Jutas Strīķes skola

Drošības policija sākusi pārbaudi par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja KNAB vadītāja vietnieces Ilzes Jurčas izteikumiem, kuros piesolīts “iznīcināt” un sadot “pa purnu” sabiedrības par atklātību „Delna” vadītājam Gundaram Jankovam, vēsta žurnāls “Ir”.

“Sākumā likās smieklīgi, bet vēlāk palika bail,” žurnālam atzinies Jankovs.

Valdības ēkā pirms sēdes Jankovs nolēmis aprunāties ar KNAB priekšnieka vietnieci. “Viņa bruka virsū. Sākumā tas bija par organizāciju, ka esam pērkami, vienas partijas kabatas organizācija,” sarunu ar Jurču pirms 22.aprīļa valdības sēdes atceras Jankovs.

Nevienu partiju vārdā Jurča neesot nosaukusi, bet Jankovs pieļauj, ka domāta “Vienotība. “Tad pārmetās uz mani – ka es tāds pats pērkams, neturu savus solījumus, ka atbalstīju KNAB likumprojekta virzību, bet tagad bremzēju,” žurnālam stāsta Jankovs, norādot, ka tas neatbilst patiesībai.

“Tad viņa sāka personiski uzbrukt. Teica: es tevi iznīcināšu, es pret tevi savākšu vai vācu [informāciju], un es to izmantošu izdevīgā brīdī,” Jurčas teikto atminas Jankovs, sakot, ka viņš atbildējis, ka nezina, ko par viņu varētu savākt, taču, ja Jurčas rīcībā ir kāda informācija par iespējamām nelikumībām, lai nekavējoties vēršas tiesībsargājošajās iestādēs.

Tomēr Jurča paziņojusi, ka Jankova “karjerai ir pārvilkta strīpa” un “nebrīnies, ja tu par savām darbībām uz ielas dabūsi pa purnu, tu neapzinies, ar ko esi sapinies, kur iesaistījies!”.

Sākotnēji Jankovs šo uzbrukumu neesot uztvēris kā draudus, bet vēlāk viņam palicis bail par sevi un savu ģimeni. Jankovs žurnālam norādījis, ka vēlas incidenta objektīvu izvērtēšanu “un lai sabiedrība [par to] zina”. Tāpat viņa mērķis neesot vērsties pret Jurču, bet gan nodrošināties, lai šādi gadījumi vairs neatkārtotos un “lai justos droši, lai mana ģimene tā justos”.

Par notikušo Jankovs vērsies prokuratūrā, kas viņa iesniegumu nodevusi izvērtēšanai tālāk DP.

Kā raksta žurnāls “Ir”, KNAB priekšnieka vietniecei viedoklis jautāts pirmdien klātienē pēc Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas apkarošanas komisijas sēdes, kurā arī tika skatīts KNAB likumprojekts. “Es pilnīgi kategoriski atsakos komentēt. Man, tāpat kā jebkurai personai šajā valstī, ir tiesības uz savu viedokli, un es uzskatu – ja es paužu viedokli sarunā ar cilvēku, tad viņam ir korekti vismaz apspriesties par to, kā viņš tālāk to interpretē,” Jurčas atbildi citē žurnāls.

KNAB priekšnieka vietniece apstiprinājusi, ka runājusi ar Jankovu pirms valdības sēdes, taču tā bijusi “privāta saruna, un es tiešām biju ļoti aizskarta par viņa netaktisko rīcību, sākotnēji atbalstot likumprojektu, [taču pēc tam ne], un es viņam izteicu savu viedokli par to, ka šāda rīcība nav atbalstāma”.

Turpmākie žurnāla jautājumi par šo sarunu KNAB priekšnieka vietnieci aizkaitinājuši un viņa paziņojusi: “Es jūs iesūdzēšu!”

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
haralds
haralds

Po†āpvas skola! KNAB (Korupcijas Novēršanas Apkarošanas Birojs) priekšnieka vie†niece zina, ko var atļauties!