Raganu medības VID

Jurģis Liepnieks

Ministrei iesniegts negodprātīgo VID darbinieku saraksts! Kā tas vispār iespējams? Uz kādas informācijas pamata tas izveidots? Baumas, kolēģu – stukaču novērojumi, savstarpējā kolēģu aprunāšanā radīts?

Ar ko šāds negodprātīgo darbinieku saraksts, tapis pēc niecīgākā politiskā spiediena, ir labāks par tiem sarakstiem, kurus latvieši taisīja staļiniskajā LPSR par citiem latviešiem – uz Sibīriju izsūtāmajiem? Juridiskā un morālā vērtība šādiem papīriem ir identiska. Un visa sabiedrība to pieņem? Un kur negodprātīgo ceļu policistu saraksts? Un negodprātīgo valsts kancelejas un Satiksmes ministrijas ierēdņu saraksti? Tā tagad Latvijā ir tāda jauna publiskās pārvaldes metode? Tiklīdz iestādē kādas problēmas, tās vadītājs metas pie ministra, lai noliektu muguru iesniegtu negodprātīgo darbinieku sarakstu? Varētu turpmāk prēmēt tos vadītājus, kam saraksts garāks.

Arī šī pēkšņā VID darbinieces paraug aizturēšana TV starmešu gaismā nedara valstij godu. Nevienā sižetā nevienam par aizturētās personas cilvēktiesībām, protams, pat doma prātā neienāk – tas, ka viņa nav nedz notiesāta, nedz viņas vaina pierādīta, nedz viņai vai viņas pārstāvjiem dota iespēja plaši komentēt notikušo, līdzīgi kā pēkšņajiem raganu medniekiem, tas, protams, pseido žurnālistus un visu sabiedrību neinteresē. Un ja jau tā ir PVN atmazgātāju grupa, tad kur ir grupas pārējie dalībnieki? Kas tā par interesantu PVN izkrāpēju grupas atklāšanu, kur aiztur tikai vienu, šādā ķēdē pēc definīcijas ne to būtiskāko personu?

Izskaidrojums, protams, vienkāršs – mums ir pasūtījums raganu medībām. Lūk, jums – VID negodprātīgie darbinieki. Droši vien paraug aizturēšanai žurnālistu klātbūtnē sekos paraug process. Katra izmeklēšanas detaļa jau tiek nopludināta, žurnālisti jau zina sievietes vārdu, attiecīgi parādsaistības, ģimenes locekļus.

Bēdīgi tas viss ir. Tas viss rāda tikai to, cik tālu mēs kā sabiedrība, kā nācija esam no attīstīto valstu līmeņa. No nācijas, kas māk tikt galā ar atbildību, kas izriet no tā, ka mums ir sava valsts. Šajā kauna vēstules stāstā lielāku atbildību pat gribas likt nevis uz iestādes vadītāju, bet uz medijiem, politikas komentētāju vairumu, sabiedrību kopumā, kurai liekas, ka tas ir pieņemams veids kā mēs kārtojam lietas savā valstī.

Baumas, pasūtījuma aresti, publiskas izrēķināšanās ar cilvēkiem, kuri uz ātru roku kaut kur apsūdzēti, utt. Bēdīgi tas viss ir, un katrs šāds gadījums neveicina lojalitāti valstij, neveicina lojalitāti Latvijai – tieši otrādi, katrs šāds gadījums iznīcina pēdējās lojalitātes paliekas kādā ģimenē, kādā cilvēku grupā. Šajā gadījumā var tikai iedomāties, kādu atmosfēru iestādē ir radījusi vadītāja Ināra Pētersone ar savu vēstuli. Kā jūtas VID darbinieki, zinot, ka katru dienu uz kādu baumu, aprunāšanas vai kolēģa nenovīdības pamata katru no viņiem var iekļaut mistiskos melnajos sarakstos, atrašanās kuros, šķiet, draud gan, iespējams, ar kādu ātri sadiegtu kriminālprocesu vai operatīvo lietu un gadiem ilgu izsekošanu vai vienkārši ar karjeras beigām .

Viens no sarakstā ierakstītajiem jau esot iesniedzis atlūgumu, tiek ziņots ar ļaunu prieku. Vai tāds ir mērķis? Izēst no iestādes konkrētus cilvēkus, padarīt viņu dzīvi neciešamu, lai viņi aizietu? Kāda ir atmosfēra šādi vadītā iestādē un kā šādas vadības metodes ietekmē darbinieku lojalitāti, var tikai minēt, bet trakākais atkal ir tas, ka mēs visi to paciešam – mums tas liekas normāli, ka tā tiek kārtotas lietas mūsu valstī.

Visbeidzot, ko pēc šī mēs kā sabiedrība sagaidām no VID darbiniekiem?  Kā pret mums izturēsies tāds VID, kurš pats savās mājās attiecības kārto balstoties nevis likumā, morālē un labas pārvaldības principos, bet gan baumās, simpātiju/antipātiju līkločos un uz to pamata tapušos melnajos sarakstos?

