Juristu biedrības prezidents: Tiesu varu diskreditē prokurors deģenerāts

Aivars Borovkovs

“Vara kopumā ir ļoti diskreditēta, tai skaitā arī tiesu vara,” RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs” situāciju tieslietu nozarē raksturoja Juristu biedrības prezidents jurists Aivars Borovkovs.

“Tiesu vara ir pamatīgi diskreditēta”, uzsver Borovkovs. “Kaut vai paskatoties neseno publikāciju, kur publicēts viens materiāls par prokuroru [Uldis Cinkmanis, organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors], kur skaidri bija dzirdams neētisks teksts un redzama uzvedība, kas liek aizdomāties par šī cilvēka morālo stāju un to, vai viņš nepārkāpj Prokuratūras likuma 33. pantu, kurš nosaka, ka prokurora amata kandidāts “ir ar nevainojamu reputāciju”.

“Var puika ālēties, bet te viens deģenerāts uzstājas, kurš savu tiesību ietvarā ir pilnvarots prokuratūras vārdā, valsts vārdā, uzturēt valsts apsūdzības pret kaut kādiem cilvēkiem. Tā ir justīcijas seja,” kā tiesu varu diskreditē viens prokurors deģenerāts, aprakstīja Borovkovs.

Labs signāls saistībā ar šo esot 2. februārī Augstākās tiesas pieņemtais jaunais Tiesnešu ētikas kodekss, norādīja Borovkovs.

Raidījumā Borovkovs uzteica bijušo Valsts prezidenti Vairu Vīķi – Freibergu, kura, Satversmes tiesas (ST) svinīgajā sēdē uzrunājot visu juristu saimi, akcentēja tādas tēmas, kā tiesu varas neatkarība, tiesu prestižu graujošos attaisnojošos lēmumus personām, kas apsūdzētas smagos finansiālos noziegumos vai nosacītus sodus narkotiku tirgotājiem un pilsoņu neuzticību visai valsts pārvaldes sistēmai, prokuratūras darba kvalitāti un nepieciešamību uzlabot tiesas procesu tiesās. Eksprezidentes izteikumus nekritizējot tik ļoti kā Bordānu par viņa izteikumiem, jo Vīķe-Freiberga ir viedokļa līderis, kura izsakās ne kā juriste, un neitrālā auditorijā norāda uz tēmām, kuras ir svarīgas lielai daļai sabiedrības, norāda jurists.

Savukārt nopietns signāls tam, ka tiesu vara Latvijā nav nomirusi, pēc Juristu biedrības prezidenta domām, ir jebkurš attaisnojošais spriedums.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: TV24 raidījums “Preses klubs”

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
nace
nace

Biedri te satraukušies ne pa jokam….. lozungi un uzsaukumi kā no JKP politiskā pūriņa nākuši

Kaža
Kaža

Šo domu autors ir bijušais okupācijas režīma represīvo un ideoloģisko dienestu aktīvs dalībnieks,tātad bījīgi uzklausams jau 30 un vairāk gadu.Man personīgi tas liekās ačgarni,bet tā jau gaumes lieta.

MatKatj
MatKatj

Tas bija par traku teikts un tiešām rodas jautājums, vai netika aizskarts gods un cieņa?

Antiņš
Antiņš

Šādas intervijas tikai pierāda ka Latvijā likumi īpatņiem, kuri iedomājas ka ir neaizvietojami, nav rakstīti. Jautājumi par rakstu sekojoši: Atsaucoties uz kuru LR likumdošanas pantu attēlā redzamais īpatnis drīkst publiski (izmantojot masu saziņas līdzekļus) morāli pazemot savu kolēģi, nosaucot to par DEĢENERĀTU? Vai, kā bomzim, neskūtiem, cūķim līdzīgiem sariem (mans viedoklis) apaugušajam īpatnim ir kāda apzieģelēta papīra strēmele, apliecinoša ka īpatnim ir ne tikai attiecīga izglītība psiholoģijā bet ir arī attiecīga prakse deģenerātu identificēšanā? Neskūtais īpatnis apgalvo ka tiesu varu diskreditē viens deģenerāts, no kā, loģiski, rodas jautājums – vai eksistē arī ekspertīzes slēdziens (neviltots), ka prokurors patiešām ir deģenerāts,… lasīt vēl »

Meitene
Meitene

Man noskatoties arī likās, ka tas vīrietis ar tik skaista svešvalodu ir degenerāts