Ģenerālprokurors Stukāns patiešām ir pārkāpis nevainīguma prezumpcijas principu, atzīst tiesa

Rīgas pilsētas tiesa

Šā gada 28. maijā portālā tiesas.lv publicēts Rīgas pilsētas tiesas tiesneša Mārtiņa Tupureina paziņojums, ka ģenerālprokurors Juris Stukāns, būdams valsts amatpersona, kas nav kriminālprocesā iesaistītā persona, ar publisku paziņojumu ir izteicies par personas vainīgumu, pārkāpjot nevainīguma prezumpciju attiecībā uz Igoru Kuzmuku, tādēļ tiesa kā procesa virzītājs publiski informē par nevainīguma prezumpcijas principa pārkāpumu.

Rīgas pilsētas tiesā šā gada 3. jūnijā saņemts Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Īpaši pilnvarotu prokuroru nodaļas prokurora protests, kurā prokurors lūdz tiesas priekšsēdētaju atzīt tiesneša M. Tupureina rīcību, publicējot paziņojumu par personas nevainīguma prezumpcijas principa pārkāpumu, par nelikumīgu un atsaukt publicēto paziņojumu.

Rīgas pilsētas tiesas priekšsēdētāja Anda Kraukle, iepazīstoties ar prokurora protestu un pārbaudot krimināllietas materiālus, atzina, ka tiesnesis šajā situācijā ir pamatoti secinājis, ka I. Kuzmukam ir piemērojams kriminālprocesuālais aizsardzības līdzeklis, un tiesneša rīcība ir bijusi likumīga.

Līdz ar to iesniegtais protests nav pamatots un ir noraidīts.

Avots: tiesas.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Nu un tad?
Nu un tad?

Nu un tad?

dončips
dončips

Piekrītu. Pilnīgi pajāt!