KNAB izmeklētajā “Valmieras lietā” par liecinieku kļuvis bruņutransportieru, t.sk. Patria ražotāja valdes priekšsēdētājs

Uģis Romanovs

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētajā lietā, kurā tika aizturēts Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks (“Valmierai un Vidzemei”), liecinieka statusā ir bruņutransportieru ražotāja SIA “Defence Partnership Latvia” valdes priekšsēdētājs Uģis Romanovs, ceturtdien vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma”.

LTV rīcībā nonākusī Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) vēstule, kas adresēta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM), liecina, ka KNAB izmeklēšanas centrā, visticamāk, ir Valmieras Rūpniecības un eksporta parks un tajā būvējamo ražošanas ēku nomas līgums. Savukārt Eiropas Prokuratūras jūnijā sāktais kriminālprocess, iespējams, saistīts ar nomas izsoles noteikumiem Valmieras industriālajā parkā.

Vēstulē minēts, ka pēc CFLA rīcībā esošās informācijas šīs darbības saistītas ar Valmieras novada pašvaldības īstenošanā esošo projektu “Industriālo teritoriju attīstība Valmierā – 2. kārta”, un konkrēti saistībā ar projektā attīstāmās ēkas veikto nomas izsoles procesu un iespējamām darbībām ēkas pielāgošanai konkrētajam nomniekam.

Uz vēstulē minēto ēku nomas izsolē pretendēja militārās tehnikas ražotājs. Izsolē “Defence Partnership Latvia” uzvarēja, nosolot augstāko izsoles maksu. Tiesa, izsole notika jūlijā, kas ir vēlāk, nekā sāktais kriminālprocess Eiropas Prokuratūrā.

Uzņēmumā LTV norādīja, ka tas sadarbojas ar izmeklētājiem, KNAB darbinieki pie viņiem nav bijuši un viņi ir vien liecinieka statusā.

KNAB minēja, ka Valmieras amatpersonas kopā ar vairāku uzņēmumu pārstāvjiem, iespējams, veikušas darbības, lai pašvaldība prettiesiski iegūtu vairāk nekā četru miljonu eiro Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu.

Tiesības uz aizstāvību šajā kriminālprocesā ir sešām personām.

Saskaņā ar portālā “Lursoft” pieejamo informāciju “Defence Partnership Latvia” 2022.gadā strādāja ar 519 370 eiro apgrozījumu un 129 392 eiro zaudējumiem. Uzņēmums reģistrēts 2020.gadā, un tā pamatkapitāls ir 203 777 eiro. “Defence Partnership Latvia” līdzīpašnieki ir SIA “Patria Latvia” (70,03%), kuras vienīgais īpašnieks ir Somijā reģistrētais “Patria ISP”, un SIA “Unitrack” (29,97%), kas pieder Normundam Driļevskim.

Kā jau vēstījām,  Baiks pilnībā noliedz pārkāpumus KNAB izmeklētajā lietā par iespējamu četru miljonu eiro prettiesisku iegūšanu pašvaldībai.

Baiks apstiprināja, ka KNAB iepriekš sāktā kriminālprocesā viņam piemērots personas ar tiesībām uz aizstāvību statuss, taču nav noteikti ierobežojumi pildīt domes priekšsēdētāja amatu.

Baiks gan neprecizēja, vai viņam piemērots aizdomās turētā vai personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statuss.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar