Juris Gulbis atsaukts no «Tet» valdes priekšsēdētāja amata, saudzējot uzņēmuma reputāciju

Juris Gulbis

Lai nebojātu uzņēmuma nevainojamo reputāciju, līdzšinējais uzņēmuma „Tet” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis atsaukts no amata, informē uzņēmumā.

Lai gan starptautiskais neatkarīgās izmeklēšanas uzņēmums secinājis, ka nav atklāti pierādījumi, kas liecinātu par ļaunprātīgu vai uzņēmuma komerciālajām interesēm neatbilstošu rīcību, tas, ka valdes priekšsēdētājs iesaistīts kriminālprocesā bojā uzņēmuma nevainojamo reputāciju.

Tādēļ uzņēmuma „Tet” akcionāru sapulce nolēma Gulbi atsaukt no no valdes priekšsēdētāja amata, kas vienlaikus nozīmē atstāt arī galvenā izpilddirektora amatu.

Lēmums stājas spēkā šī gada 4. decembrī. 

Gulbis uzņēmumu vadīja 14 gadus. 51% „Tet” kapitāldaļu pieder valstij.

Prokuratūra uzrādījusi apsūdzības uzņēmuma “Tet” valdes priekšsēdētājam Jurim Gulbim un vēl četrām personām par līdzdalību krāpšanā digitālās televīzijas ieviešanā. Nodarītie zaudējumi uzņēmumam sasniedz 7,5 miljonus eiro. „Tet” padome, lai lemtu par Gulbja atstādināšanu no amata, prokuratūras apsūdzību nodeva pārbaudīt konkursā izraudzītai starptautiskai kriminālistikas firmai.

Tiesībsargi uzskata, ka “Kempmayer” saistību pārņēmējs kompānija “Hannu Digital” ciparu televīzijas projektā tika iesaistīts mākslīgi un Gulbis izmantojis “Lattelecom” īpašnieku un padomes uzticību.

Gulbim uzrādīta apsūdzība par dalību krāpšanā lielā apmērā.

Pērn deklarējis akcijas gandrīz 450 000 eiro vērtībā

No telekomunikāciju uzņēmuma SIA “Tet” valdes priekšsēdētāja amata atsauktais Juris Gulbis iepriekš deklarējis, ka viņam pieder akcijas uzņēmumā AS “JDKML” 446 143 eiro vērtībā, liecina viņa valsts amatpersonas deklarācija par 2019.gadu.

Pagājušajā gadā no “Tet” algā viņš saņēma 409 570 eiro. Tāpat Gulbim pērn bija 57 324 eiro uzkrājums AS “Pirmais Slēgtais Pensiju Fonds” un 30 703 eiro “Swedbank”.

Līdzšinējais “Tet” vadītājs 2019.gadā arī veicis veicis pārdevumu par 146 115 eiro, divus citus darījumus par kopumā 250 341 eiro, kā arī pirkumus par 30 315 eiro, 20 000 eiro, 13 564 eiro un 13 021 eiro.

Gulbis arī bija aizdevis 191 396 eiro un 28 944 eiro.

Tāpat pērn viņš saņēma 8894 eiro no “Swedbank Life Insurance SE” Latvijas filiāles un apdrošināšanas atlīdzību no AAS “BTA Baltic Insurance Company” 5960 eiro.

No amata atsauktā uzņēmuma vadītājs pērn nomāja divus dzīvokļus, viņa valdījumā bija vieglā automašīna “Audi” un lietojumā kāds “BMW” markas transportlīdzeklis.

Jau rakstījām, ka četras dienas pēc tam, kad atklātībā nonāca ziņas par apsūdzības uzrādīšanu SIA Tet (iepriekš Lattelecom) valdes priekšsēdētājam Jurim Gulbim, viņš meties glābt ģimenes mantu ar laulību līguma palīdzību (ŠEIT vairāk).

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv un Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
zerry
zerry

What kind of reputatiob Tet as a company has, better than this man has 🤣

Konto
Konto

Trūkus zēnam nekādīgi nedraud, droši var priekšlaicīgi pensionēties, lai lieki neizsauktu papildus kontroles