KNAB pamet septiņi ar skandalozu lietu izmeklēšanu saistīti darbinieki

KNAB

Starp septiņiem Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniekiem, kuri kārtējās reorganizācijas rezultātā nolēmuši biroju pamest, ir cilvēki, kas strādājuši ar tā dēvēto oligarhu lietu, “Jūrmalgeitu” un Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča kukuļošanas skandālu.

Savukārt kardinālas izmaiņas darba pienākumos jeb pārcelšanu uz pilnīgi citu sfēru no 12.oktobra piedzīvojuši darbinieki, kas strādājuši pie “Latvenergo” amatpersonu kukuļošanas lietas un nu jau bijušā Saeimas deputāta Askolda Kļaviņa lietas.

KNAB vadītājs Jēkabs Straume kategoriski noliedzis, ka reforma būtu saistīta ar informācijas noplūdēm no biroja, tomēr viens no KNAB pametušajiem darbiniekiem pieļauj, ka reforma izmantota, lai “pastumtu malā” nevēlamus darbiniekus, arī tos, kas strādājuši Kļaviņa lietā.

Straume uzskata, ka informācija noplūda no darbiniekiem – tādā veidā viņam ir iedurts duncis mugurā.

Viņš pasniedz to tādā veidā, ka darbinieks ir slikti rīkojies, bet nevienā brīdī viņš neatzīst, ka problēma ir arī tajā, ka viņš pats varbūt nav pareizi rīkojies,” savos novērojumos dalījies bijušais darbinieks, kurš lūdzis viņa identitāti neatklāt.

No KNAB aizgājušo darbinieku vidū ir oligarhu lietas izmeklētāja Ilze Kivleniece, Valsts amatpersonu kontroles nodaļas speciālists Valentīns Platkovs, kā arī galvenais speciālists Alvils Strīķeris, kurš vienīgais nav devies izdienas pensijā, jo vēl neatbilda tās kritērijiem. Savukārt aizgājušo operatīvo darbinieku vārdi tiek aizsargāti izmeklēšanas procesa interesēs, tāpēc netiek izpausti, vien norādīts, ka šie cilvēki strādājuši ar tādām lietām kā Rimšēviča kukuļņemšanas skandāls, oligarhu lieta, “Jūrmalgeita” un daudzas citas.

Darbinieki pavēstījuši, ka lēmums par palikšanu vai aiziešanu no darba bijis jāpieņem nepilnās divās dienās. Par plānoto KNAB reorganizāciju viņi neko neesot zinājuši līdz 4.septembrim, kad par to parādījušās publikācijas plašsaziņas līdzekļos. Tad sapulcē darbinieki informēti, ka būs pārmaiņas, un vienlaikus visi aicināti turpināt darbu birojā, taču konkrētus piedāvājumus neesot zinājuši līdz pat 10.oktobrim, savukārt atbilde uz piedāvājumu bijusi jāsniedz līdz 12.oktobrim.

“Lielākajai daļai piedāvāja, ka viņiem tiešām nekas nemainās,” atklājis kāds anonīms nu jau bijušais biroja darbinieks. Proti, lai gan organizācijas struktūra ir pārveidota un ieviests vairāk amatu kategoriju, lielākoties darba saturs pēc būtības neesot mainīts. “Man piedāvāja, ka nekas nemainās. Bet, ja mēs paskatāmies – it kā visus paceļ par kategoriju augstāk, un, ja tev piedāvā iepriekšējo kategoriju, tad praktiski attiecībā pret citiem tu esi pazemināts,” darbinieks skaidrojis, kāpēc piedāvājums viņam nešķitis labs. Viņš gan KNAB pamest esot plānojis jau agrāk.

Kādam citam nu jau bijušajam biroja darbiniekam, kurš piekritis pastāstīt par savu lēmumu, reformas rezultātā būtu mainīti darba pienākumi. Viņam piedāvāts atgriezties pie pienākumiem, kādus viņš veicis, kad pirms 15 gadiem sācis strādāt birojā. Viņš uzsver, ka šo darbu ar politikas plānošanu uzskata par vērtīgu un vajadzīgu, taču vairāk nekā desmit gadus darbojies korupcijas apkarošanas blokā un uzskata, ka to darījis sekmīgi, tāpēc gribējis šo darbu turpināt.

Abi minētie darbinieki uz atvadām saņēmuši KNAB apbalvojumus, taču neviens no viņiem nav aizgājis tiem pakaļ.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LA.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Bernhards
Bernhards

Protams es varu daudz ko nezināt, bet lai šie aizgājušie darbinieki nosauc kaut vienu lietu pēc kuras sekoja notiesājošs spriedums tiesā. Ierosinātas lietas ir, bet rezultāta nav.

Notiek pašattīrīšanās process, vismaz man tā liekas.