Bēdīgi tas viss ir.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Autors: Jurģis Liepnieks

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


26
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ana
Ana

Kadreiz, pec 1996.g.stradaju VIdā. Vēl tagad nekas nav mainījies. Godprātīgajiem darbiniekiem visu laiku tiek uzspiests stress, bezgalīgie reformu draudi. Kas bailīgāks, tas paliek savā vietā drebēdams, bet pensijas vecumu sagaida slims ar nerviem vai vēzi, un ar lielu nožēlu, ka laicīgi neaizgāja no tās debilās iestādes. Visas augšas ir uzpirktas, pat ne vien augšas, arī vidējā līmeņa vadība. Par muitu vispar neizteikšos. Un tagad ir žēlīgi noskatīties, kā tiek organizētas paraugprāvas par vienu personu, lai gan to pašu dara visi. Neba jau cēsiniece pati izdomāja shēmu, bija labi padomdevēji no amata brāļu vidus.

pagātne?????????šaubos
pagātne?????????šaubos

Pārāk daudz raganu -ragaiņu,ir mūsu Brīvajā Latvijā, praktiski visā lēmējvara un izpildvarā .

jussipekonen
jussipekonen

tad,kad neko nedara,nav labi,tad,kad kaut ko dara,nav labi,latviešu tauta ir kā tāda sieviete,kas pati nezina ko grib

policis
policis

khhmmmm nu nezinu – man vienmēr ir interesējis – kā tā? – darbu sāk piemēram puika 18 gados vid poličos vai vugd vai muitā – sāk strādāt bez uzkrājumiem tikai ar skolas/koledžas parādu bez ģimenes bez iekrājumiem mantojumiem u.t.t. pat auto nav un dzīves vietu īrē… pēc pāris gadiem attiecīgajā struktūrā PĒKŠŅI mistiski aizdevumi uzkrājumi a/m kuru nopirka par 100 bet pārdeva par 5000 eur paskatoties uz puišeli ar vairs nav puišelis bet vecis ar zelta cepjuru un perstaku un kārtīgu pulksteni par ķēdi ap kaklu nerunājot (protams zelta ja ne platīna) armani gucci versace u.c. zīmola drēbītes somiņas u.t.t.… lasīt vēl »

Jānis
Jānis

Tev derētu vēlreiz pārlasīt rakstu, jo, šķiet, tu nesaprati galveno. Runa nav par to, ka VIDā iespējams strādā viens otrs blēdis. 100 punkti, ka strādā. Tevis pieminētais gadījums noteikti ir bijis. Bet šeit ir runa ir par to, ka VID vadība nevis paņem šos cilvēkus, pārbauda un ja ir pamats – nodod tiesai, bet gan rīkojas pilnīgi bezjēdzīgi – bez jebkādiem tiešiem pierādījumiem, apejot likumu normas publisko cilvēku vārdus utt.
Jeb tev vēl nepielec?

Atbalstu
Atbalstu

Pilnīgi piekrītu! Kaut visiem šajā valstī būtu tik daudz saprašanas!

profils
profils

Patiesībā – tā dēvēto “masu informācijas līdzekļu” truli necilvēcīgajās un lopiski alkatīgajās izdarībās ir visvairāk apzināta brutāla ļaunuma un tīšas recidīvas noziedzības. Pat nesalīdzināmi daudz vairāk par to, ko šādos un taml. gadījumos (arī, t.sk.), iespējams, varētu būt izdarījuši kādi domājamie likumpārkāpēji, kā arī dažādi publiski “fōnā sprediķojoši universāleksperti”. Jo – vislielāko un, neapšaubāmi, arī neatgriezeniski graujošu kaitējumu gan iespējamajos noziegumos u.c. taml. IT KĀ “sabiedriski jūtīgās” (t.i. – prasti zombējošas / manipulējošas ažiotāžas iniciēšanai un uzturēšanai “aktuālās”) situācijās iesaistītajiem, gan arī jebkuriem citiem “publicitātes objektiem”, nodara tā dēvētie “masmēdekļi” / tajos veģetējošie juridiski bezcerīgi analfabētiskie tā dēvētie “žurnālisti”. Vai… lasīt vēl »

Sistēma un tās iekšas
Sistēma un tās iekšas

VID tērē 100 000 eiro “Vadības kompetenču” mācībām, bet tieši moderna, profesionāla iestādes pārvaldība klibo visvairāk. Atkal jau atnāk dāmas uz kafiju, paļurina par līderismu un koučingu un atklanās?

Noguris
Noguris

Ministri nāk un iet, bet ierēdniecība – zemes sāls – paliek. Kā zāle vētras laikā nolieksies, “atrakstīsies” ar melnajiem sarakstiem, pārdzīvos arī šo dīvaino šahisti, kas iedomājusies spējīga esam izdeldēt to, ko kas ir iesakņojies divdesmit gadu laikā.

