Jēkabs Straume konkursā uz KNAB priekšnieka amatu atzīts par labāko, kaut gan ģenerālprokurors viņa darbu vērtē kā viduvēju

Jēkabs Straume KNAB

Noslēdzies atklātais konkurss uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatu. Par konkursa uzvarētāju atlases komisija vienbalsīgi atzinusi Jēkabu Straumi, kuram šis būs jau otrais termiņš KNAB priekšnieka amatā, informēja Valsts kanceleja.

Konkurss norisinājās divās kārtās. Bija saņemti pieteikumi no diviem pretendentiem, un uz konkursa otro kārtu tika izvirzīts tikai viens no pretendentiem.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā bija ģenerālprokurors Juris Stukāns, Satversmes aizsardzības biroja direktors Egils Zviedris un Valsts drošības dienesta priekšnieks Normunds Mežviets. Tāpat pretendentu atlasē ar padomdevēja tiesībām piedalījās ne vairāk kā trīs Sabiedriski konsultatīvās padomes pilnvaroti pārstāvji.

Interesanti, ka vakar, 1.maijā, Ģenerālprokurors Juris Stukāns TV3 raidījuma “Nekā Personīga” intervijā, izjautāts par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka konkursu, Jēkaba Straumes darba kvalitāti novērtēja kā viduvēju (šeit pieejams video).

Jēkabs Straume sāka vadīt KNAB 2017. gada jūnijā pēc uzvaras iepriekšējā šī amata konkursā. Pirms tam Straume vairāk nekā 16 gadus strādājis Militārās izlūkošanas un drošības dienestā (MIDD), no tiem 10 gadus – pārvaldes priekšnieka amatā; pirms tam strādājis Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas birojā.

Pildot dienesta pienākumus, Straume piedalījies starptautiskās misijās, kā arī pārstāvējis Latviju un MIDD Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) institūcijās.

Straume ir absolvējis Latvijas Policijas akadēmiju, iegūstot profesionālo maģistra grādu un jurista kvalifikāciju.

Par Jēkaba Straumes apstiprināšanu amatā uz otro termiņu vēl jālemj valdībai un Saeimai.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
jēkabiņš straumīte
jēkabiņš straumīte

Nevai te pļūtīt, ja. Tas aizbergs bij normāla shema, tur daži jauni bij. Bet tagad vis noregulēts. A rimševica lieta nebij tāds pasūtījums. Tur bij arī valsts intereses. Latvijai kâ krievijas ofšoram tur bij kanāls jāsaglabā. Vietējais bizness bij jāaizstāv. A būvnieku kartelis bij tikai jāpaplašina. Jāielaiž tur iekšā pillar un fima bmgs. Tas nākšot par labu biznesa videi. Tur ar esterkinu vispār nebij runa. Tā ka nevaig te.

levitkucins
levitkucins

Rokas nost no šitā šestjorkas. Mudaks, bet lietderīgs

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Labs pasūtījumu izpildītājs.

Apinis
Apinis

Uz pirti jāved.

Zorge
Zorge

ja jūs zinātu , kā Straume vērtē ĞP , tad jůs bikses piečurātu !

Megrē
Megrē

Stukāns pats ir vairāk nekā viduvējs, maigi izsakoties. Uzmanību alkstošs narciss, un visai Rīgai zināms ne tikai gejs, bet p…rs

arnis
arnis

Jēkabs izrādās arī iekomentē puaro ;))

Skatītājs
Skatītājs

Vienu pozitīvu iezīmi viņa valdīšanas laikā tomēr var pamanīt: izzuda bezjēdzīgie “maskišov”, pēc kuriem tā arī nekādas loģiskas krimināllietu kustības nesekoja.