Ierosināta disciplinārlieta pret Gobzemu

Gobzems

Nogalinātā maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus ģimene vērsusies Latvijas zvērinātu advokātu padomē (LZAP), lūdzot ierosināt disciplinārlietu pret Gobzemu un izslēgt viņu no advokatūras.

Provokatīvie partijas “KPV LV” premjera amata kandidāta Alda Gobzema priekšvēlēšanu ieraksti “Facebook” var maksāt viņam advokāta amatu.

Zvērinātu advokātu padomē par to sūdzējušies jau četri viņa kolēģi, un tā pret Gobzemu tagad ierosinājusi disciplinārlietu.

 

Kopš pievienošanās bijušā aktiera Artusa Kaimiņa partijai “KPV LV”” un kļūšanas par tās premjera kandidātu advokāts Aldis Gobzems uzmanību sev regulāri piesaistījis ar provokatīviem ierakstiem savā “Facebook” lapā un “Twitter” kontā. Tajos viņš esošos un bijušos politiķus vaino korupcijā un dažādu shēmu veidošanā, tostarp piesaucot arī nesen nošautā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus vārdu, lietojot to kopā ar apzīmējumu mafija.

Bunkus ģimene un kolēģi par to vērsās zvērinātu advokātu padomē, kas otrdien, 28. augustā, izlēma ierosināt pret Gobzemu disciplinārlietu.

“Ir skaidrs, ka vārda brīvība nav absolūta, tai ir robežas. Šajā gadījumā Gobzema kungs, izmantojot savu vārda brīvību, ir pārkāpis tās robežas, kuras advokātam publiskajā komunikācijā uzliek ētikas kodekss”, uzskata Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Gobzema lieta nodota padomes disciplinārlietu kolēģijai, kurai tuvākajos divos mēnešos jāizlemj, kāds sods Gobzemam pienākas – nekāds, tikai brīdinājums, darbības apturēšana vai pat smagākais – atskaitīšana no advokātu rindām. Pats Gobzems, kurš šobrīd neatrodas Latvijā, TV3 Ziņām šo lēmumu komentēja ar īsziņas starpniecību.

“Par patiesības teikšanu tagad aizmuguriski rosina lietas? Nezināju. Biju domājis, ka lietas rosina par noziegumiem, kuros Bunkus ar partneriem izzaga miljonus Aston Martiniem un sievu azartspēļu vajadzību apmierināšanai. Taču zinu tikai to, ka “KPV LV” uzvarēs vēlēšanās, jo nekādas lietas un “mutes aizbāšanas procedūras” mani sen vairs nebiedē,” raksta Gobzems.

Rozenbergs gan aizrāda, ka padome lēmuma pieņemšanu par Gobzemu jau vienreiz atlika, lai dotu viņam iespēju ierasties un savus skaidrojumus sniegt klātienē. Pirmoreiz Gobzems esot attaisnojies ar to, ka jātiekas ar vēlētājiem Latgalē. Savukārt šoreiz neierašanās iemesls esot bijis atvaļinājums.

“Lai tas nepārvērstos par farsu, mēs izskatījām šo jautājumu bez viņa klātbūtnes. Uz sēdi viņš tika aicināts atkārtoti. Turklāt absolūtā vairumā gadījumu šie jautājumi tiek izskatīti, neaicinot advokātu klātienē savu viedokļa paušanai. Tātad Gobzema kungam šī iespēja tika piedāvāta, viņš divas reizes to nevēlējās izmantot”, norāda Rozenbergs.

Gobzems kļuva zināms plašākai sabiedrībai pēc Zolitūdes traģēdijas, kad nodibināja biedrību “Esi atbildīgs” un pieteicās pārstāvēt traģēdijā cietušo intereses tiesā. “Esi atbildīgs” “Facebook” lapā pēdējos mēnešos pārsvarā publicēti Gobzema partiju “KPV LV” slavinoši teksti.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: TV3 ziņas

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Dima
Dima

Gobzems izrādījies visai aprobežots un prasts, bet šajā konkrētajā gadījumā runa ir tikai par ētikas pārkāpumu.

nerss
nerss

nu ko, sāksim aizstāvēt visus bandītus kā bunkus un par to vēl sodīsim tos, kuri ceļ trauksmi. lai ģimene pastāv pie ratiem. cik nav tērējusi citu izkrāpto naudu, un nu vairs nevarēs dzīvot uz citu rēķina.