Kārtējais kriminālais traips uz VID mundiera

Kā norāda avots no Valsts drošības dienesta, 2023. gada 7.augustā Latvijas drošības iestādes darbinieki par apdraudējumu valsts drošībai, citiem vārdiem sakot, par sadarbošanos ar Krievijas Federācijas drošības dienestiem, aizturēja vairākas personas, starp kurām ir Igors Bobirs un Raitis Dolgovs, vēsta portāls pietiek.com.

Abas šīs personas ir cieši saistītas ar Latvijas tiesībsargājošās iestādēs strādājošām amatpersonām, partijai Jaunā vienotība pietuvinātām personām un atsevišķiem Latvijā vadošajiem uzņēmumiem. I.Bobira un R.Dolgova iztikas pelnīšana ir tieši saistīta ar cigarešu kontrabandu un “jautājumu risināšanu” Valsts ieņēmumu dienestā.

Īpašu uzmanību pelnījis bijušais kriminālpolicijas darbinieks R.Dolgovs, kurš neskatoties uz to, ka oficiāli ir izšķīris laulību, turpina kopdzīvi ar VID Iekšējās drošības pārvaldes līdzšinējā direktora Aigara Prusaka labo roku – direktora vietnieci izmeklēšanas jautājumos Natāliju Dolgovu, kas tostarp aizvieto A.Prusaku viņa prombūtnē.

Jāatzīmē, ka tieši Iekšējās drošības pārvalde ir tā VID struktūrvienība, kura ir atbildīga par kontrabandas un korupcijas apkarošanu, tāpat katra VID darbinieka, radinieku un viņu dzīvesbiedra reputācijas izskatīšanu. VID Iekšējās drošības pārvaldes darbinieki var skatīties un skatās jebkuru informāciju, neatskaitoties nevienai citai drošības iestādei, un, iegūstot informāciju un nododot to trešajām personām, ne tikai var radīt, bet reāli arī rada apdraudējumu valstij.

VID Iekšējās drošības pārvaldes direktoru Aigaru Prusaku, neskatoties uz virkni publiskajā telpā izskanējušo kompromitējušo informāciju par viņu, neskatoties uz to, ka viņš ir saistīts ar Juri Jurašu, 2023. gada augustā partijas Jaunā vienotība pārstāvētā Finanšu ministrija atļāva iecelt par VID Nodokļu un muitas lietu pārvaldes direktoru, kā saka, “āzi par dārznieku”.

Otrā persona, kurai ir vērts pievērst uzmanību, ir 1970. gadā dzimušais Igors Bobirs, kurš ir bijušais VDK darbinieks un labs aktīvā dienestā esoša Kaļiņingradas ģenerāļa draugs.

I. Bobiram un R. Dolgovam tiesa kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu, kas vienlaicīgi ietekmēja Valsts ieņēmumu dienesta Iekšējās drošības pārvaldes direktora A. Prusaka vietnieces Natālijas Dolgovas veselības stāvokli, un viņa bija spiesta doties “uz slimības lapas”.

I. Bobira uzņēmums SIA “Lake Property” nomā telpas Rīgā, Klijānu ielā 23. Šīs telpas tiek iznomātas ne tikai SIA “Lake Property” vajadzībām, bet arī lai nodrošinātu drošu tikšanās vietu īpaši nozīmīgām personām. Šīs telpas dažreiz apciemo Aleksandrs Rjabkins un cigarešu ražotnes Latvijā un Ukrainā īpašnieks D. Bezdolnijs.

Minēto draugu kompāniju vieno viens viņu sens paziņa Juris Jurašs. Jau „miljona kukuļa piedāvājuma” lietā Jurašam figurēja I. Bobirs. Cigarešu biznesa paplašināšanas nolūkā J. Jurašs iepazīstināja D. Bezdolniju ar bēdīgi slaveno uzņēmēju, SIA “Stiga RM” īpašnieku Andri Ramoliņu, kurš, kā apgalvo avoti, mantkārības dzīts, savulaik nodrošināja D. Bezdolnijam iespēju savā uzņēmumu teritorijā Kuldīgā uzglabāt nelegālās cigaretes.

A. Ramoliņa veiksmīgās uzņēmējdarbības pamats ir pazīšanās ar J. Jurašu, kurš ilgus gadus ir nodrošinājis viņam “jautājumu kārtošanu” dažādās ministrijās, LIAA, Konkurences padomē, kā arī nodrošinājis milzīga atbalsta saņemšanu no VID Covid pandēmijas laikā.

Avota: Pietiek

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
zuko
zuko

Viss jau skaisti, bet muusu kritiskajaa valsts nozagshanas un nodeviibas gadiijumaa, tiks noalgoti tik pat nodeviigi juristi-advokaati un viss tiks elljots un smeereets, saakot no izmekleeshanas dziljuma, prokuratuuras un tiesaam. Viens liels puff vien sanaaks. Es pieciestu, ja muusu valstii kaa citaas civilizeetaas rietumu valstiis laiku pa laikam notiek mazliet stingraaka spec liidzeklju pielietoshana par pantiem saistiibaa ar valsts nodeviibu protams ar neapgazhamiem pieraadijumiem – 12v baterijas, mazliet uudens ar dvieliiti, nedaudz ilgaaka aiztureeshana aarpus ierastaa jurisdikcijas un taa, veel taads modernaaks melu detektors obligaataa kaartaa visiem iestaazhu darbiniekiem kaa fundamentaals pamats.

Jefiņš
Jefiņš

Skaidrs, visus saštepselēt pie 220V.

zuko
zuko

Visus pie 12v un tevi pie 220v. :D Protams, shodien skan ne paaraak pievilciigi, pat politiski nekorekti bet atcereesimies kad USA vadiija 20 gadu ciinju ar terrorismu tad Black Sites atradaas vairaakaas EU valstiis, pat 10+ gadus, neatminos kuraas bet laikam Polija, Rumaanija, Lietuva, taads kaa humaans Guantanamo nostuuriitis EU. Skaidrs, ka USA un Rietumu Eiropai shobriid neko nevajag, vinji neatrodas krievijas pierobezhaa, vinjiem nav tieshu vaagnera draudu. Tas taa pat kaa paeedusham ne-eedusho nesaparst, bet domaaju Polija, Lietuva un Eesti piekristu humaanai formai, ar uudeni un dvieliiti. Peec meenesha shaadaa sanatorijaa, spiegs taads kaa Marats kursh atpirkaas pa 15000… lasīt vēl »

Aizdomīgais
Aizdomīgais

Latvijas VID un spiegošana Krievijas labā nozīmē milzu varbūtību, ka visi iespējamie šantāžas instrumenti finansu laukā sen jau ir Krievijas spiegu bosa rokās. Tas nozīmē to, ka VID ir smagi jāiztīra no šādiem rikantiem darbiniekiem un kāds pārītis jāiesēdina padomāt. Domājams, ka Reirs, Ašerādens un īpaši Jaunzeme ir jātur no Latvijas finansu sistēmas drošā attālumā vislabāk aiz restota šķēršļa.

Jefiņš
Jefiņš

Tad jau skaidrs kāpēc Jaunzeme bija tāda sterva.

Elementāri
Elementāri

Tas nav mundieris, bet maskēšanās apmetnis.