KNAB aiztur Ogres mēru Helmani; advokāts pieļauj, ka birojs ir ietekmējams

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) trešdien, 21.augustā no rīta aizturēja Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani (Nacionālā apvienība).

Paziņojumā medijiem KNAB atklājis, ka trešdien veicis neatliekamās procesuālās darbības, tai skaitā sankcionētas kratīšanas iepriekš sākta kriminālprocesa ietvaros. Kriminālprocess sākts šī gada 6.augustā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, par krāpšanu un dokumentu viltošanu.

Izmeklēšanas materiāli satur ziņas par to, ka Ogres novada domes amatpersona, iespējams, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, izkrāpa pašvaldības līdzekļus, izmantojot ārstniecības iestādes ārsta izsniegtu viltotu darba nespējas lapu. Šī gada februārī veikto krāpniecisko darbību rezultātā pašvaldībai nodarīts zaudējums ne mazāk kā 855 eiro apmērā, informējis KNAB.

Latvijas Radio rīcībā esošās neoficiālas ziņas liecina, ka kriminālprocess varētu būt saistīts ar Helmaņa braucienu uz ASV.

Domes preses sekretārs Nikolajs Sapožņikovs apliecinājis, ka Helmanis šādā braucienā patiešām devies, taču vai tas noticis laikā, kad mēram bijusi slimības lapa, nav zināms. Tomēr pie izmeklētājiem saskaņā ar preses sekretāra teikto mērs iepriekš saukts saistībā ar slimības lapu. To, ka KNAB mēru aizturējuši, domē uzzinājuši no medijiem. 

Tikmēr Helmaņa aizstāvis Saulvedis Vārpiņš Latvijas Televīzijai pastāstījis, ka izmeklēšana notiek par periodu, kad Helmanis bija ceļojumā ASV. Esot divas slimības lapas par vienu periodu – viena izdota ASV, otra Latvijā. Par viltojumu gan neko nezinot.

Helmanis noliedz, ka krāpies

Ogres mērs Egils Helmanis uzskata, ka notikušais ir pārpratums. Latvijas Televīzijas ziņu dienestam viņš norādījis, ka, visticamāk, aizturēšana saistīta ar slimības lapu, ko viņš izņēmis ASV, kad vērsies pēc palīdzības.

“Nezināju, ka tāda slimības lapa ir. Tā kā es ilgi slimoju ar insultu, tad ārstējos un man bija ilgas veselības problēmas. KNAB to noskaidros, un tur nebūs nekādas problēmas,” LTV norādīja Helmanis.

Helmaņa aizstāvis Saulvedis Vārpiņš tikmēr norādījis, ka izskanējušās aizdomas ir nepamatotas un KNAB darbojoties kā šovmeņi.

Advokāts KNAB kriminālprocesu saista ar Helmaņa politisko oponentu darbībām un izteic pieņēmumu, ka KNAB ir ietekmējams.

Nav pirmoreiz “ar pīpi uz jumta”

Egilam Helmanim šis nav pirmais kriminālprocess. Pirms 10 gadiem viņu kopā ar Ogres televīzijas īpašnieku Artūru Robežnieku aizturēja policija. Abus apsūdz izspiešanā. Prokuratūra uzskata, ka abi apsūdzētie no toreizējā Ogres novada domes deputāta Gunāra Kārkliņa pirms pašvaldības vēlēšanām mēģinājuši izspiest naudu, lai Ogres televīzijā par deputātu netiktu demonstrēts neglaimojošs sižets. (ŠEIT vairāk)

Šogad aprīlī Rīgas apgabaltiesā Helmanim un Robežniekam atstāja spēkā piespriesto 38 000 eiro sodu par izspiešanu grupā. Taču spriedums nav stājies spēkā, apsūdzēto advokāti par to iesnieguši kasācijas sūdzību un lieta ir Augstākajā tiesā.

KNAB vakarpusē atbrīvoja no rīta aizturēto Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani (VL-TB/LNNK).

Advokāts Vārpiņš informēja, ka Helmanim ir noteikts drošības līdzeklis, tomēr sīkāku informāciju viņš nesniedza, jo drošības līdzeklis saistīts ar izmeklēšanu. Piemērotais drošības līdzeklis, pēc advokāta teiktā, netraucēšot Helmanim “dzīvot un turpināt strādāt”.

Helmaņa aizstāvis sacīja, ka KNAB apsūdzības uzskata par nesaprašanos, proti, Helmanim bijusi slimības lapa, kas izdota ASV, un slimības lapa, kas vienlaikus izdota Latvijā. “Jautājums, kā to vērtēt. Šajā gadījumā mēs ceram, ka KNAB darbinieki tiks ar to skaidrībā,” sacīja Vārpiņš, piebilstot, ka KNAB tiks sniegta visa nepieciešamā informācija, lai skaidrība tiktu rasta pēc iespējas ātrāk.

Vārpiņš sacīja, ka ir pārsteigts par slimības lapas jautājuma aktualizēšanas laiku, jo Helmaņa puse grasoties aktualizēt jautājumu par kasācijas tiesvedības ierosināšanu par citu lietu. Advokāts izteicās, ka, iespējams, kādas personas vai politiski spēki esot ieinteresēti, ka šī problēma tiek risināta tieši šobrīd.

Uz jautājumu, vai Vārpiņš uzskata, ka notiek politiska izrēķināšanās ar Helmani, viņš sacīja, ka viņam aizdomu nav, tomēr sakritība esot vērojama, turklāt saistībā ar Helmani tā neesot pirmā reize, kad tiek radīts skandāls, kas veido negatīvu fonu.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , TwitterYoutube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Evakuacja
Evakuacja

Tak valsts jau sen nozagta! Atceramies, atmoda, neatkarība! 1990 savulaik tik labi viss izskatījās, bet pēc 29 gadiem Latvija ir 3šā nabadzīgākā valsts EU. 1989 gādā kristigais ebrejs no EE man pateica, ka LV pārtvers VDK. Un tagad, var jau redzēt, kādi cilvēki visu vērtīgo prihvatizēja. Šķiet, ka pienācis laiks jautāt Trampam un trimdas latviešiem, izveidot Latviešu rezervātu ASV vai Kanādā! Ģeopolitiski: ” We all live in America”. Jo Latvijā māju vairs nav un nevaram atļauties tajā dzīvot! Jau mēģinājām atgriezties nesanāca, galus kopā savilkt nevarējām! LV problēma, tā, ka 1990 gadā kad Latvijai jākļūst neatkarīgai varu pārtvēra VDK kopā… lasīt vēl »

kā tad
kā tad

Varens koruptīvs ķēriens pagadījies 855 EUR!!! Tas laikam smags gadījums latvānijā. Vai es vienīgais neredzu ka tie 855 ir miljoni? Un ja nu tā ir, ka nav miljoni (kur ta šim rajona darbonim miljoni, godīgums un inteliģence seju nav izkropļojuši, tomēr no bildes redzams, ka visa naudiņa zālēs aiziet gan mazajās, gan lielajās pudelēs…), tad nez kā ar procesa izmaksām uz šo brīdi un paredzamajā tiesvedībā? Vai tikai tur nav pāris nulles vairāk! Kurš tad ir patiesais kaitnieks šajā gadījumā? Slimības lapa, iedomājies, zirgam jāsmejas… Lavents gandrīz 10 gadus slimnīcā nodzīvoja un nekas, un citi piemēri nav tālu jāmeklē. Provinciālajā… lasīt vēl »

prokurors Vioriks
prokurors Vioriks

Saulvedis Vārpiņš! Uuuu. Kā man dreb ļipiņa. Hi hi hi