Kalnmeiers piedāvā Maizītim virsprokurora amatu

Ēriks Kalnmeiers

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers šonedēļ piedāvājis savam priekšgājējam Jānim Maizītim ieņemt jebkuru vakanto vietu prokuratūrā, tai skaitā arī Kalnmeiera paša iepriekšējo virsprokurora amatu.

Kalnmeiers žurnālistiem pastāstīja, ka šobrīd prokuratūrā vakants viens virsprokurora amats – viņa iepriekšējais Krimināltiesiskā departamenta Tiesās izskatāmo krimināllietu nodaļas virsprokurora amats.

Kalnmeiers norādīja, ka šobrīd “bumbiņa ir Maizīša laukuma pusē” un no viņa paša atkarīgs, vai Maizītis vēlēsies ieņemt šo vai jebkuru citu amatu Ģenerālprokuratūrā.

Kalnmeiers gan norādīja, ka nekāds ultimatīvs termiņš, līdz kuram Maizītim savs lēmums būtu jāpaziņo, nav noteikts.

Pirmdien Maizītis tikās ar Kalnmieiru prokuratūrā, kad arī notika saruna par Maizīša iespējamo atgriešanos Ģenerālprokuratūrā.

Maizīša pilnvaras ģenerālprokurora amatā beidzās 11.maijā. Viņš vadīja Ģenerālprokuratūru divus pilnvaru termiņus – no 2000.gada, taču Saeima šogad pretēji atbalsta solījumiem viņu uz trešo pilnvaru termiņu nepārvēlēja.

Gaidāmajās Saeimas vēlēšanās Maizītis startēt neplāno un rudenī grasījās sākt darbu Latvijas Universitātē, kur lasīs lekcijas Juridiskās fakultātes studentiem, par šādu iespēju pasakoties LU vadībai un fakultātei.

Saeima 12.jūlijā ārkārtas sēdē ģenerālprokurora amatā uz nākamajiem pieciem gadiem apstiprināja Krimināltiesiskā departamenta Tiesās izskatāmo krimināllietu nodaļas virsprokuroru Ēriku Kalnmeieru.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar