KNAB par nelikumīgu informācijas iegūšanu pērn sodījis vai aizrādījis 61 VID amatpersonai

KNAB

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pērn kopumā piemērojis administratīvus naudas sodus vai aizrādījis 61 Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonai par nelikumīgu informācijas iegūšanu datu bāzēs, liecina KNAB informācija.

Amatpersonas ieguva informāciju no VID informācijas sistēmām, kas nebija nepieciešama amatpersonas amata pienākumu pildīšanai vai konkrētu darba uzdevumu pildīšanai.

Atkarībā no konkrētās situācijas daļai amatpersonu atteikts sākt administratīvā pārkāpuma procesu, taču izteikts aizrādījums. Pārējiem piemērots naudas sods no 70 līdz 400 eiro.

VID norāda, ka visos gadījumos neatļauto informācijas iegūšanu konstatējis VID iekšējās kontroles pasākumu rezultātā, izmantojot informācijas tehnoloģiju (IT) risinājumus un VID Iekšējās drošības pārvaldei apmācot darbinieku tiešos vadītājus informācijas sistēmu neatbilstošas izmantošanas risku identificēšanā un IT risinājumu izmantošanā incidentu identifikācijā.

Katrā konkrētajā gadījumā veikta pārbaude, lai konstatētu, kādi ir bijuši attiecīgās amatpersonas nolūki, šādi rīkojoties.

Veiktās pārbaudes rezultātus VID Iekšējās drošības pārvalde, kā to paredz procedūra, nodod KNAB pieķerto darbinieku rīcības izvērtēšanai un sodīšanai. Visas amatpersonas ir saņēmušas sodu atbilstoši nodarījuma smaguma pakāpei.

VID pēdējo pāris gadu laikā esot būtiski stiprināta Iekšējās drošības pārvalde, lai novērstu un apkarotu dažādas nelikumīgas darbības no iestādē strādājošo puses.

KNAB arī iepriekš VID un citu iestāžu amatpersonas sodījis par šādiem pārkāpumiem.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Burka
Burka

uzticības personas… strādā jorojām…šo ļeņinekli kāds gāzīs vai tas tiks sag;labāts konservācijai nākamajai valdībai?

Šreks
Šreks

Tā jau VID darbojas un viņi tiek cauri ar pirksta pakratīšanu.