Sistēma un tās iekšas
Sistēma un tās iekšas

Diemžēl.

v
v

Pilnīga taisnība. Ātrums ar kādu top aizturēšanas un saraksti ir tikai par apliecinājumu, ka visas shēmas un shēmotāji ir bijuši jau sen labi zināmi. Katram sava mapīte jau sagatavota. Šobrīd sovjetu garā vajadzīga “pakazuha”, ka lūk mēs aizturam/reaģējam uz sabiedrības pieprasijumu. Bet tās visas būs mazas zivteles, kas jāziedo, lai galvas varētu turpināt iesākto. Sarakstu ātrums vispār ir nonsenss. Tiesai arī jābūt ātrai, principā “troika”.

Paldies Jurģim
Paldies Jurģim

Es jau no pirmās dienas domāju: kas te notiek: ministre, taisot PR, iestādes vadītājai prasa kaut kādus ” negodīgo” sarakstus????? Labi, ka kaut viena balss izskan!!!! Paldies Jums, Jurģi!

Dzintars
Dzintars

Varu piekrist tikai tam, ka veids, kādā tiek purināts VID, nav pieņemams. Tas, ka tur ir zagļi un krāpnieki, nav apšaubāmi. Autoram nepatīk “melnais saraksts”? Ne jau tāpat vien, bez nekāda iemesla, kāds tiek iekļauts šādā sarakstā. Ja esi godprātīgs darbinieks, tad lieciet kādā sarakstā vien gribat – nebūs pie kā piesieties. Ja purns pūkās, tad ir iemesls baidīties.

Dzintariņš ir
Dzintariņš ir

tipisks soviets – nevis likums, bet vara!

Andža
Andža

Pētersone gatava visu kolektīvu sarakstos salikt, lai tik amatu nosargātu, baigi cilvēks pie krēsla turas, kaut pati ir ir īstens piemērs par zivi, kura pūst no galvas!!!

Eva
Eva

Un ko tad agrāk nepamanīja, ka ir negodprātīgi? Tikai tagad?
Agrāk strādāju bankā – vadītājiem bija jāskatās, vai darbinieks pēkšņi nedzīvo virs saviem līdzekļiem, ja kaut kas tāds bija – uzdeva drošības nodaļai pārbaudīt, vai nedara kādas nelikumības….. Bet VIDā laikam gadiem redz, ka darbinieki braukā ar dārgiem auto, ģērbjas zīmolos…. bet nevienam nerodas jautājums – kur tad tas mans darbinieks ņem tādu naudu :(

he he
he he

lai negodīgi varētu darboties tikai galva????

Sieviete
Sieviete

Precīzi!

Gatis
Gatis

Kādreiz strādāju VID. Nezinu kā tajā laikā bija ar finašu nodaļas vadību, bet Informātikas pārvaldi vadija nekompetentu muļķu komanda. Informātikas pārvaldes vadītāja Iveta Bērtulsone bija cilvēks, kas vispār nevar pēc būtības ieņemt vadītāja amatu, jo bija “garastāvokļa cilvēks” un padotos uzskatija par niecībām. Konstruktīvu sarunu no viņas varēja sagaidīt 1x gadā. Bet viņas vietnieks, Viesturs Šķila, tas tik bija kadrs. Šķiet ka šim korpulentajam kungam, vienīgā funkcija bija – traucēt darbiniekiem pieņemt konstruktīvus lēmumus, un vispār strādāt. Vēl viņš tīri labi pieprata tādu lietu kā nepamatoti izgāzt savas dusmas un izrādīt nekompetenci. Brīnos, ka tādam kadram tagad Lattelecomā atradusies vieta.

Ierednis
Ierednis

Neka bediga. Aizies tie kas reali jutis ka pakalja deg. Tam kam nav ko baidities dzivos mierigi bez stresa.
Par aizturesanu piekritu, tur mulkim skaidrs ka gan finjiki (finansu policija) gan pasi vid ir iesaistit pvn shemas, un tadad lietas ir 100. Tikai sai kundzei nepaveicas. Un uz visa kopeja fona 1,6milj ir smiekligi.

nazis
nazis

Tie, kam pakaļa deg, tie sēdēs līdz pēdējam. Aizies tie, kam “nav no kā baidīties” lai varētu dzīvot mierīgi un bez stresa. Normāls cilvēks aizies no iestādes, kur valda šāda atmosfēra.

valdis
valdis

Liepniek,Tu zini cik daudz VID ir sodījusi nepamatoti cilvēkus?Un nejau tos bagātākos,bet tādus kam tiešām nepārspīlējot nav ko ēst.
Bēdīgi tas viss ir.

profils
profils

+ 100. ;)

Njā
Njā

Liepniek, kāpēc Tu katrā teikumā esi uzsvēris, ka Latvija ir failed state un latvieši nav pelnījuši savu valsti? Krievijas āža kāja spraucas ārā.

Latvija ir malacis!
Latvija ir malacis!

Kopumā,Latvija ir malacis! Ar tik mazu cilvēku skaitu, dara ļoti lielas, pasaules līmeņa lietas.

andris
andris

pilnīgi piekrītu