KNAB ne apstiprina, ne noliedz, ka pievērsis uzmanību 220 miljonus eiro vērtajam armijas pārtikas iepirkumam

KNAB

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ne apstiprina, ne noliedz, ka pievērsis uzmanību 220 miljonus eiro vērtajam armijas pārtikas iepirkumam.

Aizsardzības ministrija šonedēļ paziņoja, ka jau 2022.gada oktobrī ir iesniegusi visus ar iepirkuma procesu saistītos dokumentus KNAB. Vēlāk ministrija papildināja, ka informācija tika iesniegta atbilstoši vispārējai praksei, informējot par lielajiem iepirkumiem.

KNAB norāda, ka viena no tā galvenajām prioritātēm ir korupcijas mazināšana un izskaušana publiskajos iepirkumos. KNAB pievērš pastiprinātu uzmanību finansiāli apjomīgākajiem iepirkumiem, tai skaitā aizsardzības jomā. KNAB ierasta prakse ir savas kompetences robežās veikt padziļinātu apstākļu noskaidrošanu un izvērtēt visu gan publiskajā telpā pieejamo, gan publiskas personas institūciju rīcībā esošo informāciju.

KNAB gan nekomentējot iestādes nosūtītos informācijas pieprasījumus, jo tiem ir ierobežotas pieejamības statuss.

Jau ziņots, ka, reaģējot uz izskanējušo informāciju, Aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA) ir uzdevusi veikt pārbaudi par 220 miljonus eiro vērto armijas pārtikas iepirkumu.

Mūrniece sakās uzdevusi veikt pārbaudi par kvalifikācijas prasībām iepretim noslēgtā līguma mērķim.

Rojā reģistrēts uzņēmums “Zītari LZ” pērn decembrī ieguvis 220 miljonus eiro vērtu līgumu par pārtikas piegādi Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vajadzībām turpmākos piecus gadus. Uz to vērsa uzmanību Katrīna Iļjinska savā rakstā žurnālā Forbes februāra numurā.

Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centra (VALIC) rīkotajā iepirkumā “Loģistikas pakalpojumi par pārtikas piegādi NBS vajadzībām” uzvarējis “Zītari LZ”.

“Lursoft” informācija liecina, ka jau 31 gadu pastāvošais uzņēmums patlaban pieder Laurai Zeltiņai un advokātam Modrim Supem. Patiesais labuma guvējs ir Zeltiņa, kura ir arī uzņēmuma valdes priekšsēdētāja. Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) datu bāze liecina, ka Supe pērn maijā partijai “Latvijas attīstībai” ziedojis 2500 eiro, vēl gadu iepriekš 2000 eiro. 2017.gadā un 2015.gadā kopumā ziedojis 10 000 eiro partijai “Gods kalpot Rīgai”.

2021.gadā uzņēmums apgrozījis 562 498 eiro un strādājis ar 141 546 eiro peļņu. Gadu iepriekš apgrozīti 797 051 eiro un strādāts ar 62 399 eiro zaudējumiem. 2019.gadā apgrozīti 3 400 068 eiro un strādāts ar 31 800 eiro peļņu, bet 2018.gadā apgrozīti 2 314 098 eiro un strādāts ar 160 985 eiro peļņu. Arī iepriekšējos gados katru gadu apgrozīti vairāk nekā divi miljoni eiro.

Uzņēmumam ir četras ēdnīcas Talsos un Rīgā, bistro Rojā, krogs, kafejnīca un picērija Ventspilī. “Lursoft” informācija liecina, ka uzņēmumam ir deviņi transportlīdzekļi – četri vieglie, četri kravas un viena piekabe.

Uzņēmuma 2021.gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka uzņēmums galvenokārt sniedz ēdināšanas pakalpojumus “Rīgas satiksme”, ēdināšanas punktos un Rojas vidusskolas ēdnīcā, kā arī sniedz ēdināšanas pakalpojumus citām juridiskām un fiziskām personām. 2021.gadā uzņēmuma saimniecisko darbību ievērojami ietekmēja un ierobežoja Covid-19 pandēmija, kā arī tās seku ierobežošanas pasākumi. Uzņēmums 2021.gadā saņēmis valsts atbalstu apgrozāmo līdzekļu krituma kompensēšanai, kas nodrošinājis apgrozāmo līdzekļu pieejamību un uzņēmuma finanšu stabilitāti.

Ar “Zītari LZ” līgums ir noslēgts par loģistikas sistēmas izveidi, kas apvieno virkni pārtikas ražotājus un citus komersantus, lai nodrošinātu pārtikas piegādi visām NBS vienībām visā Latvijas teritorijā. Saskaņā ar līgumu, uzņēmumam pēc NBS pieprasījumiem būs jānodrošina arī nepieciešamie pārtikas krājumi. Tāpat vienošanās paredz pienākumu uzņēmumam nodrošināt NBS nepieciešamās pārtikas ražošanu un piegādi kara gadījumā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar