papildināja norādot, ka samērā reti tiek piemērots papildsods – aizliegums ieņemt amatu uz noteiktu laiku. Viņa uzskata, ka šis sods ir kā prevencija, lai cilvēks kādu laiku nevarētu strādāt iestādēs.

Ja tiesa konstatē, ka nav ievērotas personas tiesības uz kriminālprocesa pabeigšanu saprātīgā termiņā, tā var šo apstākli ņemt vērā pie soda noteikšanas un sodu mīkstināt vai arī noteikt sodu, kas ir zemāks par minimālo robežu, kāda par attiecīgo noziedzīgo nodarījumu paredzēta likumā. Uz to komisijas uzmanību vērsa KNAB Pirmās pārvalde priekšniece Anna Aļošina.

Analizējot tiesas spriedumus, varot secināt, ka ļoti bieži ilgstošs tiesas process tiek ņemts vērā pie soda samazināšanas.

Šis aspekts radot mūžīgi sasāpējušo jautājumu par tiesvedības termiņiem.

KNAB pagājušā gada pārskats liecina, ka pērn iztiesāti 23 biroja ierosinātie vai izmeklētie kriminālprocesi, kuros divas personas vienojās ar prokuroru par priekšrakstu par sodu, 31 persona notiesāta un trīs personas attaisnotas.

Trim personām piespriests sods – sabiedriskais darbs, 16 personām – naudas sods, tostarp vienai juridiskai personai, un 13 personām piespriesta nosacīta brīvības atņemšana, bet vienai personai piespriesta reāla brīvības atņemšana.

Iztiesātajos kriminālprocesos visbiežāk piemēroti sodi par tādiem noziedzīgiem nodarījumiem kā krāpšana, kukuļdošana, dokumenta, zīmoga un spiedoga viltošana un viltota dokumenta, zīmoga un spiedoga realizēšana un izmantošana, kukuļņemšana, dienesta viltojums, piesavināšanās.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

 

Avots: apollo.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
pupainā Minna
pupainā Minna

KNAB priekšnieks neapmierināts. Punkts.

galoša
galoša

Dikti piebriedis, kā sapuvis bumbieris.

Pugulis
Pugulis

Viens īsts priekšnieks.

Urīnstraume
Urīnstraume

Paēdis kotletes labi, teftelis. Alga paugstināta. Var iet mājās padkablučņiks davoļnijs, sieva nebārsies

Temida
Temida

Neatkarīgu Tiesu nav smuki ietekmēt ,Jēkab !

Pļešs
Pļešs

Kad jekabam pēdējais termiņš amatā, tad var atļauties arī paspriedelēt publiski? Pirmā termiņa laikā vārdu nebija, bija tikai apčurātais aisbergs.