Ģirģena līdzpaņemtā mobilā telefona lieta: pasludināts spriedums darbiniecei, kas apmierināja eksministra kaprīzi

Bijušais Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens

Iekšlietu ministrijas (IeM) padotībā esošā Informācijas centra (IC) bijušo priekšnieci Līgu Lapiņu par dienesta telefona iespējamu izblēdīšanu eksministra Sanda Ģirģena privātai lietošanai Rīgas pilsētas tiesa sodījusi ar naudas sodu 18 600 eiro apmērā, ziņo “Latvijas Avīze”.

Tāpat Lapiņai valstij būs jāatlīdzina 532 eiro. Spriedumu vēl varēs pārsūdzēt apgabaltiesā.

Apsūdzība celta par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā. Saskaņā ar apsūdzību amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, deva prettiesiskus rīkojumus sagatavot nepieciešamos dokumentus mantas norakstīšanai un utilizācijai. Pēc to sagatavošanas, apzinoties, ka konkrētā manta paliks citas personas lietošanā, amatpersona izmantojusi tai piešķirtās pilnvaras un apstiprinājusi attiecīgās mantas norakstīšanas aktu, informēja prokuratūra.

Lapiņa savu vainu neatzīst.

Kā vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”, Ģirģenam pēc ministra amata pamešanas 2021.gada jūnijā bija jānodod lietas un arī par valsts naudu pirktais dienesta telefons – nepilnu 1000 eiro vērtais “Apple Iphone XR”. Ministrs telefonu vēlējies paturēt sev. IeM IC, kas ir telefona īpašnieks, nav likumīga veida, kā darbinieki izsniegtās ierīces var paturēt privātai lietošanai. Centra priekšniece pēc ministra lūguma mēģinājusi jautājumu atrisināt, lai pēc papīriem telefons skaitītos iznīcināts.

Tiesā IC darbinieki stāstījuši, ka Lapiņa likusi nokārtot, lai telefons paliktu ministra īpašumā. Viņi pakļāvušies, jo baidījušies iebilst. IC izlēmis Ģirģena “Iphone” norakstīt kā sabojātu. Lai to nokārtotu, savu roku pielikuši vismaz četri darbinieki, un firma, kas, neredzot aparātu, sagatavoja izziņu, ka tālrunis ir tiktāl bojāts, ka vairs nav remontējams.

Telefons lietiskajiem pierādījumiem neesot pievienots, jo esot pazudis. Kad izmeklētāju lūguši Ģirģenam atdot ierīci, viņš paziņojis, ka tā, braucot ar motociklu, izkritusi no kabatas.

Ģirģens kriminālprocesu uzskata par safabricētu, lai atriebtos viņam un godīgajiem ierēdņiem par to, ka lauzis negodīgu iepirkumu tradīciju Informācijas centrā.

Lai arī prokuratūra to savā paziņojumā nav minējusi, Iekšējās drošības birojs sāka izmeklēšanu par IeM IC amatpersonu un uzņēmuma “KB Open” iespējamām prettiesiskām darbībām, kas saistītas ar centra organizētajiem iepirkumiem. Arī šī lieta ierosināta par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Tika ierosināta disciplinārlieta pret IC priekšnieci Lapiņu.

Iekšlietu ministrija ir izbeigusi valsts civildienesta attiecības ar Lapiņu.

Rīgas pilsētas tiesā Latgales priekšpilsētā atrodas cita ar Lapiņu saistīta krimināllieta par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā. Lietā apsūdzēta arī Līga Peipiņa.

Apsūdzība celta par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā. Saskaņā ar apsūdzību amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, deva prettiesiskus rīkojumus sagatavot nepieciešamos dokumentus mantas norakstīšanai un utilizācijai. Mantas nosaukums prokuratūras paziņojumā nav minēts, taču saskaņā ar IDB iepriekš informēto tā ir sakaru ierīce.

Jums būs interesanti izlasīt:

Ģirģens par mobilā telefona piesavināšanos: lieta safabricēta, IDB grib mani “norakt” – Puaro.lv

Eksministrs Ģirģens no amata aizejot pievāc dienesta telefonu; padotajai par darījuma izkārtošanu draud cietumsods – Puaro.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Avots: LA.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
hmmmmm
hmmmmm

Ģirģenu novāca arī tāpēc, ka viņš bija pret migrāciju. Smieklīgi: telefons. Piesējās, un tizli vaukšķi rej līdzi

Coca
Coca

Ar pirktu tiaisīrie.

Jeblonskis
Jeblonskis

Un kādi kropļi balsoja par to ībli?